Chrupek – recenzja serii książek dla maluchów

Tytuły: Chrupek i czerwona kurteczka, Chrupek i małe kotki
Seria: Chrupek
Autor: David Melling
Ilustracje: David Melling
Tłumaczenie: Berenika Wilczyńska
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Poznajcie Chrupka – małego psiaka z pojedynczą łatką na pyszczku wokół prawego oka. Tak jak każdy pies, tak i on uwielbia jeść, aportować, węszyć, biegać czy spać. Są jednak rzeczy, od których Chrupek zdecydowanie wolałby trzymać się z daleka. I o tych rzeczach (oraz o zmienianiu na ich temat zdania) opowiemy sobie w tej recenzji.

,,Chrupek” jest serią książek dla najmłodszych autora Davida Mellinga (czytelnicy powinni go kojarzyć ze względu na cykl lektur z Misiem Tulisiem). Do tej pory ukazały się dwie pozycje z pieskiem w roli głównej, ale w języku angielskim można przeczytać już o pięciu tytułach z serii. Pozostaje więc tylko kwestią czasu, kiedy ukażą się one także w polskim przekładzie.

Seria książek dla dzieci o psie Chrupku

Chrupek oprócz niezwykle uroczego imienia (w oryginalne nazywa się Ruffles, co w zabawny sposób nawiązuje do słodkiego szczeknięcia), jest także urokliwym stworzeniem, które często kręci noskiem na to, co go spotyka.

Nowe książki – ,,Chrupek i czerwona kurteczka” jak i ,,Chrupek i małe kotki” to ukazanie postawy głównego bohatera oraz jej przemiany pod wpływem jakichś nowych wydarzeń. Pozycje nawiązują do zachowania dwulatków, którzy bardzo często przechodzą okres buntu. Chrupek pomaga im zrozumieć, że nie zawsze bycie na ,,nie”, jest najlepszym wyjściem.

Chrupek i czerwona kurteczka

Zarówno w ,,Chrupek i czerwona kurteczka” czy ,,Chrupek i małe kotki” autor powtarza fragmenty książki, które mają pełnić swego rodzaju rolę refrenu. Dzięki tym kilkukrotnie zdublowanym momentom książki, dzieciom łatwiej utrzymać skupienie – a tym samym, zapamiętanie treści lektury.

W ,,Chrupku i czerwonej kurteczce” piesek nie chce przekonać się do nowej części garderoby. Jeżeli wam także zdarzył się podobny incydent z waszymi dziećmi, doskonale rozumiecie jaka to sztuka namówić młodego człowieka do odpowiedniego się ubrania. Kiedy jednak przychodzi deszczowy, zimny dzień, okazuje się, że znacznie lepiej mieć na sobie kurtkę, niż jej nie mieć. Poza tym – gdy najlepsza przyjaciółka także nosi kurteczkę, nie potrzeba zbyt wielu dalszych zachęceń!

Link do strony wydawnictwa ,,Chrupek i czerwona kurteczka”: https://www.gwfoksal.pl/chrupek-i-czerwona-kurteczka-david-melling-sku6d6a144b96ee5a685526.html


Chrupek i małe kotki

I o ile powyżej piesek daje się przekonać do kurteczki, bo ma dobry przykład i zagrożona zostaje wizja zabawy – tak w ,,Chrupek i małe kotki”, to właśnie spokój oraz możliwość wyciszenia staje pod znakiem zapytania.

W domu Chrupka zamieszkuje grupa kociaków. Zwierzątka są energiczne i bardzo towarzyskie. Chrupek nie przepada za nimi z wielu powodów, ale tym najważniejszym jest… niebieski kocyk. Co się stanie, kiedy koty także zwrócą na niego uwagę i będą chciały się nim pobawić?

Zarówno ,,Chrupek i czerwona kurteczka” jak i ,,Chrupek i małe kotki” to pełne uroku oraz wygodne formatem książki, które za pomocą zaczepnego tekstu oraz prostych historii, wydają się namawiać dzieci do większej otwartości na nowe doświadczenia.

Polecam je wszystkim już powyżej 2 roku życia i z ciekawością czekam na kolejne tomy!

Link do strony wydawnictwa ,,Chrupek i małe kotki”: https://www.gwfoksal.pl/chrupek-i-male-kotki-david-melling-skua1f3c6dcb1db9b093f73.html


Poprzedni wpis
Fakty i plotki o autach – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Precelek z Kociej Szajki – recenzja nowej serii
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, akceptacja, Berenika Wilczyńska, blog książkowy, Chrupek, Chrupek i czerwona kurteczka, Chrupek i małe kotki, David Melling, informacyjny, książki dla dzieci, książki dla najmłodszych, książki o psach dla dzieci, książki obrazkowe, pies, przyjaźń, recenzja książek dla dzieci, seria książek Chrupek, seria książek dla dzieci, tolerancja, ubieranie, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja