Mika i bulgot – recenzja komiksu dla maluchów

Tytuł: Mika i bulgot
 Scenariusz: Agata Loth-Ignaciuk
Ilustracje: Berenika Kołomycka
Wydawnictwo: druganoga
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Powracamy do serii komiksowej dla maluchów, z której powoli wyłania nam się ranking najbardziej… hałaśliwych sprzętów domowych! Dzieci, szczególnie te najmłodsze, boją się różnych głośnych dźwięków. Coś, co trudno zrozumieć, może przecież przerażać. Jak w takim razie w prosty i ciekawy sposób wyjaśnić, że np. odkurzacz nie jest niczym groźnym?

ARCYGROŹNE DOMOSTWORY

Sposób na tzw. wyjca poznaliśmy już w pierwszej części serii o małej dziewczynce -,,Arcygroźne domostwory”! ,,Mika i wyjec” zauroczyła mnie komiksowym stylem, skrojonym idealnie dla tych dzieci, które jeszcze nie czytają samodzielnie. 

Autorkami historii jest duet: Agata Loth-Ignaciuk oraz Berenika Kołomycka (rysowniczka innych popularnych książek: ,,Malutki Lisek i Wielki Dzik”). Seria o Mice ukazuje się nakładem Wydawnictwa Druganoga.

WIRUJĄCY BĘBEN

,,Mika i bulgot” to druga część przygód o tytułowej dziewczynce, której charakterystyczne ubranko w kształcie tygrysa ma uświadamiać, że jest to osóbka niezwykle odważna. Mika tym razem zmierzy się z białą, wielką… pralką!

Przyjaciółmi dziewczynki są pluszaki. Szczególnie mała żabka ma wyjątkowe miejsce na podium jej ulubieńców. Nic więc dziwnego, że kiedy zielona maskotka zostaje przypadkowo zamknięta w pralce i mama uruchamia maszynę, Mika musi działać!

MIKA DZIAŁA!

Ważny dla tej historii jest wiek głównej bohaterki. Mika jest bardzo malutką dziewczynką, tak małą, że nie potrafi jeszcze mówić. Próbuje pokazać mamie, że żaba jest w pralce, jednak kobieta jej nie rozumie.

Początkowo Mika bardzo boi się głośnego, dudniącego i podskakującego urządzenia. Wie jednak, że nie ma wyjścia – musi ratować swoją przyjaciółkę.

POKONYWANIE STRACHU

W książce ,,Mika i bulgot” autorki nie rezygnują z ilustrowania strachu, zaniepokojenia czy zmartwienia. Kadry na których Mika jest przerażona, mają jednak ważny cel – pokazują, że nawet taka z pozoru bardzo trudna sytuacja ma swoje proste rozwiązanie.

Tak jak było w przypadku odkurzacza, tak samo w przypadku pralki – urządzenia mają jeden słaby punkt, który sprawia, że bardzo łatwo je ,,pokonać”. A skoro można coś pokonać, to nie trzeba się przecież tego bać, prawda?

Polecam ,,Mikę i bulgota” wszystkim małym dzieciom powyżej 2 roku życia. Kolejna zapowiadana książka zaprowadzi nas do… kuchni! Jesteście ciekawi, kogo Mika tam spotka?

Link do strony Wydawnictwa: https://druganoga.com/sklep/909_mika-i-bulgot

 


Poprzedni wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ. 49
Następny wpis
Rodzina Obrabków i złoty diament – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2022, Agata Loth-Ignaciuk, Arcygroźne domostwory, Berenika Kołomycka, blog książkowy, Druganoga, głośne dźwięki, komiksy dla dzieci, komiksy dla najmłodszych, książki dla dzieci, książki dla dzieci której jeszcze nie potrafią czytać, literatura dziecięca, Mika i bulgot, pralka, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, strach przed pralką, Wydawnictwo Druganoga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja