Kraina Emocji – recenzja serii książek o emocjach

Tytuły: Pożegnaj złość!, Pożegnaj lęk!, Pożegnaj smutek!, Pożegnaj zazdrość!
Seria: Kraina Emocji
 Tekst: Ana Serna, Henar Inigo
 Ilustracje: Kasandra
Tłumaczenie: Anna Kozaczewska
Wydawnictwo: Yupi Jo!
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Nowa seria ,,Kraina emocji” od Wydawnictwa Jupi Jo! to kartonówkowy cykl książek dedykowanych maluchom, przedszkolakom oraz uczniom z pierwszych klas szkoły podstawowej. Opisując perypetie przyjaciół z lasu, przybliża najmłodszym to, czym są poszczególne emocje oraz jak należy sobie z nimi radzić.

Pięknie wydana seria składa się na następujące tytuły:

  • Pożegnaj złość!,
  • Pożegnaj lęk!,
  • Pożegnaj smutek!,
  • Pożegnaj zazdrość!.

Z tego co udało mi się podejrzeć na anglojęzycznych stronach – seria ma jeszcze dodatkowe tytuły więc niewykluczone, że z czasem jej polska wersja językowa także będzie się rozrastać. 

Kraina emocji – seria dla najmłodszych

Książki w prosty i przystępny sposób opisują rozmaite sytuacje, a następnie poddają sposoby jak sobie radzić z uczuciami. Są pełne optymizmu, ciepła oraz – choć na pozór poruszają trudne tematy – zawsze pozostawiają czytelników z poczuciem bezpieczeństwa oraz spokoju.

Ich dodatkowym atutem są niezwykle kolorowe ilustracje ze szczegółowo przedstawionymi elementami. Dzieci mogą wpatrywać się w nie przez długie minuty i z pewnością, szybko je to nie znudzi!

Poniżej znajdziecie scharakteryzowaną każdą z czterech części serii ,,Kraina emocji”. Wybierzcie dla siebie tą, która akurat odpowiada potrzebom lub skolekcjonujcie wszystkie, jako wartościowy cykl o bardziej świadomym nazywaniu i radzeniu sobie z emocjami.

Pożegnaj złość!

W tej części mali czytelnicy zmierzą się z bardzo trudną emocją – złością, jednak nie z perspektywy własnego uczucia. Główna bohaterka żaba Żanetka podczas przedszkolnego meczu w piłkę, przypadkowo kopie ją bardzo daleko, poza boisko. Niechcący piłka trafia w pana sowę Stefana, który wybucha niepohamowaną złością.

Dzieci wracają do klasy, gdzie wychowawczyni przeprowadza z nimi lekcję na temat gniewu. Mogą tam się nauczyć jak sobie z nim radzić oraz dlaczego warto dać drugą szansę Stefanowi. Czy sowie uda się pożegnać złość?

Link do strony Wydawnictwa: https://jupijo.pl/3-5/100-pozegnaj-zlosc.html


Pożegnaj lęk!

Ta część jest bardzo na czasie! Akcja ,,Pożegnaj lęk!” toczy się jesienią, kiedy w Krainie Emocji wszyscy z ekscytacją oczekują na Grzybowy Konkurs. Bohaterka z poprzedniej książki – Żanetka zebrała drużynę, aby odnaleźć największy okaz i wygrać zawody. 

W tej pozycji jednak główne skrzypce gra wiewiórka Wandzia. To ona najbardziej boi się nieprzeniknionego, zacienionego lasu, gdzie przyjaciele szukają grzybów. Niestety jeden z kolegów Wandzi nie rozumie jej uczuć i zaczyna się śmiać. Na szczęście pozostali wkraczają do akcji – tłumaczą, że nie wolno naśmiewać się z tych, którzy się boją oraz że każdy ma jakieś lęki.

Szybko Wandzia nabiera przekonania, że nie jest odosobniona w swoich lękach. Przyjaciele mogą powrócić do konkursu i… jak myślicie, uda im się wygrać?

Link do strony Wydawnictwa: https://jupijo.pl/3-5/101-pozegnaj-lek.html


Pożegnaj smutek!

Zbliżają się wakacje i żabka Żanetka jest bardzo podekscytowana… do czasu! Kiedy wraca do domu, okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka się wyprowadza i nie będą mogły się już widywać. Żabka traci humor oraz robi jej się bardzo przykro. Przestaje mieć ochotę na zabawę z innymi przyjaciółmi – najchętniej cały dzień przeleżałaby w łóżku.

Okazuje się jednak, że bliscy szybko zorientowali się o złym samopoczuciu Żanetki. Odwiedzają ją i zdradzają, jakie sami mają sposoby na smutek. Czy żabce uda się odzyskać dobry humor? Jak spędzi wakacje?

Link do strony Wydawnictwa: https://jupijo.pl/3-5/99-pozegnaj-smutek.html


Pożegnaj zazdrość!

Na deser część opowiadająca o problemie, z którym musi mierzyć się wielu rodziców! Głównym bohaterem ,,Pożegnaj zazdrość!” jest jeż Jurek – dobry znajomy żabki Żanety. Maluch jest rozzłoszczony i jego przyjaciółka stara się dowiedzieć, jaki jest tego powód.

Okazuje się, że jeż od niedawna ma młodszego brata. Jego rodzice przestali się nim zajmować jak wcześniej i trochę się obawia, że… już go nie kochają. Żanetka z przyjaciółmi stara się go przekonać, że to tylko przejściowa sytuacja. Nagle pojawiają się też rodzice małego Jurka. Jak myślicie, co powiedzą swojemu synkowi?

Link do strony Wydawnictwa: https://jupijo.pl/3-5/102-pozegnaj-zazdrosc.html


Poprzedni wpis
Dragonology – recenzja książki o smokach
Następny wpis
Frida z butelki – recenzja patronatu medialnego
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2022, Ana Serna, Anna Kozaczewska, blog książkowy, emocje, gniew, Henar Inigo, kartonówki, Kasandra, Kraina Emocji, książki dla dzieci, las, lęk, Pożegnaj lęk!, Pożegnaj smutek!, Pożegnaj zazdrość!, Pożegnaj złość!, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, smutek, uczucia, Wydawnictwo Yupi Jo!, Yupi Jo!, zazdrość, zazdrość o rodzeństwo, złość, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja