Kraina Emocji – recenzja serii książek o emocjach

Tytuły: Pożegnaj złość!, Pożegnaj lęk!, Pożegnaj smutek!, Pożegnaj zazdrość!
Seria: Kraina Emocji
 Tekst: Ana Serna, Henar Inigo
 Ilustracje: Kasandra
Tłumaczenie: Anna Kozaczewska
Wydawnictwo: Yupi Jo!
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Nowa seria ,,Kraina emocji” od Wydawnictwa Jupi Jo! to kartonówkowy cykl książek dedykowanych maluchom, przedszkolakom oraz uczniom z pierwszych klas szkoły podstawowej. Opisując perypetie przyjaciół z lasu, przybliża najmłodszym to, czym są poszczególne emocje oraz jak należy sobie z nimi radzić.

Pięknie wydana seria składa się na następujące tytuły:

  • Pożegnaj złość!,
  • Pożegnaj lęk!,
  • Pożegnaj smutek!,
  • Pożegnaj zazdrość!.

Z tego co udało mi się podejrzeć na anglojęzycznych stronach – seria ma jeszcze dodatkowe tytuły więc niewykluczone, że z czasem jej polska wersja językowa także będzie się rozrastać. 

Kraina emocji – seria dla najmłodszych

Książki w prosty i przystępny sposób opisują rozmaite sytuacje, a następnie poddają sposoby jak sobie radzić z uczuciami. Są pełne optymizmu, ciepła oraz – choć na pozór poruszają trudne tematy – zawsze pozostawiają czytelników z poczuciem bezpieczeństwa oraz spokoju.

Ich dodatkowym atutem są niezwykle kolorowe ilustracje ze szczegółowo przedstawionymi elementami. Dzieci mogą wpatrywać się w nie przez długie minuty i z pewnością, szybko je to nie znudzi!

Poniżej znajdziecie scharakteryzowaną każdą z czterech części serii ,,Kraina emocji”. Wybierzcie dla siebie tą, która akurat odpowiada potrzebom lub skolekcjonujcie wszystkie, jako wartościowy cykl o bardziej świadomym nazywaniu i radzeniu sobie z emocjami.

Pożegnaj złość!

W tej części mali czytelnicy zmierzą się z bardzo trudną emocją – złością, jednak nie z perspektywy własnego uczucia. Główna bohaterka żaba Żanetka podczas przedszkolnego meczu w piłkę, przypadkowo kopie ją bardzo daleko, poza boisko. Niechcący piłka trafia w pana sowę Stefana, który wybucha niepohamowaną złością.

Dzieci wracają do klasy, gdzie wychowawczyni przeprowadza z nimi lekcję na temat gniewu. Mogą tam się nauczyć jak sobie z nim radzić oraz dlaczego warto dać drugą szansę Stefanowi. Czy sowie uda się pożegnać złość?

Link do strony Wydawnictwa: https://jupijo.pl/3-5/100-pozegnaj-zlosc.html


Pożegnaj lęk!

Ta część jest bardzo na czasie! Akcja ,,Pożegnaj lęk!” toczy się jesienią, kiedy w Krainie Emocji wszyscy z ekscytacją oczekują na Grzybowy Konkurs. Bohaterka z poprzedniej książki – Żanetka zebrała drużynę, aby odnaleźć największy okaz i wygrać zawody. 

W tej pozycji jednak główne skrzypce gra wiewiórka Wandzia. To ona najbardziej boi się nieprzeniknionego, zacienionego lasu, gdzie przyjaciele szukają grzybów. Niestety jeden z kolegów Wandzi nie rozumie jej uczuć i zaczyna się śmiać. Na szczęście pozostali wkraczają do akcji – tłumaczą, że nie wolno naśmiewać się z tych, którzy się boją oraz że każdy ma jakieś lęki.

Szybko Wandzia nabiera przekonania, że nie jest odosobniona w swoich lękach. Przyjaciele mogą powrócić do konkursu i… jak myślicie, uda im się wygrać?

Link do strony Wydawnictwa: https://jupijo.pl/3-5/101-pozegnaj-lek.html


Pożegnaj smutek!

Zbliżają się wakacje i żabka Żanetka jest bardzo podekscytowana… do czasu! Kiedy wraca do domu, okazuje się, że jej najlepsza przyjaciółka się wyprowadza i nie będą mogły się już widywać. Żabka traci humor oraz robi jej się bardzo przykro. Przestaje mieć ochotę na zabawę z innymi przyjaciółmi – najchętniej cały dzień przeleżałaby w łóżku.

Okazuje się jednak, że bliscy szybko zorientowali się o złym samopoczuciu Żanetki. Odwiedzają ją i zdradzają, jakie sami mają sposoby na smutek. Czy żabce uda się odzyskać dobry humor? Jak spędzi wakacje?

Link do strony Wydawnictwa: https://jupijo.pl/3-5/99-pozegnaj-smutek.html


Pożegnaj zazdrość!

Na deser część opowiadająca o problemie, z którym musi mierzyć się wielu rodziców! Głównym bohaterem ,,Pożegnaj zazdrość!” jest jeż Jurek – dobry znajomy żabki Żanety. Maluch jest rozzłoszczony i jego przyjaciółka stara się dowiedzieć, jaki jest tego powód.

Okazuje się, że jeż od niedawna ma młodszego brata. Jego rodzice przestali się nim zajmować jak wcześniej i trochę się obawia, że… już go nie kochają. Żanetka z przyjaciółmi stara się go przekonać, że to tylko przejściowa sytuacja. Nagle pojawiają się też rodzice małego Jurka. Jak myślicie, co powiedzą swojemu synkowi?

Link do strony Wydawnictwa: https://jupijo.pl/3-5/102-pozegnaj-zazdrosc.html


Poprzedni wpis
Dragonology – recenzja książki o smokach
Następny wpis
Frida z butelki – recenzja patronatu medialnego
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja