Dragonology – recenzja książki o smokach

Tytuł: Dragonology. The complete book of dragons
 Autorzy: Dugald A. Steer, B.A. (Brist), S.A.S.D
 Ilustracje: Wayne Anderson, Douglas Carrel, Helen Ward
Wydawnictwo: Candlewick Press
Rok wydania: 2003

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Nie każdy zasługuje, aby poznać tajniki życia smoków. Doskonale wiedział o tym dr Ernest Drake – wybitny specjalista od niezwykłej nauki zwanej dragonologią (lub smokologią). Każdorazowo podkreślał, że wszelka wiedza o smokach nie może być użyta przeciwko nim i tylko osoby, które to pojęły, dopuszczał do swojej wyjątkowej książki…

,,Dragonology” to pozycja pełna niespodzianek, której opracowania podjęli się Dugald A. Steer, B.A. (Brist) oraz S.A.S.D., a za ilustracje odpowiadają Wayne Anderson, Douglas Carrel i Helen Ward. W Polsce znana pod nazwą ,,Smokologia. Wielka Księga Smoków”, ukazała się nakładem wydawnictwa Debit, jednak jest już dostępna wyłącznie z drugiej ręki.

Książki o smokach

Ja, jako wielka fanka tych latających, fantastycznych istot od wielu lat kolekcjonują książki na ich temat. Na stronie możecie przeczytać już m.in. o:

Smokologia – nauka dla fanów fantastyki

,,Dragonology” to pozycja, o której marzą miłośnicy skrzydlatych, majestatycznych gadów. Rozdział pierwszy staje np. w opozycji do wszystkich niedowiarków, którzy uważają, że smoki nie istnieją. Autor przytacza informacje o dziobaku lub okapi, w które początkowo też niewielu naukowców wierzyło. 

Następnie na rozkładanej, imponującej mapie wskazuje smoczą klasyfikację, a na dalszych stronach – przechodzi do konkretniejszego ich omówienia. W książce nie brakuje również anatomicznego spojrzenia na te stworzenia, przyjrzenia się różnicom w detalach ich wyglądu czy osobowości.

Książka z niespodziankami

,,Dragonology” to jednak nie tylko tekst z precyzyjnie przygotowanymi ilustracjami. Na wielu stronach można znaleźć ukryte wiadomości (w naklejonych kopertach), sensoryczne próbki smoczej łuski (!), książki w książkach czy nawet smoczy pył umieszczony w małych saszetkach.

Pozycja wzbogacona jest również sekretnym alfabetem, który warto rozszyfrować dla swojej przyjemności! Pięknie prezentuje się także sama okładka – imponujący format, twarda oprawa, wijący się, błyszczący smok oraz mieniące się kamienie. Na czytelników czeka hipnotyzująca niespodzianka na ostatniej rozkładówce.

Dla kogo jest ta książka?

Pozycja w tym wydaniu polecana jest osobom, które znają język angielski. Warto jednak poszukać na aukcjach również wersji polskojęzycznej. ,,Dragonology” zachwyca osoby w różnym wieku, a ilość tekstu i ilustracji będzie prawdziwą ucztą dla oczu oraz umysłu. 

Książkę dostarczył serwis Sofario.com

Poprzedni wpis
Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu – recenzja
Następny wpis
Kraina Emocji – recenzja serii książek o emocjach
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2003, B.A. (Brist), blog książkowy, Candlewick Press, dla smoczych miłośników, Douglas Carrel, Dragonology, Dragonology. The complete book of dragons, Dugald A. Steer, Ernest Drake, fantastyczne stworzenia, fantastyka, Helen Ward, książki anglojęzyczne, książki o smokach, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, S.A.S.D, smok, smoki, smokologia, Wayne Anderson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja