Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu – recenzja

Tytuł: Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu
 Autor: Torben Kuhlmann
 Ilustracje: Torben Kuhlmann
Tłumaczenie: Anna Kierejewska
Wydawnictwo: Tekturka
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Jak ciekawie przedstawić historie wielkich odkrywców, żeby najmłodsi czytelnicy dali się porwać w wir opowieści? Tę sztukę do perfekcji opanował Torben Kuhlmann – artysta rozmiłowany w konstrukcji nietypowych urządzeń, który potrafi w piękny sposób przenosić swoje wynalazki na karty książek.

Seria o niezwykłych mysich odkrywcach

Choć tytułuje on swoje pozycje nazwiskami wielkich odkrywców – głównymi bohaterami czyni niepozorne i małe istotki, których niewiele osób podejrzewałoby o talenty, jakimi dysponują w fabule. Okazuje się bowiem, że tam, gdzie działo się coś ważnego w historii świata, łapki maczały… myszy różnych pokoleń!

Do tej pory ukazały się w tej serii książki: 

Co warto wiedzieć o Edisonie?

Trzecią stworzoną przez autora jest ,,Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu”. Nie bez powodu podkreślam kolejność ich tworzenia, bo choć dla fabuły nie jest kluczowe po którą sięgnięcie w pierwszej kolejności – to jednak każda z książek zawiera wzmianki i nawiązania, które sprawiają mnóstwo radości czytelnikom.

Jak łatwo można wywnioskować, pozycja dedykowana ,,Edisonowi” porusza kwestie jego sławetnego odkrycia (choć autor zapobiegawczo i bardzo słusznie tłumaczy w końcowych przypisach, że prawda o wynalezieniu żarówki jest dużo bardziej złożona).

Historia o poszukiwaniu skarbu

Książka ma dwóch głównych bohaterów – mysiego profesora, który w norkach księgarni dzieli się z małymi myszkami swoją rozległą wiedzą oraz mysz o imieniu Pete, która przychodzi do niego z pewną intrygującą sprawą. Okazuje się, że myszek odziedziczył po jednym ze swoich przodków list z dziennika, który mówi o tajemniczym skarbie. Maluch bardzo chce go odnaleźć, jednak zupełnie nie wie jak ma się do tego zabrać.

Po chwilowym wahaniu, pomoc oferuje mu mysi profesor (który swoją drogą, bezpośrednio związany jest z inną częścią tej serii!). Razem muszą podjąć wiele wymagających decyzji i wymyślić jak dostać się do dobrze ukrytego skarbu… w głębinach oceanu! 

Najpiękniejsze książki dla dzieci

,,Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu” należy do działu literatury dziecięcej, w którym można odszukać wyłącznie najbardziej niezwykłe książki. Wydana z najwyższą starannością, z ilustracjami, które z powodzeniem mogłyby wisieć na ścianach jako dzieła sztuki. Dodatkowo – to pozycja bogata merytorycznie, która w angażującą fabułę wplata ciekawostki ze świata nauki. 

Nie wiem czy można więcej oczekiwać od książki. Polecam ją wszystkim czytelnikom powyżej 6 roku życia.

Pozycja do kupienia WYŁĄCZNIE na stronie Wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/pl/p/Edison.-Tajemnica-zaginionego-mysiego-skarbu/96

(Do 1.10.2022 trwa promocja w której cały pakiet lub dwie ostatnie nowości można nabyć z 15% zniżką!)

Poprzedni wpis
Jeden dzień z życia psa – recenzja przedpremierowa patronatu
Następny wpis
Dragonology – recenzja książki o smokach
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +6, +7, +8, +9, 2022, Anna Kierejewska, blog książkowy, Edison, Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu, książki dla dzieci, mysz, myszy, piękne książki, podróże, poszukiwanie skarbu, recenzent książek, recenzje książek, Tekturka, Torben Kuhlmann, Wydawnictwo Tekturka, żarówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja