Twoje spokojne dziecko – jak radzić sobie ze złością

Tytuł: Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń, które pomogą dzieciom opanować złość
Autorka: Samantha Snowden MA
Ilustracje: Sarah Rebar
Tłumaczenie: Joanna Sugiero
Wydawnictwo: Sensus
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Złość jest jedną z tych emocji, z którą bardzo trudno się uporać. Zrozumienie, dlaczego się złościmy oraz jak ponownie osiągnąć spokój, może uczynić życie prostszym – zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

Nakładem wydawnictwa Sensus ukazała się ostatnio książka ,,Twoje spokojne dziecko”. Jej autorką jest Samantha Snowden. Lektura oscyluje wokół pojęcia zwanego regulacją emocjonalną i składa się na 50 praktycznych ćwiczeń, dzięki którym istnieje możliwość szybkiego zapanowania nad złością. 

Droga do osiągnięcia harmonii

Książka została podzielona na trzy części, gdzie w pierwszej autorka pomaga zrozumieć czytelnikom czym jest złość oraz jak ona na nas wpływa. Poszczególne ćwiczenia pozwalają rozłożyć tę emocję na czynniki pierwsze, a kolejne – oferują narzędzia umożliwiające odpowiednie reagowanie w sytuacjach wywołujących negatywne uczucia.

Kolejne części ,,Twoje spokojne dziecko” opisują przyczyny złości oraz skutki poddawania się tej emocji. To bardzo ważne rozdziały uświadamiające jak tego rodzaju uczucia mogą wpływać na innych oraz stawać na drodze do osiągnięcia harmonii.

Narzędzia do radzenia sobie ze złością

Trzecia i finalna część książki dotyczy stawiania czoła naszym słabościom. Pokazuje, że kluczem do zachowania wewnętrznego spokoju jest akceptacja, a także podejście do siebie i swoich emocji z odpowiednią dozą uwagi oraz życzliwości.

,,Twoje spokojne dziecko” zawiera wartościowe ćwiczenia oparte o realizowanie poleceń w formie pisemnej, rysowanie, wypełnianie czy zakreślanie. Zachęca do zastanowienia się nad rozmaitymi zagadnieniami, stawiając odbiorcom kluczowe pytania. W końcu – oferuje szeroki zakres metod, m.in. ćwiczenia oddechowe czy przygotowanie słownika uczuć, z pomocą których łatwiej osiągnąć zamierzony cel.

Praca z emocjami a własny rozwój

Muszę przyznać, że ta książka nie tylko pomaga uporać się ze złością. Dzięki niej mali i więksi czytelnicy, a także dzieci z którymi będziemy pracować nad zadaniami, poszerzą swoje horyzonty oraz lepiej poznają samych siebie.

,,Twoje spokojne dziecko” zachęca do rozmowy z zaufanymi dorosłymi. Pozwala otworzyć się na własne potrzeby i zrozumieć, co jest ważne w zachowaniu naszym i innych. Jestem przekonana, że lektura jest prostą oraz niezwykle skuteczną drogą do osiągnięcia szczęścia – przynajmniej na tym podstawowym, emocjonalnym poziomie.

Polecam ,,Twoje spokojne dziecko” wszystkim powyżej 8 roku życia. To ważna książka, dzięki której łatwiej będzie sprostać codziennym wyzwaniom.

Link do strony wydawnictwa: https://sensus.pl/ksiazki/twoje-spokojne-dziecko-50-cwiczen-ktore-pomoga-dzieciom-opanowac-zlosc-samantha-snowden-ma,trepan.htm#format/d


Poprzedni wpis
Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 8 – recenzja
Następny wpis
Mały Miodowy Miś – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +8, +9, 2023, emocje, gniew, harmonia, Helion, Joanna Sugiero, książki o emocjach, pomoce naukowe dla nauczycieli, pomoce naukowe dla rodziców, poradniki, poradniki dla rodziców, radzenie sobie ze złością, recenzent książek, recenzje książek, regulacja emocjonalna, Samantha Snowden MA, Sarah Rebar, Sensus, spokój, Twoje spokojne dziecko, Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń które pomogą dzieciom opanować złość, uczucia, Wydawnictwo Sensus, zeszyt ćwiczeń, złość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja