Zrób sobie komiks – recenzja

Tytuł: ,,Zrób sobie komiks

Autor: Piotr Kasiński

Ilustracje: Robert Trojanowski

Wydawnictwo: Znak emotikon

Rok wydania: 2018

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Obrazy towarzyszą nam od zarania dziejów. Począwszy od malunków naskalnych, egipskich hieroglifów czy współczesnych memów. Czym jednak byłby świat bez połączenia dwóch najmilszych nam sposobów wyrażania się, czyli pisma oraz obrazów?

 

Książka ,,Zrób sobie komiks” Piotra Kasińskiego i Roberta Trojanowskiego jest odpowiedzią na naszą potrzebę opowieści obrazkowych. Została podzielona na historię powstania komiksu, podstawy jego języka, opis bohatera, wskazówki co do ujęcia emocji, itd. Książka została zaopatrzona także w zabawy, dyplom oraz wycinanki przez co śmiało można nazwać ją interaktywną.

 

 

 

Autorzy namawiają do rysowania po niej oraz wypełniania jej treścią. Nie jest to więc książka, którą można wypożyczyć z biblioteki, ale raczej warto mieć ją na własność. Z drugiej strony można powiedzieć, że to wcale nie jest typowa książka, raczej zeszyt ćwiczeń lub ściślej wademekum.

 

Przewodnikami po ,,Zrób sobie komiks” są Bobik, Pik oraz Robi. Przewijają się pomiędzy opowiadanymi historiami, będąc ich autonomiczną częścią. Dwojga z nich to sympatyczne postacie przypominające staruszków w ciałach młodych chłopców. Bobik to z kolei króliko – pies. 🙂

 

 

 

 

Piotr Kasiński to prywatnie wielki miłośnik komiksu. Sam tworzy scenariusze komiksowe, jest animatorem kultury oraz dziennikarzem, a dodatkowo pełni funkcję dyrektura artystycznego w Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Z tego względu książka jest pełna ciekawostek dotyczących np. tego gdzie narodził się komiks, kto był pierwszym bohaterem komiksowym czy jakie wydawnictwo po raz pierwszy zaczęło wydawać komiksy.

 

Stworzyłam dla Was test sprawdzający wiedzę o komiksie w oparciu o tę książkę. Sprawdźcie się i dajcie znać jak Wam poszło 😉

LINK: https://samequizy.pl/czy-jestes-znawca-komiksu/

 

 

 

W ,,Zrób sobie komiks” autorzy nawiązują także do największych komiksowych nowości polskich autorów, np. do ,,Ryjówki przeznaczenia” Tomasza Samojlika.

 

Niewątpliwie będzie to idealna książka dla każdego miłośnika rysowania oraz komiksów. Rozwija wyobraźnie, uczy zwracać uwagę na pewne elementy związane z tworzeniem postaci czy odwzorowaniem emocji i daje mnóstwo frajdy z poczucia robienia czegoś kreatywnego.

 

 

 

 

,,Zrób sobie komiks” została stworzona jako książka, która pisze się wraz z czytelnikiem. To on wypełnia ją treścią, a wskazówki i ciekawostki zamieszczone przez autora mają go tylko zmotywować do twórczej pracy. Z czasem ta książka nabierze podwójnej wartości. Będzie oprócz ciekawego wprowadzenia do komiksu również piękną pamiątką z początkami twórczości młodego artysty.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,112187,Zrob-sobie-komiks

 

 

Poprzedni wpis
Moja mama Gorylica – recenzja
Następny wpis
NKOM: Super M – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +9, 2018, jak nauczyć się robienia komiksu, komiks, Kornel Makuszyński, książka dla młodzieży, książka interaktywna, o komiksie, Papcio Chmiel, Piotr Kasiński, recenzent książkowy, recenzje książek, Robert Trojanowski, Wydawnictwo Znak Emotikon, Znak emotikon, Zrób sobie komiks

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja