Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, przygotowałam dla Was cykl NKOM, czyli Najlepsze książki dla dzieci o Macierzyństwie.
W ramach którego będę publikować recenzje najciekawszych tytułów wydawniczych, które poruszają temat matczynej miłości.
Wkrótce pojawi się także lista podsumowująca ten cykl, w której będziecie mieć zebrane wszystkie, najciekawsze książki w jednym miejscu. Przyjemnej lektury! 🙂
KSIĄŻKA VI w ramach cyklu NKOM
Tytuł: ,,Super M”
Autor: Dawid Ryski
Ilustracje: Dawid Ryski
Wydawnictwo: Babaryba
Rok wydania: 2018
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych
Ocena ogólna: wybitna
Recenzja:
Ostatnio pisałam o książkach w których mam się nie idealizuje. Przedstawia je się z wadami i mówi o ich gorszych dniach. Czas na tytuł, który udowadnia, że mamy są niezwykłe. Niezależnie od tego co robią i jak przeciętne mogą być dla drugiego dorosłego.
Dawid Ryski w swojej książce ,,Super M” przedstawia najpiękniejszy obraz mamy, bo ten widziany oczami dziecka. Rzeczywiście jest on wyidealizowany, a rodzicielce przypisuje się wręcz cechy nadprzyrodzone. Z drugiej jednak strony nie ma nic dziwnego w tym, że dziecko widzi w swojej mamie kogoś niezwykłego, bo to osoba, która uczy go najważniejszych rzeczy, tego jak funkcjonować w świecie i czym jest ten świat, który je otacza.
To wspaniale pomyślana i wydana książka. Oprócz grubej okładki i bardzo dobrego jakościowo papieru, została wykonana przy użyciu tylko kilku kolorów. Dzięki temu jest również piękna pod względem estetycznym, a same ilustracje przypominają nieco plakatową kreskę, którą ściśle kojarzymy z kultem superbohaterów lub wielkich gwiazd kina.
Druga, bardzo ważna kwestia to ta, że dzieci mają tendencję do szukania sobie idoli wśród niezbyt ciekawych bohaterów animowanych seriali. Warto zwrócić im uwagę, że prawdziwą super mocą nie jest eksterminowanie wrogów, ale dużo bardziej przydają się umiejętności odnajdywania się w rzeczywistości oraz radzenie sobie z bieżącymi sprawami.
No właśnie, dlaczego mama jest Super Mamą? Wielozadaniowość, empatia, umiejętności manualne, kreatywność to cechy, które ją wyróżniają. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak miłość do dziecka. Chyba nikogo nie zaskoczę, jak powiem, że te wszystkie przymioty bardzo często ujawniają się dopiero po pojawieniu się malucha na świecie. Można więc wysnuć wniosek, że mama zostaje super bohaterką, dopiero wtedy kiedy ma kogoś, kogo może ochraniać.
Z kim czytać ,,Super M”? To książka, która powinna spodobać się już najmłodszym, czyli dzieciom od 3-ego roku życia. Oczywiście można czytać ją ze starszym rodzeństwem lub z dziadkami – ta opcja jest chyba najbardziej optymalna. Z drugiej strony, dlaczego dziecko, któremu mama czyta o chłopcu uważającym swoją rodzicielkę za bohaterkę, ma nie pomyśleć, że jego mama też jest taka jak ta kobieta z książki? Może uświadomi mu, że sam także ma taką wyjątkową postać w domu i zacznie bardziej zwracać uwagę na jej niezwykłe umiejętności? 😉
Bardzo polecam ,,Super M”!
Link do strony wydawnictwa: https://babaryba.pl/pl/p/Super-M-Dawid-Ryski/202
4 komentarze. Zostaw komentarz
[…] Link do recenzji: http://bajkochlonka.pl/2018/05/15/super-m/ […]
[…] za bardzo wysoki poziom wizualny wydawanych książek. Czy to przy ,,Super M” (link do recenzji: http://bajkochlonka.pl/2018/05/15/super-m/ ), ,,Pięknie dziękuję” (link do recenzji: […]
[…] mama” (link: http://bajkochlonka.pl/2018/05/11/nkom-moja-mama-recenzja/) czy ,,Super M” (link:http://bajkochlonka.pl/2018/05/15/super-m/)), a przecież i o rodzicach płci męskiej powstało naprawdę dużo ciekawej […]
[…] Link do recenzji: http://bajkochlonka.pl/2018/05/15/super-m/ […]