Mama – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Mama

Autor: Hélene Delforge

Ilustracje: Quentin Gréban

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Kiedy sami cofamy się w czasie i sięgamy w przeszłość do naszych pierwszych wspomnień, widzimy mamę. Czasy te w większości są dla nas słodkie i przyjemne, wręcz magiczne. Mamy są jednak różne, nie raz Wam już o tym pisałam.

Książka ,,Mama” autorstwa Hélene Delforge, w doskonałym tłumaczeniu Magdaleny i Jarosława Mikołajewskich pozwala nam przenieść się do tych najmilszych chwil i jeszcze raz poczuć, jakbyśmy znowu byli w ramionach Mamy.

Nie ma znaczenia czy jest to mama z afrykańskiej sawanny czy mama zamieszkująca ulice Pekinu, a może mama hipiska ciągle w podróży. Mama to mama. Każda jest do siebie podobna pod względem swojej miłości do dziecka, ale nie tylko. Wszystkie mamy łączy także ból po stracie, tęsknota oraz niepewność tego co wydarzy się w przyszłości.

Mama to oprócz macierzyństwa, także historia miłości. Kobiety rzadko opowiadają swoim dzieciom w jaki sposób poznały ich ojców. W tej książce nie ma tematu tabu, ona otwarcie mówi jak to się wszystko zaczęło, albo jak skończyło, bo czasami jest tylko mama.

Macierzyństwo to ogromna odpowiedzialność, to prawda. Każdy jednak wie, że to również najpiękniejsza przygoda, dlatego tę książkę ,,Mama” można uznać odgórnie za przejaw sztuki, bo mówi o najważniejszych wartościach. Oprócz jednak doskonale dobranych, wzruszających tekstów ma także piękne ilustracje. Z przyjemnością oprawiłabym sobie każdy kadr w ramę i powiesiła w najczęściej uczęszczanym miejscu w domu.

Autorem tych ilustracji jest Quentin Gréban. Książka zbudowana jest w ten sposób, że po prawej stronie mamy obrazek, a po lewej tekst z prostym, ale bardzo emocjonalnym szkicem. Trudno nie wzruszyć się oglądając tę książkę.

,,Mama” to także zbiór mądrości kobiet-mam z całego świata. Nie jest to oczywiście klasyczna forma książki dla dzieci. Czytając jednak słowa w niej umieszczone możemy porównać z czytaniem dzieciom poezji. Bardziej wymagającej niż proste i płaskie rymowanki, ale na pewno kreującej wrażliwość w małym słuchaczu.

Polecam tę książkę każdej kobiecie, bez względu na to czy jest już mamą czy dopiero planuje nią zostać. Otwiera ona w człowieku drzwiczki, które wcześniej były zamknięte. Zachwyca formą i wzrusza treścią. ,,Mama” to pozycja obowiązkowa w każdej biblioteczce.

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1616/Mama

 


Poprzedni wpis
Dziecko dla odważnych – recenzja
Następny wpis
Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze – recenzja
Tags: +1, +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, dla dzieci, Dzień Mamy, Dzień Matki, Hélene Delforge, książki dla dzieci, książki dla najmłodszych, macierzyństwo, mama, Media Rodzina, miłość matki do dziecka, najpiękniejsze książki o mamie, Quentin Gréban, recenzent książek dla dzieci, recenzje książkowe, Wydawnictwo Media Rodzina

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja