fbpx

NKOM: Mama – recenzja

NKOM: Mama – recenzja

 

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, przygotowałam dla Was cykl NKOM, czyli Najlepsze książki dla dzieci o Macierzyństwie.

W ramach którego będę publikować recenzje najciekawszych tytułów wydawniczych, które poruszają temat matczynej miłości.

Wkrótce pojawi się także lista podsumowująca ten cykl, w której będziecie mieć zebrane wszystkie, najciekawsze książki w jednym miejscu. Przyjemnej lektury!  

 

 

KSIĄŻKA VIII w ramach cyklu NKOM

 

Tytuł: ,,Mama

Autor: Hélene Delforge

Ilustracje: Quentin Gréban

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Kiedy sami cofamy się w czasie i sięgamy w przeszłość do naszych pierwszych wspomnień, widzimy mamę. Czasy te w większości są dla nas słodkie i przyjemne, wręcz magiczne. Mamy są jednak różne, nie raz Wam już o tym pisałam.

 

Książka ,,Mama” autorstwa Hélene Delforge, w doskonałym tłumaczeniu Magdaleny i Jarosława Mikołajewskich pozwala nam przenieść się do tych najmilszych chwil i jeszcze raz poczuć, jakbyśmy znowu byli w ramionach Mamy.

 

 

Nie ma znaczenia czy jest to mama z afrykańskiej sawanny czy mama zamieszkująca ulice Pekinu, a może mama hipiska ciągle w podróży. Mama to mama. Każda jest do siebie podobna pod względem swojej miłości do dziecka, ale nie tylko. Wszystkie mamy łączy także ból po stracie, tęsknota oraz niepewność tego co wydarzy się w przyszłości.

 

Mama to oprócz macierzyństwa, także historia miłości. Kobiety rzadko opowiadają swoim dzieciom w jaki sposób poznały ich ojców. W tej książce nie ma tematu tabu, ona otwarcie mówi jak to się wszystko zaczęło, albo jak skończyło, bo czasami jest tylko mama.

 

 

 

 

Macierzyństwo to ogromna odpowiedzialność, to prawda. Każdy jednak wie, że to również najpiękniejsza przygoda, dlatego tę książkę ,,Mama” można uznać odgórnie za przejaw sztuki, bo mówi o najważniejszych wartościach. Oprócz jednak doskonale dobranych, wzruszających tekstów ma także piękne ilustracje. Z przyjemnością oprawiłabym sobie każdy kadr w ramę i powiesiła w najczęściej uczęszczanym miejscu w domu.

 

Autorem tych ilustracji jest Quentin Gréban. Książka zbudowana jest w ten sposób, że po prawej stronie mamy obrazek, a po lewej tekst z prostym, ale bardzo emocjonalnym szkicem. Trudno nie wzruszyć się oglądając tę książkę.

 

 

 

 

 

 

 

,,Mama” to także zbiór mądrości kobiet-mam z całego świata. Nie jest to oczywiście klasyczna forma książki dla dzieci. Czytając jednak słowa w niej umieszczone możemy porównać z czytaniem dzieciom poezji. Bardziej wymagającej niż proste i płaskie rymowanki, ale na pewno kreującej wrażliwość w małym słuchaczu.

 

Polecam tę książkę każdej kobiecie, bez względu na to czy jest już mamą czy dopiero planuje nią zostać. Otwiera ona w człowieku drzwiczki, które wcześniej były zamknięte. Zachwyca formą i wzrusza treścią. ,,Mama” to pozycja obowiązkowa w każdej biblioteczce.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1616/Mama

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--