NKOM: Kochana mamusia – recenzja

 

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, przygotowałam dla Was cykl NKOM, czyli Najlepsze książki dla dzieci o Macierzyństwie.

W ramach którego będę publikować recenzje najciekawszych tytułów wydawniczych, które poruszają temat matczynej miłości.

Wkrótce pojawi się także lista podsumowująca ten cykl, w której będziecie mieć zebrane wszystkie, najciekawsze książki w jednym miejscu. Przyjemnej lektury!  🙂

 

 

KSIĄŻKA IX w ramach cyklu NKOM

 

Tytuł: ,,Kochana mamusia

Autor: Agnieszka Frączek

Ilustracje: Elen Lescoat

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2010

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Dlaczego ,,Kochana mamusia” autorstwa Agnieszki Frączek i Elen Lescoat jest książką wartą uwagi? Kojarzy się z najsłodszymi momentami z okresu dzieciństwa, przełamuje konwenanse oraz może być laurką z okazji Dnia Mamy.

 

 

Książeczka to właściwie jeden długi wiersz w którym autorka opisuje cechy mamy. Z jednej strony udowadnia jej odwagę, urok czy wszechstronność, z drugiej zwraca uwagę na jej obawy czy obowiązki z którymi musi się borykać każdego dnia.

 

To wiersz, którego każdy maluch mógłby się z łatwością nauczyć i wyrecytować na pamięć. Taki prezent, w połączeniu z książką mógłby być bardzo miło odebrany przez każdą mamę. W dodatku, na ostatniej stronie jest miejsce na podpis malucha, który przygotował niespodziankę.

 

 

,,Kochana mamusia” to książka cukierkowa. Począwszy od tytułu po ilustracje, które przywodzą nam na myśl miły sen, z którego nie chcielibyśmy się obudzić. Dają poczucie bezpieczeństwa i uspokajają.

 

Bardzo podoba mi się jednak fakt, że to pozycja, która stara się przełamać stereotypy. Bohaterem książki jest chłopiec, ale jej kolorystka może kojarzyć się bardziej z dziewczynką. Być może jest to podkreślenie mamy, jako jednej z głównych bohaterek, jednak mimo to to przyjemna odmiana.

 

 

 

 

 

,,Kochana mamusia” ma grubą okładkę, która wydaje się mieć w środku piankę, dzięki temu jest przyjemna w dotyku i miękka. Będzie wspaniałym prezentem dla mam, ale także miłą lekturą dla dzieci do czytania w ciągu dnia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://wydawnictwo-debit.pl/kocham-cie/61-kocham-cie.html?search_query=kochana+mamusia&results=1

 

 

Poprzedni wpis
Horror – recenzja
Następny wpis
NKOM: Zakochaj się, mamo – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, Agnieszka Frączek, Debit, dla dzieci, Dzień Matki, Elen Lescoat, Kochana mamusia, książka na prezent, książki dla dzieci, książki dla najmłodszych, macierzyństwo, mama, najlepsze książki na Dzień Mamy, prezent na dzień mamy, recenzent książkowy, rodzicielstwo, Wydawnictwo Debit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja