NKOM: Zakochaj się, mamo – recenzja

 

 

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, przygotowałam dla Was cykl NKOM, czyli Najlepsze książki dla dzieci o Macierzyństwie.

W ramach którego będę publikować recenzje najciekawszych tytułów wydawniczych, które poruszają temat matczynej miłości.

Wkrótce pojawi się także lista podsumowująca ten cykl, w której będziecie mieć zebrane wszystkie, najciekawsze książki w jednym miejscu. Przyjemnej lektury!  🙂

 

 

KSIĄŻKA X w ramach cyklu NKOM

 

Tytuł: ,,Zakochaj się, mamo

Autor: Marta Fox

Wydawnictwo: Akapit Press

Rok wydania: 2015

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Piszecie listy? Przeważnie kiedy ktoś wysyła list, czy to papierowy czy elektroniczny, oczekuje na niego szybkiej odpowiedzi. Liczymy na to, że nasze słowa zostaną przeczytane, odpowiednio zinterpretowane i otrzymamy wiadomość, która będzie w jakiś sposób odnosić się do tego, co napisaliśmy.

 

Bohaterka książki ,,Zakochaj się, mamo” Marty Fox, 13-letnia Sara również pisała listy. Nie wiedziała jednak czy osoba do której pisze je czyta oraz czy kiedykolwiek otrzyma odpowiedź. Pan Tomasz, czyli adresat jej elektronicznej korespondencji, był dla niej powiernikiem tajemnic. Pisanie do niego traktowała jak pisanie pamiętnika.

 

 

 

Sara zaczęła pisać, bo nie wiedziała co ma zrobić. Chciała, żeby jej mama odnalazła miłość i była szczęśliwa. Pan Tomasz wydawał się idealną osobą do zwierzeń, bo był jej idolem – znanym pianistą muzyki poważnej, którą uwielbiała.

 

,,Zakochaj się, mamo” to piękna książka, która całą fabułę zawarła właśnie w listach. Została napisana pięknym językiem w narracji pierwszoosobowej.

 

Na początku nie byłam pewna kim jest bohaterka. Oceniałam ją raczej na dojrzałą kobietę. Z czasem, okazało się, że to nastolatka, tylko nad wyraz dojrzała, którą nawet rodzina nazwa ,,maleńką stareńką”.

Historia toczy się trochę w Katowicach, trochę na wyspach Morza Jońskiego. Porusza ważne tematy. Najważniejszym jest ten, dotyczący rozstania rodziców. Tego jak w takiej sytuacji odnajduje się dorastająca osoba, co czuje, jakie emocje i myśli jej towarzyszą. Kolejnym tematem jest ten, który mówi o jej własnych, pierwszych miłościach. Sara zastanawia się czym jest zakochanie, jak ono się objawia i czy to jest właśnie ten moment, kiedy ona tego doświadcza.

Trzecim jest empatia. To, że bohaterka akceptuje w pełni swoją mamę Jowitę, potrafi zrozumieć jej potrzeby, a nawet stara się pomóc odnaleźć jej szczęście jest naprawdę wspaniałe.

 

 

 

 

 

Książka ,,Zakochaj się, mamo” to pozycja, która przypomina nam o tym co ważne. Mówi, że nie zawsze jest dobrze. Raz bywa lepiej, raz gorzej, ale zawsze warto czekać na coś pięknego, bo jeśli będzie się czekać, to na pewno się tego nie przegapi.

Bardzo polecam!

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.akapit-press.pl/ksiazki-dla-mlodziezy/zakochaj-sie-mamo-77.html

 

 

Poprzedni wpis
NKOM: Kochana mamusia – recenzja
Następny wpis
NKOM: Żarty dla mamy – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, Akapit Press, dla dzieci, dla młodzieży, Dzień Matki, książka dla nastolatki, książka z okazji Dnia Mamy, książki, mama, Marta Fox, miłość, nastolatka, recenzent książek, recenzje książkowe, rozstanie, rozwód, Wydawnictwo Akapit Press, Zakochaj się mamo, zakochanie

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja