fbpx

NKOM: Żarty dla mamy – recenzja

NKOM: Żarty dla mamy – recenzja

 

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, przygotowałam dla Was cykl NKOM, czyli Najlepsze książki dla dzieci o Macierzyństwie.

W ramach którego będę publikować recenzje najciekawszych tytułów wydawniczych, które poruszają temat matczynej miłości.

Wkrótce pojawi się także lista podsumowująca ten cykl, w której będziecie mieć zebrane wszystkie, najciekawsze książki w jednym miejscu. Przyjemnej lektury!  🙂

 

 

KSIĄŻKA XI w ramach cyklu NKOM

 

Tytuł: ,,Żarty dla mamy

Autor: Stuart Macfarlane, Linda Macfarlane

Ilustracje: Rowan Barnes-Murphy

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2013

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Lubicie sentencje? Ja uwielbiam! Krótkie, ale bardzo trafne zdania, które zmuszają do myślenia, albo powodują uśmiech na twarzy. Wydawnictwo Media Rodzina proponuje fantastyczne rozwiązanie na zbliżający się Dzień Matki – ,,Żarty dla mamy” Stuart i Lindy Macfarlane, książka która w oryginalne nosi tytuł ,,Poor Mum!” i idealnie oddaje uroki macierzyństwa.

 

 

 

Ilustrowana jest ciekawymi, przypominającymi nieco karykatury obrazkami autorstwa Rowana Barnesa-Murphy’ego, które idealnie wpasowują się w nastrój i tematykę książki. A raczej książeczki, bo ,,Żarty dla mamy” mają rozmiar kieszonkowy. Są poręczne i można zabrać je w podróż dla umilenia czasu.

 

W środku znajdziemy wiele trafnych opisów mam pióra autorek, ale nie tylko. Wśród wybranych i opublikowanych znalazły się także sentencje historycznych postaci oraz losowe cytaty maluchów. Pozycja ta jednak nie ma ograniczeń wiekowych. Może być doskonała dla młodej mamy, czy takiej z wieloletnim już doświadczeniem. Podobnie ma się kwestia dziecka, które może tym tytułem obdarować ukochaną rodzicielkę, nie ma znaczenia czy będzie ono dorosłe czy jeszcze dalekie do pełnoletności.

 

 

 

 

 

 

,,Żarty dla mamy” to po prostu zbiór wzruszających i pełnych miłości zdań. Autorzy książki wydają się na każdej stronie przypominać nam jak istotne jest mówienie ,,kocham” oraz ,,przepraszam”. Jak ważne jest bycie empatycznym, jak istotna jest umiejętność przebaczania oraz bezgranicznego oddania drugiej osobie.

 

Jeżeli macie ochotę przeczytać wiele trafnych spostrzeżeń, które idealnie pasują do większości znanych nam mam – koniecznie sięgnijcie po ,,Żarty dla mamy”. 🙂

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/555/Zarty-dla-mamy

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--