fbpx

NKOM: Moja mama – recenzja

NKOM: Moja mama – recenzja

 

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, przygotowałam dla Was cykl NKOM, czyli Najlepsze książki dla dzieci o Macierzyństwie.

W ramach którego będę publikować recenzje najciekawszych tytułów wydawniczych, które poruszają temat matczynej miłości.

Wkrótce pojawi się także lista podsumowująca ten cykl, w której będziecie mieć zebrane wszystkie, najciekawsze książki w jednym miejscu. Przyjemnej lektury! 🙂

 

 

KSIĄŻKA IV w ramach cyklu NKOM

 

Tytuł: ,,Moja mama

Autor: Mayana Itoïz

Ilustracje: Mayana Itoïz

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  wybitna

 

 

Recenzja:

Jeżeli szukacie książki idealnej, która będzie Wam towarzyszyć w codziennym zasypianiu, to może być TEN tytuł. Dzięki poprowadzeniu narracji w sposób lekko angażujący, ale prowadzący do wyciszenia, przygotuje do snu malucha i przy okazji nauczy go kilku interesujących rzeczy.

 

 

Z czym kojarzą Wam się kolory? Czy konkretne barwy wiążecie z jakimś określonym przedmiotem? Kiedy myślicie o niebieskim, co wtedy widzicie? A o zielonym lub czerwonym?

 

Kolor ma dla ludzi ogromne znaczenie. Nie tylko ze względu na to, że dzięki nim potrafimy szybko rozpoznawać przedmioty, ale przede wszystkim dlatego, że nauczyliśmy się je wiązać z określonymi stanami emocjonalnymi.

 

Czy ktoś z Was zje ze smakiem zielonego banana? Albo czy dotknie rozżarzonego, czerwonego węgielka z ogniska? Raczej nie, bo wiemy, że jeżeli coś nie ma odpowiedniego koloru, czyli takiego do którego jesteśmy przyzwyczajeni, to równocześnie zetknięcie się z tym może być niemiłe w skutkach.

 

Książka ,,Moja mama” autorstwa Mayany Itoïz, dlatego jest taka niezwykła, bo wykorzystuje nasz sposób rozumowania kolorów, żeby zbliżyć nas ze sobą.

 

Nie bez powodu mówi się, że świat dzieci jest bardziej kolorowy. Szczególnie maluchy od 3 roku życia chłoną rzeczywistość jak gąbkę. Dla nich wszystko jest nowe, dlatego wydaje się dużo bardziej ciekawe. Dorośli z przyzwyczajenia czasami nie zauważają już wielu elementów, które je otaczają.

 

 

 

 

Ta książka nie dość, że pozwala uczyć dzieci postrzegania kolorów i kojarzenia ich z pewnymi zjawiskami, to dodatkowo wykorzystuje najwspanialszą rzecz ściśle powiązaną z macierzyństwem, czyli bliskość.

 

Uczymy się przecież nie tylko dzięki obserwacji czy słuchaniu, ale ogromne znaczenie ma także nauka przez dotyk. Poznawanie faktur, ale także możliwość zbliżenia się zacieśnia kontakty i sprawia, że między dzieckiem a matką tworzy się wyjątkowa więź.

 

 

 

 

,,Moja mama” to książka, która uczy rozwijać wyobraźnię. Pokazuje wszechstronność człowieka oraz otwiera go na nowe doświadczenia. Pokazuje dziecku, że Mama nie jest jednowymiarową postacią, ale także może skrywać w sobie wiele wspaniałych tajemnic. Może być odważna, zwinna, mądra lub kreatywna. Dodatkowo motywuje do wspólnej zabawy, zgadywania w kogo może przemienić się mama za pomocą konkretnego koloru oraz po prostu cieszy oczy pięknymi ilustracjami.

 

Oglądam tę książkę od kilku dni i za każdym razem odkrywam w niej nową wartość. Polecam ją do czytania każdemu dziecku w wieku od 3 do 7 lat.

 

Link do strony wydawnictwa: https://babaryba.pl/pl/p/Moja-mama-Mayana-Itoiz/199

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment