Nieodgadniony – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Nieodgadniony

Autor: Maureen Johnson

Tłumaczenie: Paweł Łopatka

Projekt okładki: Joanna Reniger

Wydawnictwo: Poradnia K

Rok wydania: 2018

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  wybitna

 

 

Recenzja:

Historie kryminalne cieszą od lat dużą popularnością. Chyba każdy, kto nazywa siebie czytelnikiem miał choć raz w ręku powieść Agathy Christie czy Arthura Conana Doyla.

 

Klasyczny kryminał kojarzy się jednak przede wszystkim z pozycją dla dorosłych. Oczywiście młodzież i tak po nie sięga i czyta z wypiekami na twarzy, ale na pewno trudniej utożsamić się im z detektywami w dojrzałym wieku.

 

Już za kilka dni, 23-ego maja 2018 roku oficjalna premiera książki ,,Nieodgadniony” Maureen Johnson, czyli propozycji idealnej dla tych nastoletnich czytelników, którzy kochają kryminały, ale chcieliby przeczytać o losach swoich rówieśników.

 

 

 

Autorka stworzyła ponad 400-sta stronicową, doskonałą powieść, której akcja dzieje się równolegle w czasach współczesnych oraz początkach XX wieku. Główną bohaterką książki jest Stevie Bell, która właśnie dostała się do owianej tajemnicą szkoły dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. Szkoły, w której w 1936 roku popełniono podwójne morderstwo.

 

Stevie fascynuje się kryminologią i jej ogromną ambicją jest rozwiązać zagadkę sprzed lat. W międzyczasie jednak w szkole dochodzi do kolejnej tajemniczej śmierci. Bohaterka jest wewnętrznie rozerwana pomiędzy zagadkami, które mnożą się na potęgę.

Dodatkowo w książce pojawia się wątek romantyczny. Stevie zbliża się do pewnego chłopaka i przeżywa swoją pierwszą miłość.

 

 

 

 

,,Nieodgadniony” to znakomita książka, która została inteligentnie napisana i poprowadzona. Rozwiązywane tajemnice stopniowo zaczynają odsłaniać są w sposób nieoczywisty, ale bardzo satysfakcjonujący. Czytelnik ma poczucie, że autorka nie traktuje go powierzchownie, ale jako wymagającego i bystrego zawodnika. Dzięki temu książkę wręcz połyka się na raz i trudno się od niej oderwać.

Łączy ona w sobie także elementy współczesnej kultury, używając nawiązań np. do ,,Władcy Pierścieni” lub ,,Harrego Pottera” oraz otwarcie opisując związki homoseksualne, które co prawda nie są na pierwszym planie, ale mają swój niewielki udział w historii.

 

 

 

Polecam ,,Nieodgadnionego” każdemu czytelnikowi powyżej 13-ego roku życia. To pierwsza część fantastycznej trylogii. Mam nadzieję, że kolejna książka pojawi się jak najszybciej!

 

Link do strony wydawnictwa: http://sklep.poradniak.pl/kolekcja/nowosci/nieodgadniony-maureen-johnson

 

 

Poprzedni wpis
NKOM: Super M – recenzja
Następny wpis
Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie – recenzja
Tags: +100, +13, +14, +15, +16, +17, +18, internat, kryminał, kryminał dla młodzieży, kryminologia, książka, książka dla młodzieży, książka dla nastolatków, Maureen Johnson, morderstwo, Nieodgadniony, Poradnia K, powieść detektywistyczna, recenzent książkowy, recenzje książkowe, sprawa do rozwiązania, Stevie Bell, szkoła, tajemnica, trylogia, USA, Wydawnictwo Poradnia K, zabójstwo, zagadka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja