Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe

Autor: Ben Brooks

Ilustracje: Quinton Winter

Tłumaczenie: Julia Tokarczyk

Wydawnictwo: K.E. Liber

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Każdy człowiek ma szansę na osiągnięcie wielkich rzeczy. Nie ma znaczenia jego wiek, status materialny i sprawność, bo wielu ludzi codziennie udowadnia, że każdy problem można rozwiązać, a każdą słabość przezwyciężyć.

Ben Brook nie próżnował przez ostatnie miesiące, bo już niedługo, czyli 3-ego kwietnia ma premierę kolejna książka z serii historii o niezwykłych ludziach – ,,Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe”.

W swoim poprzednim tytule ,,Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowiskupił się przede wszystkim na życiorysach mężczyzn, których działania i podejście do świata, wyróżniły lub ciągle wyróżniają się na tle innych ludzi.

W najnowszej książce autor zebrał 100 historii dotyczących obu płci, którzy ,,wyrośli ponad przeciętność”. Cel ,,Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe” jest jasny – ma motywować najmłodszych czytelników do sięgania po pozornie nawet niemożliwe cele i skłaniać do odważnych czynów w obronie własnej, innych, przyrody i w końcu planety.

Ta książka zachowała tę samą identyfikację graficzną, co jej poprzedniczka. Ma identyczny format, grubą oprawę oraz składa się na portret opisywanej postaci plus jej jednostronicowy opis.

Wybór bohaterów do tego, jak i poprzedniego tytułu może być nieco kontrowersyjny, ale to tylko znak, że Ben Brooks nie ogranicza się do przyjętych standardów i stara się wyjść poza schematy.

Wiele z opisywanych w książce historii jest bardzo wzruszających, jak np. opowieść o Sophie Pascoe, która pokonała niepełnosprawność i spełniła obietnicę złożoną dziadkowi, o Stanisławie Pietrowie, który dosłownie uratował świat przed III wojną światową czy chociażby o ,,Białych hełmach” – organizacji, która ratuje poszkodowanych na wojnie w Syrii.

Czasami spotykałam  się w niej z tematem, który dawał mi do myślenia czy to na pewno książka dla dzieci (jak w przypadku portretu Chrisa Preddiego, który przydeptuje butem szczurze ogonki czy opis poczynań Dorothy Dietrich, która na pewno jest odważna, ale na dłuższą sprawę, za jej poczynaniami nie stoi nic głębszego), jednak w większości ,,Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe” to inspirująca lektura dla niemal każdego.

Ważne, żeby pamiętać, iż nie jest to książka o dzieciach, ale dla dzieci. Na pewno zasieje w młodych czytelnikach także chęć do poszukiwania kolejnych takich przykładów w internecie i śledzenia dalszej działalności bohaterów oraz kibicowania im.

Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom niezwykłych historii powyżej 7. roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://keliber.pl/opowiesci-dla-dzieci-ktore-chca-byc-wyjatkowe

PREMIERA: 03.04.2019


Poprzedni wpis
Jano i Wito. W mieście – recenzja przedpremierowa!
Następny wpis
Smacznego, proszę wilka! – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2019, Ben Brooks, blog książkowy, inspirujące historie, Julia Tokarczyk, K.E. Liber, KE Liber, książki dla dzieci, literatura dziecięca i młodzieżowa, ludzie, niesamowite historie, nowość, Opowieści dla chłopców którzy chcą być wyjątkowi, Opowieści dla dzieci które chcą być wyjątkowe, premiera książkowa, Quinton Winter, recenzent książkowy, recenzje książkowe, sławni ludzie, Wydawnictwo K.E. Liber, Wydawnictwo KE Liber

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja