fbpx

Jano i Wito. W mieście – recenzja przedpremierowa!

Jano i Wito. W mieście – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Jano i Wito. W mieście”

Seria: Jano i Wito

Autor: Wiola Wołoszyn

Ilustracje: Przemek Liput

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Jano i Wito to dwoje braci, którzy już na stale zagościli w literaturze dla najmłodszych słuchaczy. Na 3. kwietnia zaplanowana jest premiera czwartej książki z serii, czyli ,,Jano i Wito. W mieście”.

 

Do tej pory zostały wydane ,,Jano i Wito. W trawie”, ,,Jano i Wito. W lesie” oraz ,,Jano i Wito. W domu”. Autorka, Wiola Wołoszyn z wykształcenia jest logopedą, poza tym prowadzi w internecie popularnego bloga MatkaWariatka.pl.

 

Za stronę wizualną książek odpowiada z kolei Przemek Liput, kojarzony także dzięki takim tytułom jak chociażby ,,Rok w przedszkolu.  Jego rysunki charakteryzuje czarny kontur, mnogość elementów i ciekawie oddane detale.

 

 

 

,,Jano i Wito. W mieście” to kartonówka, która ma bardzo prostą linię fabularną. Bracia wraz z tatą udają się na przystanek w celu odbycia przejażdżki autobusem. Niestety ze względu na duży wiatr, bilety odfruwają, a rodzina próbuje je dogonić. Podczas pościgu spotykają różne obiekty, charakterystyczne dla miasta.

 

Oprócz tramwaju, pociągu, karetki czy wozu strażackiego, zauważają także gołębia czy wrony, które często są nieodłącznym elementem dużych społeczności.

 

Na szczęście tuż przed przyjazdem autobusu, udaje im się złapać bilety i chłopcy wraz z tatą mogą rozpocząć swoją podróż.

 

 

 

 

,,Jano i Wito. W mieście” to sympatyczna książka w której znajdziemy wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz elementy sensoryczne (czyli błyszczące bilety), które będą pomocne w rozwoju malucha.

 

Powtarzające się zdanie: ,,Ale gdzie są bilety?” działa w tekście jak refren i przykuwa uwagę dziecka. Najmłodsi uwielbiają, kiedy po kilka razy pojawiają się te same słowa!

 

Ta książka sprzyja także samodzielnemu odkrywaniu lektury i opowiadaniu jej na własny sposób. Poza tym, to doskonała pozycja do przeczytania przed dłuższą wyprawą autobusem lub pociągiem lub nawet dobrym pomysłem może okazać się zabranie jej ze sobą do któregoś z opisywanych w książce środków transportu!

 

,,Jano i Wito. W mieście” polecam dla słuchaczy od pierwszych miesięcy życia do 3. lat.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-368-Jano-i-Wito-W-miescie.html

PREMIERA: 03.04.2019

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--