O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka – recenzja komiksu

Tytuł: O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3
Seria: O czym szumią wierzby
 Scenariusz: Michel Plessix
➜ Rysunki: Michel Plessix
➜ Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Z sentymentem powracam do komiksowej serii klasycznej powieści Kennetha Grahame’a ,,O czym szumią wierzby”. Po pierwszej oraz drugiej części interpretacji Michela Plessix (,,O czym szumią wierzby. W puszczy. Tom 1”, ,,O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk. Tom 2”), przyszedł czas na kontynuację i powolne zbliżanie się do końca tej pięknej wizualnie oraz merytorycznie przygody!

Ropuch i jego ucieczka

,,O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3” to bowiem przedostatnia część serii, którą pewnie tak jak ja zdążyliście już polubić. Pozycja, jak poprzednie, składa się na trzy rozdziały, które choć nawiązują do siebie, skupiają się na nieco innych zagadnieniach.

Zanim jednak przechodzimy do historii właściwiej, autor ma dla nas jednostronicowe podsumowanie akcji z poprzedniego tomu.

O czym szumią wierzby?

Ta część jest chyba najbardziej znacząca w całym cyklu! Mało tego, że znajduje się w niej scena z kultowym fragmentem, wypowiadanym przez Kreta: ,,Słyszysz wiatr szumiący w wierzbach? Rzekłbym, że śpiewa…” – to w dodatku, bogata jest w oniryczne momenty, cięte riposty oraz humorystyczne wstawki, które można później z radością przytaczać.

Jednym z moich ulubionych fragmentów, też zresztą wypowiadanych przez Kreta jest:

Cóż, każdy ma jakiś dar. Kret – znakomity węch, Borsuk – wyrafinowany smak, a Ropuch… a Ropuch… Ech, na pewno też coś się znajdzie!

Michel Plessix na podstawie Kennetha Grahame’a, O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3, Rozdział 1, str. 10

Ropuch – bohater o paskudnym charakterze i wielkiej widowni

Nie da się jednak ukryć, że niezwykle istotnym bohaterem tej części jest oczywiście Ropuch – bohater bardzo ciekawy, który z jednej strony jest typowym czarnym charakterem, a z drugiej jego styl bycia zjednuje nie tylko inne postaci, ale i czytelników. Zarozumiała żaba skazana w poprzednim tomie za kradzież automobilu ma spędzić dwie dekady w więzieniu. Może jednak uniknąć tego losu – za sprawą córki strażnika więziennego, która wyciąga do niego pomocną dłoń i oferuje mu szansę na nowe życie. 

Czy jednak Ropuch będzie wdzięczny za taki obrót spraw? Czy jego zachowanie ulegnie poprawie? Tego dowiecie się, sięgając po trzeci tom komiksowej wersji kultowej powieści!

Komiks dla dzieci i dorosłych

,,O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3” tak jak i poprzednie części, należy do cyklu Wydawnictwa Egmont ,,Mój pierwszy komiks 5+”. Moim zdaniem warto po niego sięgać w nieco starszym wieku (od 6/7+). Z pewnością docenią go mali oraz starsi czytelnicy.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-O-czym-szumia-wierzby.-Wielka-ucieczka.-Tom-3,66991112,p.html


Poprzedni wpis
W Krainie Baśni – recenzja rodzinnej gry na spostrzegawczość
Następny wpis
Zwierzoskop – recenzja oryginalnej książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Egmont, Ernest Kacperski, klasyka literatury, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, Michel Plessix, Mój pierwszy komiks 5+, O czym szumią wierzby, O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja