O czym szumią wierzby. W puszczy. Tom 1 – recenzja

Tytuł: O czym szumią wierzby. W puszczy. Tom 1
Seria: O czym szumią wierzby
Scenariusz: Michel Plessix
Rysunki: Michel Plessix
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kto choć raz nie przeczytał ,,O czym szumią wierzby”, ten nawet nie wie jak wiele stracił. To jeden z tych przykładów klasycznej literatury, która otula szeleszczącymi kartkami i zabiera czytelników w piękną podróż. 

Na mojej stronie znajdziecie oczywiście wpis o tym klasyku w tradycyjnym wydaniu (żeby przejść do recenzji, wystarczy, że klikniecie w tytuł powyżej), ale niespodzianką może okazać się nowość, o której opowiem tutaj. 

SZCZUR, KRET ORAZ ROPUCH… Z DYMKAMI!

,,O czym szumią wierzby. W puszczy. Tom 1” to początek nowej, komiksowej serii Michela Plessixa, która powstała na kanwie kultowego tekstu Kenneth Grahame. Książka należy również do cyklu Wydawnictwa Egmont ,,Mój pierwszy komiks 5+”, w ramach którego ukazało się już wiele ciekawych pozycji. 

Do tej pory napisałam o:

Wszystkie książki tego cyklu łączą bajkowe, ponadczasowe ilustracje w pastelowych kolorach oraz charakterystyczna oprawa wypełniona pianką, dzięki której okładki są miękkie i dłużej wytrzymują oglądanie wielu rączek.

KRECIO-SZCZURZA PRZYJAŹŃ

W pierwszej części ,,O czym szumią wierzby” poznajemy trzech głównych bohaterów i, także, w tych trzech opowiadaniach, możemy nieco bardziej ich sobie scharakteryzować. 

Pierwszym, którego spotykamy w fabule jest Kret. To nieco śmieszny, zachowawczy i ceniący porządek gryzoń, którego nie da się w żaden sposób nie lubić. Kiedy poznaje Szczura – pewnego siebie oraz doświadczonego zwierzaka, jego życie znacznie się zmienia. Razem spędzają czas, racząc się smakołykami oraz zwiedzając okolicę.

PANOWIE Z WYŻSZYCH SFER

W opowiadaniach wybranych do tej książki, jesteśmy świadkami ciekawego nawyku niezwykle zamożnego Ropucha. Ogólnie, wszyscy trzej bohaterowie sprawiają wrażenie dystyngowanych panów z wyższych sfer, którzy nie mają obowiązków, ale cieszą się urokami życia. Tego typu narracja czytelnikom pozwala się zrelaksować i wzbudza poczucie bezpieczeństwa.

,,O czym szumią wierzby” to jednak nie tylko miła pauza w ciągu dnia. Komiks, choć kończy się w nietypowym miejscu pozostawiając czytelnika w niepewności, przekazuje uniwersalne wartości. Pokazuje, że robiąc sobie z kogoś żarty, nie wzbudzi się w nim sympatii. Warto także zaufać przyjacielowi i nie wybierać się samemu na niebezpieczne wędrówki…

Polecam tę książkę szczególnie tym dzieciom, którzy zamiast tradycyjnych powieści, preferują historie wzbogacone o piękne ilustracje.

Link do Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-O-czym-szumia-wierzby.-W-puszczy.-Tom-1,62044165,p.html

 


Poprzedni wpis
Skorek i czarownica – recenzja
Następny wpis
Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka – recenzja przedpremierowa
Tags: +10, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Egmont, Ernest Kacperski, Kenneth Grahame, klasyka literatury w komiksie, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, książki dla przedszkolaków, książki na prezent, Michel Plessix, Mój pierwszy komiks 5+, O czym szumią wierzby, O czym szumią wierzby. W puszczy. Tom 1, recenzent książek, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Egmont

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja