Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka – recenzja przedpremierowa

Tytuł: Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka
 Autorka: Agnieszka Stelmaszyk
Ilustracje: Hubert Grajczak
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Dobra powieść detektywistyczna dla dzieci to prawdziwy… skarb! Dokładnie taki, na jakiego trop wpadł bohater zupełnie nowej, intrygującej serii dla najmłodszych!

,,Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka” to pierwszy tom cyklu ,,Prywatny detektyw” autorki Agnieszki Stelmaszyk (znanej m.in. z książek: ,,Mazurscy w podróży” czy ,,Kroniki Archeo”), który ukazał się nakładem Wydawnictwa Wilga. Książka w wygodnym formacie dedykowana jest przede wszystkim dzieciom, które chcą trenować samodzielne czytanie.

ALFRED, CZYLI WIEWIÓRKA NA TROPIE

Głównym bohaterem nowej serii jest tytułowy wiewiór o imieniu Alfred. Poznajemy jego historię niemal od chwili, kiedy jest małym brzdącem. Rozkochany w literaturze, a już szczególnie w książkach z działu kryminały, podejmuje śmiałą decyzję o zostaniu detektywem.

Alfred, jak już pewnie zdążyliście się domyślić, nie jest typową parkową wiewiórką. To osobnik oczytany, bystry i wyposażony w sprawny kompas moralności. Jego misją jest pomagać tym niesprawiedliwie potraktowanym przez los, a ucierać nosa złoczyńcom i przestępcom.

Niestety, nie wszystko jest zawsze czarno-białe. Alfred wkrótce na własnej skórze przekonuje się, że świat składa się z wielu odcieni szarości, a to co brał za pewnik, musi zostać gruntownie zweryfikowane.

CZEGO MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ OD WIEWIÓRA?

Czytelnicy razem z głównym bohaterem oraz jego przyjaciółmi nie tylko dadzą się wciągnąć w wir przygody, ale przy okazji dowiedzą się wielu ciekawych faktów. W książce padają takie pojęcia jak: księga wieczysta, testament czy honorarium. Poza tym, choć wyposażone w ludzkie cechy zwierzaki, dalej pozostają wierne swoim małym rytuałom.

Przykładem może być tutaj jeż, który lubi spać w dzień, a jest aktywny nocą lub (co zupełnie mnie zauroczyło!) zwrócenie uwagi na bardzo charakterystyczne ,,cmokanie” samego głównego wiewióra! Wiewiórki rzeczywiście wydają tego rodzaju dźwięk, kiedy są zaniepokojone lub… rozzłoszczone 😉

KSIĄŻKA DLA OPORNYCH CZYTELNIKÓW

,,Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka” ma oczywiście swój happy end. Autorka nie poszła na łatwiznę oraz nie zaserwowała czytelnikom przewidującego zakończenia. Napięcie utrzymywane jest niemal do ostatniej strony, dzięki czemu nawet najbardziej oporny czytelnik, z przyjemnością powinien ,,zmierzyć się” z tą lekturą.

Pomogą mu w tym także liczne obrazki Huberta Grajczaka. Ich paleta kolorystyczna jest ograniczona, dzięki czemu nie odwraca na dłużej uwagi od treści.

Polecam pierwszym tom ,,Alfreda Wiewióra” wszystkim dzieciom powyżej 6 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/alfred-wiewior-alfred-wiewior-i-tajemnicza-walizka-tom-1-agnieszka-stelmaszyk-sku3b083c5fb3657a06357c.html

OFICJALNA PREMIERA: 23.03.2022 rok


Poprzedni wpis
O czym szumią wierzby. W puszczy. Tom 1 – recenzja
Następny wpis
Co to za kuleczka? – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +6, +7, +8, +9, 2022, Agnieszka Stelmaszyk, Alfred Wiewiór, Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka, blog książkowy, detektyw, Hubert Grajczak, kryminały dla dzieci, książki detektywistyczne, książki do nauki czytania, książki do samodzielnego czytania, powieści detektywistyczne dla dzieci, Prywatny detektyw, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, wiewiórka, Wilga, Wydawnictwo Wilga, zagadka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja