Co to za kuleczka? – recenzja

Tytuł: Co to za kuleczka?
 Autorzy: Iga Ścibek, Przemysław Ścibek
Ilustracje: Iga Ścibek
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Książka, która otrzymała główną nagrodę jury Wydawnictwa Dwie Siostry w międzynarodowym konkursie na projekt książki ilustrowanej dla dzieci ,,Jasnowidze 2020/2021”!

NAJBARDZIEJ PUCHATY BOHATER KSIĄŻKOWY

,,Co to za kuleczka?” to pełna uroku opowiastka obrazkowa o lisku Tutku, który uczy się kochać i akceptować siebie. Jej autorami jest duet: Iga Ścibek oraz Przemysław Ścibek. 

Czytelnicy poznają Tutka jako zwykłego, leśnego zwierzaka, który różni się od innych tylko jedną cechą. Tym, co sprawia, że liska można nazywać w pewien sposób wyjątkowym, jest… jego puszyste futro. Puchatość nie jest jednak czymś, co uszczęśliwia samego bohatera. Dostrzega on w swoim wyglądzie wyłącznie wady, zupełnie nie potrafiąc zaakceptować swojej mięciutkiej sierści.

I WTEDY ZJAWIA SIĘ KULECZKA

Rozważania Tutka przerywa niespodziewane pojawienie się czerwonej piłeczki. Choć to tylko mały, zupełnie zwyczajny przedmiot, nastraja on liska pozytywnie i pozwala mu zacząć się uśmiechać.

Tytułowa kuleczka jest więc w tej książce symbolem – czymś, co zmienia perspektywę, uczy samoakceptacji oraz pozwala skupić uwagę na pozytywach. To subtelna metafora odnalezienia w sobie szczęścia. Jeden z najprostszych i zarazem najbardziej pożądanych przepisów na życie.

TUTEK, KTÓREMU CIĘŻKO SIĘ OPRZEĆ

,,Co to za kuleczka?” pisana jest prostym, trafiającym do czytelnika językiem. Jej siłą jest przede wszystkim warstwa wizualna oraz ogólny przekaz. Książka została ograniczona w warstwie kolorystycznej wyłącznie do dwóch barw (czerwieni, żółci zmieszanej z pomarańczowym) oraz czerni i bieli. 

Większość pojawiających się na stronach obiektów jest uproszczona i niezwykle graficzna. Tylko Tutek składa się z gradientów, miękkości, przenikań i podkreślonych kępek sierści. Taki zamysł ilustratorki sprawia, że jeszcze trudniej mu się oprzeć!

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Ta pozycja obrazkowa będzie idealną lekturą dla każdego dziecka powyżej 2 roku życia. Choć samo przesłanie zapewne trafi dopiero do przedszkolaków lub uczniów pierwszej szkoły podstawowej, to już maluchy zrozumieją jak czasami ważna w życiu może okazać się mała, czerwona kuleczka.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/co-to-za-kuleczka.html

 


Poprzedni wpis
Alfred Wiewiór i tajemnicza walizka – recenzja przedpremierowa
Następny wpis
Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2022, blog książkowy, Co to za kuleczka?, czerwona piłeczka, Dwie Siostry, Iga Ścibek, kompleksy, książki dla dzieci, książki o kompleksach dla dzieci, książki o szczęściu, lis, piłeczka, Przemysław Ścibek, radość, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, samoakceptacja, Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja