Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt – recenzja

Tytuł: Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt
 Autorka: Ico Romero Reyes
Ilustracje: Tania García
Tłumaczenie: Katarzyna Górska
Wydawnictwo: Kropka
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Świat jest pełen niebezpieczeństw. Pędzące po ulicach szybkie samochody, niepewne konstrukcje lub nawet… zwykła dziura w chodniku może nam zrobić krzywdę. Czasami coś nie jest groźne, do momentu, kiedy występuje w małych ilościach lub małym stężeniu. Innym razem, coś na początku nieszkodliwego, może szybko stać się wyjątkowo nieprzyjemne (np. orzechy zadziałają tak na kogoś uczulonego). 

ZASTRZYK ADRENALINY

Część z niebezpieczeństw, które nas otaczają jest skutkiem pewnych działań człowieka. Co jednak z naturalnymi zagrożeniami? Czy przyroda może się jakoś wytłumaczyć z trujących roślin lub na przykład… jadowitych stworzeń?

,,Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt” to popularnonaukowa książka autorów Ico Romero Reyes oraz Tani Garcia, która świeżo ukazała się nakładem Wydawnictwa Kropka. Będzie ona prawdziwą gratką dla każdego miłośnika przyrody, który ceni sobie… zastrzyk adrenaliny!

CZYM JEST TRUCIZNA?

Zanim autorzy przejdą do meritum, wyjaśniają czytelnikom podstawowe pojęcia, z którymi warto zapoznać się przed spotkaniem oko w oko ze zwierzakami (spora garść informacji jest też na końcu książki). Biorą na warsztat przede wszystkim wspomnianą w nagłówku truciznę, ale także dla lepszego porządku klasyfikują zwierzęta, opisują antidotum czy przytaczają ciekawy fakt na temat właściwej oceny danych trucizn.

Kolejne rozkładówki skupiają się już na konkretnych grupach zwierząt, m.in. płazach, ssakach, stworzeniach wodnych czy ptakach. Jedne będą dla czytelników bardziej oczywiste jak węże, meduzy lub pająki, inne – zupełnie przeciwnie! W książce uwzględniono również takie zwierzaki, których nigdy nie podejrzewalibyśmy o… tajną broń.

JAKA NATURALNA SUBSTANCJA JEST NAJBARDZIEJ TRUJĄCA?

W ,,Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt” strony są pełne intensywnych kolorów, a bohaterowie wyglądają bardzo realistycznie. Przedstawiono ich w naturalnych środowiskach, często w środku scenki rodzajowej, pozwalającej np. stać się świadkiem potyczki na śmierć i życie!

Jeżeli chcecie więc dowiedzieć się, co jest jedną z najbardziej trujących substancji na świecie i od jakiego stworzenia ona pochodzi, kto wygrałby w pojedynku tarantula kontra osa lub jakie zwierzę zaserwuje nam gnicie części ciała – koniecznie zajrzyjcie do tej pozycji!

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

W połączeniu z ciekawą narracją oraz odpowiednią ilością tekstu ,,Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt” jest naprawdę angażująca (szczególnie dla dzieci, które raczej niechętnie sięgają po lekturę).

Polecam ją wszystkim czytelnikom, już powyżej 7 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwokropka.com.pl/ksiazki/32-jad-trujace-substancje-w-swiecie-zwierzat

 


Poprzedni wpis
Co to za kuleczka? – recenzja
Następny wpis
Hołd dla ziemi – recenzja komiksu
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Ico Romero Reyes, jad, Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt, jadowite zwierzęta, Katarzyna Górska, Kropka, książki dla chłopców, książki dla dzieci, książki dla dziewczyn, książki o zwierzętach, książki popularnonaukowe, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Tania García, Wydawnictwo Kropka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja