Harry Potter i Turniej Trójmagiczny – gra planszowa

Tytuł: ,,Harry Potter Triwizard Maze Game

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo: Goliath, Vivid Toy Group Ltd.

Czas gry: ok. 20 minut

Liczba graczy: od 2 do 4 graczy

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna 

 

Recenzja:

Jestem pottteromaniakiem, dlatego bardzo często wyszukuję albumów, książek czy gier związanych z tym bohaterem. Więcej tematycznych produktów możecie znaleźć, klikając tutaj: http://bajkochlonka.pl/?s=harry+potter

Ostatnio trafiłam na ,,Harry Potter Triwizard Maze Game” i natychmiast musiałam ją przetestować! Mimo obcobrzmiącego tytułu – to gra, która ma także polską instrukcję, dlatego nie martwcie się, jeżeli nie znacie angielskiego. Poza tym, szybko się przekonacie, że zasady opanowaliście już do perfekcji.

Pomysł na tę planszówkę jest bowiem bardzo oczywisty, ale jednak urozmaicony. Oparto go o ostatni etap Turnieju Trójmagicznego z czwartej części przygód o Harrym – ,,Harry Potter i Czara Ognia”. Być może pamiętacie, że polegał on na przejściu przez labirynt. W środku czyhały na uczestników różne niebezpieczeństwa, a sam finał okazał się niestety przykrą niespodzianką.

Tutaj jest inaczej – co prawda rozgrywkę także urozmaicają dodatkowe karty (48 sztuk), ale wszystko kończy się szczęśliwie.

,,Triwizard Maze Game”, żeby nie trzymać Was dłużej w niepewności, to po prostu popularna gra… chińczyk. Na planszę z wizerunkami czwórki uczestników Turnieju Trójmagicznego została jednak nałożona plastikowa obudowa, dzięki której pionki lepiej trzymają się powierzchni. Po kopułką umieszczona jest także kostka – nie ma więc obawy, że spadnie pod stół lub potoczy się w bliżej nieokreślonym kierunku.

Tak jak wspomniałam, grę urozmaicają karty związane w lekki sposób z uniwersum Harrego Pottera. Losuje się je wtedy, kiedy pionek stanie na polu oznaczonym napisem DRAW.

Mimo, że gra okazała się stuningowanym chińczykiem, to muszę przyznać, że świetnie się przy niej bawiłam. Być może jest to spowodowane faktem, że dość rzadko wracam do klasyków, a szkoda, bo przecież z jakiegoś powodu są one klasykami. 

Rozgrywka była emocjonująca, ale dodatkowe zasady wprowadzały jeszcze więcej rywalizacji. Jedyne co mogłoby być lepsze to sposób zapakowania pojedynczych elementów. W pudełku brakuje np. saszetki na karty i pionki, bo później ciężko tę grę gdzieś przetransportować, żeby wszystko się nie wymieszało.

Ogólnie polecam ,,Harry Potter Triwizard Maze Game” wszystkim, którzy nie mają jeszcze w domu klasycznej gry chińczyk, a lubią wszystko, co związane ze światem czarodziejów.

Gra dla dzieci powyżej 5. roku życia.

Poprzedni wpis
Kuku i Supertata – recenzja
Następny wpis
Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

4 Komentarze. Zostaw komentarz

 • Marta Barszcz
  6 grudnia 2020 11:48

  Kupiłam tę grę dla mojego siostrzeńca pod choinkę, ale jest pewien problem. Mieszkam w Czechach, więc gra jest w czeskiej wersji językowej. Możesz podesłać mi fotkę tej strony z instrukcji, na której są objaśnienia do kart? Mogę to sama przetłumaczyć, ale mój czeski nie jest aż tak dobry i pewne wyrażenia sprawiają mi problem nie tyle znaczeniowo, co bardziej stylistycznie. Byłabym wdzięczna 🙂 pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Bajkochłonka
   6 grudnia 2020 20:16

   Pewnie, postaram się gdzieś odszukać i podesłać 🙂 Napisz tylko do mnie na e-mail. Chyba powinnam opublikować tę instrukcję, bo to już nie pierwsza taka prośba 😀

   Odpowiedz
 • Witam serdecznie,
  Kupiliśmy grę z Pani polecenia. Czy mogłabym prosić o przesłanie zdjęcia instrukcji obsługi? Bo gdzieś nam się zapodziała i nie pamiętamy co oznaczają karty. Będę bardzo wdzięczna.
  Wystarczy strona, gdzie jest opis kart.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja