Kuku i Supertata – recenzja

Tytuł: ,,Kuku i Supertata”

Autor: Monika Kamińska

Ilustracje: Andrzej Tylkowski

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ostatnio razem z naszym bohaterem Kuku szukaliśmy szczęścia, a w tej recenzji – z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, bliżej przyjrzymy się jego.. Supertacie!

 

,,Kuku szuka szczęścia ukazała się raptem kilka miesięcy temu, a już kilkanaście dni temu miała premierę kolejna nowość duetu: Monika Kamińska oraz Andrzej Tylkowski – ,,Kuku i Supertata”.

 

Czytelnicy już od wielu lat upominają się o więcej literatury z tatą w roli głównej! Ostatnio rzeczywiście sytuacja wydaje się poprawiać i coraz częściej możemy zobaczyć na okładce uśmiechniętego rodzica ze swoim dzieckiem. 

 

 

 

Kuku bawi się ze swoim psem Rajtkiem w superbohaterów. Mają zrobione peleryny z  koców i testują swoje wyjątkowe umiejętności. Tata chłopca namawia go, żeby użył supermocy do posprzątania. Kuku na początku niechętnie, ale wkrótce daje mu się przekonać i do momentu małego wypadku, bawi się świetnie. 

 

Kiedy niespodziewanie się potyka i zbija kolano, zaraz przychodzi tata, żeby go pocieszyć. Chłopiec z każdą chwilą zaczyna zdawać sobie sprawę, że to nie on jest superbohaterem, ale jest nim jego tata.

 

Postanawia nawet odszukać jego pelerynę, ale w tym momencie w pokoju pojawia się mama i to ona tłumaczy Kuku na czym polega moc rodzicielstwa. 

 

 

 

,,Kuku i Supertata” zupełnie mnie rozczuliła. Choć pisałam już wcześniej, że nie jestem największą fanką tych ilustracji, to jednak uważam tę książkę za bardzo udaną! 

 

Dzieci z jej lektury mogą dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy, np. że są znacznie ważniejsze umiejętności niż latanie. Tata opiekuje się Kuku i czuwa nad jego bezpieczeństwem mimo, że nie jest super szybki (choć bardzo zręcznie wiąże sznurowadła!). Poza tym to właśnie tata jest spokojny, pełen rozsądku i potrafiący słuchać. 

 

Jeżeli poszukujecie fajnego prezentu od dzieci dla taty – polecam ,,Kuku i Supertata”. Doskonała do wspólnego czytania z maluchami już od 4. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-555-Kuku-i-supertata.html

 

 

Poprzedni wpis
Był sobie dwa razy baron Lamberto – recenzja włoskiego klasyka
Następny wpis
Harry Potter i Turniej Trójmagiczny – gra planszowa
Tags: +4, +5, +6, +7, 2020, Andrzej Tylkowski, Dzień Ojca, Dzień Taty, książki dla dzieci, książki na dzień taty, książki o tacie dla dzieci, Kuku i Supertata, Mamania, Monika Kamińska, ojciec, recenzje książek dla dzieci, superbohater, tata, Wydawnictwo Mamania

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja