W cieniu drzew. Takie sowie lato – recenzja

Tytuł: W cieniu drzew. Takie sowie lato
Seria: W cieniu drzew
Scenariusz: Dav
Rysunki: Dav
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Trzecia część niewielkich formatem komiksów z serii ,,W cieniu drzew”, które grają na emocjach, uczą empatii i przede wszystkim – zaprzyjaźniają najmłodszych z książkami graficznymi.

Do tej pory ukazały się: ,,W cieniu drzew. Jesień pana Zrzędka” oraz ,,W cieniu drzew. Podmuch zimy”. Kolejna pozycja pomija wiosnę i od razu przechodzi do fabuły umiejscowionej latem (mam nadzieję, że Wydawnictwo Egmont jeszcze do niej powróci!). Autorem scenariusza oraz rysunków jest francuski artysta DAV, czyli David Augereau.

Najnowsza książka ,,W cieniu drzew. Takie sowie lato” jest również częścią cyklu ,,Mój pierwszy komiks 5+”, w skład którego wchodzą pozycje obrazkowe, wydawane w twardej oprawie, dodatkowo uzupełnionej miękką gąbką (np. ,,Bartłomiej i Karmelek”, ,,Pan Borsuk i pani Lisica” czy ,,Opowieści z Bukowego Lasu”).

Powracając do głównej bohaterki tej recenzji, tym razem odwiedzamy las, a w zasadzie okolicę sadzawki, przy brzegu której stoi drzewo z dziuplą pana Sowy. Pan Sowa, jak każdemu dobrze wiadomo, jest stworzeniem nocnym, dlatego w dzień zazwyczaj śpi i odpoczywa. Tak się jednak składa, że owa sąsiedzka sadzawka jest miejscem zabaw lokalnych dzieci-zwierząt, które lubią tam dokazywać oraz grać w wodną piłkę.

Jak łatwo się domyślić, pan Sowa nie jest zadowolony z ich obecności. W przeciwieństwie jednak do drugiego sąsiada – pana Ropucha, ma bardziej ugodowy i skryty charakter. Dlatego to właśnie ten drugi głośno narzeka oraz przepędza dzieci.

Pewnego dnia do dziupli pana Sowy wpada piłka. Decyduje on nie oddawać jej maluchom i gdy nadchodzi noc, coś kusi go do wyjścia z nią na zewnątrz. Jak skończy się ta decyzja oraz jakie konsekwencje przyniesie ze sobą?

,,W cieniu drzew. Takie sowie lato” to rozkoszny komiks, który choć ma kilka cech wspólnych z pierwszą częścią serii oraz bohaterem panem Zrzędkiem, to jednak ukazuje nam niezwykłe zjawisko. Dorośli, bardzo często ci naprawdę wiekowi, zupełnie zapominają jak to jest być dzieckiem – bawić się, głośno śmiać i mieć mnóstwo energii. Tylko najmądrzejsi z nich wiedzą, że dokazywanie maluchów nie jest objawem braku szacunku czy lekceważenia innych. Dzieci w ten sposób spędzają czas i taka głośna zabawa sprawia im radość.

W ,,Takim sowim lecie” jest i wątek odkrywania dziecka w sobie. Każdy z nas ma potrzebę beztroski oraz zabawy, która pozwala się zrelaksować, odpocząć. Pan Sowa dzięki zmianie swojego nastawienia, daje dobry przykład wszystkim dorosłym!

Polecam tę książkę, która w bardzo ciekawy sposób pokazuje dzieciom punkt widzenia ich rodziców, dziadków lub sąsiadów, a przy tym uczy empatii i rozpieszcza pięknymi, klasycznymi kadrami. Będzie odpowiednia dla odbiorców powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-W-cieniu-drzew.-Takie-sowie-lato.-Tom-3,60975121,p.html

 


Poprzedni wpis
Kazik Pegazik kontra jednorożce – recenzja patronatu
Następny wpis
Bjorn. Oczy smoka – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Dav, dorosłość, dzieciństwo, Egmont, Egmont Polska, empatia, Ernest Kacperski, komiksy, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, lato, Mój pierwszy komiks 5+, pory roku, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, sowa, W cieniu drzew, W cieniu drzew. Takie sowie lato, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja