Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka – recenzja

Tytuł: Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka
Seria: Bartłomiej i Karmelek
Scenariusz: Sylvia Vecchini
Rysunki: Sualzo
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Bartłomiej i jego syn Karmelek to bohaterowie komiksowej serii dla najmłodszych, którzy ujęli mnie wraz z premierą pierwszej części książki w 2021 roku!

Ostatnio ukazała się kolejna bajka z ich udziałem – ,,Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka”. Autorką tekstu jest Silvia Vecchini, a rysunki stworzył artysta o pseudonimie Sualzo. Książki należą do cyklu Wydawnictwa Egmont Polska ,,Mój pierwszy komiks 5+”. W jego ramach ukazały się również serie: ,,W cieniu drzew” (w tym samym formacie), ,,Opowieści z Bukowego Lasu” oraz ,,Pan Borsuk i Pani Lisica”. 

Najnowsza fabuła o Bartłomieju oraz Karmelku – rodziny niezwykle sympatycznych osiołków, rozgrywa się wokół urodzin młodszego z nich. Tak jak w poprzedniej części ,,Bartłomiej i Karmelek. Najlepsze miejsce” tata Karmelka cechuje się wyjątkową wręcz ambicją. Widać wyraźnie, że zrobiłby wszystko, żeby przychylić nieba swojemu dziecku, bez względu na jakiekolwiek konsekwencje.

Urodziny także przygotowuje bardzo skrupulatnie. Zamawia basen z tysiącami małych piłeczek, organizuje prawdziwy latający balon, a nawet własnoręcznie zbija tor do jeżdżenia deskorolką! 

Jednym z bardziej rozczulających momentów jest dla mnie ten, kiedy Karmelek po przebudzeniu biegnie do taty i wspólnie pieką babeczki. Dzięki dokładnie rozrysowanym komiksowym kadrom i praktycznie kilku słowom tekstu, ta historia trafi nawet do tych maluchów, które jeszcze nie czytają samodzielnie. Śledząc rysunki będą mogli powracać do tej historii i wyobrażać sobie, jak rozgrywa się ona na ich oczach.

W ,,Bartłomieju i Karmelku. Najlepsze miejsce” nie wszystko idzie jednak tak jak powinno – przynajmniej z perspektywy taty osiołka. Okazuje się, że basen zamiast piłeczek, wypełniony jest wodą, goście przychodzą dużo za wcześnie, a babeczki, nie licząc jednej, palą się na wiór. Czy jednak to wszystko martwi jego syna? Absolutnie nie! Dla Karmelka to wciąż są najlepsze urodziny na świecie.

Seria ta jest według mnie jedną z najbardziej udanych, pokazujących jak wielką miłością darzą rodzice swoje dzieci. Bez względu na to jak dużo trzeba dla nich poświęcić, dorośli są gotowi na wszystko.

,,Bartłomiej i Karmelek” wypełniają ciepłe obrazki, a format zapewnia panoramiczne wrażenia. Dodatkowo okładka wypełniona miękką pianką pozwala na dobrą ochronę zawartości, przy jednoczesnej wygodzie użytkowania.

Polecam tę część wszystkim dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-Bartlomiej-i-Karmelek.-Genialna-niespodzianka.-Tom-2,60975127,p.html


Poprzedni wpis
5-te urodziny Wydawnictwa Dwukropek!
Następny wpis
Wszystkie przygody Amelii Bedelii – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Bartłomiej i Karmelek, Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka, blog książkowy, Egmont, Egmont Polska, Jacek Drewnowski, komiksy, komiksy dla dzieci, książki o urodzinach dla dzieci, miłość, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rodzice, Sualzo, Sylvia Vecchini, urodziny, Wydawnictwo Egmont

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja