fbpx

Top 20 książek o miłości dla dzieci

Top 20 książek o miłości dla dzieci

 

 

Lista godnych uwagi książek dla dzieci

O MIŁOŚCI

 

 

Każdego rodzica czeka pierwsza rozmowa o uczuciu jakim jest miłość. Czasami ten tema pojawia się już bardzo wcześnie, innym razem to dorosły powinien pierwszy zainicjować pogawędkę. Nie da się jednak zaprzeczyć, że miłość to najważniejsza i najsilniejsza emocja, jaka nam towarzyszy. Powinniśmy podejść do niej odpowiednio przygotowani.

Książki, które dla Was wybrałam na pewno powinny pomóc przebrnąć przez tę rozmowę 😉

 

 

1. Alberta szuka miłości, Isabel Abedi, Wydawnictwo Dreams

 

 

,,Chcesz wiedzieć gdzie jest miłość?

Nie musisz jej szukać.

To ona znajdzie Ciebie.

A kiedy nadejdzie, rozpoznasz ją sercem.”

źródło: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,37138,Alberta-szuka-milosci

 

 

2. Bajka o kochaniu, Dorota Hartwich, Wydawnictwo Format

 

 

,,Ponieważ o miłości mówić można na różne sposoby i wieloma językami (a i to wciąż mało), Bajka o kochaniu jest wielojęzyczna (zawiera w sobie pięć wersji tekstu: polską, japońską, angielską, francuską i niemiecką).”

źródło: http://www.wydawnictwoformat.pl/page.php?p=8

 

 

3. Dzień, w którym zamieniłem się w ptaka, Ingrid Guridi, Wydawnictwo Łajka

 

 

,,Pierwszego dnia szkoły zakochałem się. Po raz pierwszy.

Jak zwrócić na siebie uwagę ukochanej, która Cię nie dostrzega?

Zakochani zdolni są do wszystkiego. Bohater tej poetyckiej ksiażki robi coś wyjątkowego, aby zyskać sobie sympatię dziewczyny.

Czy zostanie dostrzeżony?”

źródło: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,81988,Dzien-w-ktorym-zamienilem-sie-w-ptaka

 

 

4.  I co teraz?, Guido van Genechten, Wydawnictwo Adamada

 

 

,,Pewnego ranka mały chłopiec obudził się i zobaczył, że ma na głowie rogi. Najprawdziwsze jelenie rogi! I co teraz? Ukryć? Odpiłować? Wykorzystać jako wieszak albo antenę? A może rogi to nic takiego i da się z nimi żyć? Niezwykła historia o drodze do zaakceptowania swej odmienności.”

źródło: http://www.adamada.pl/i-co-teraz.html

 

 

5. Kocha lubi szanuje… czyli jeszcze o uczuciach, Grzegorz Kasdepke, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

 

,,Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje… Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy! “Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci.  Dzięki tej książce żadne uczucia nie będą Wam już straszne!”

źródło: https://nk.com.pl/kocha-lubi-szanuje-czyli-jeszcze-o-uczuciach/2130/ksiazka_recenzje.html

 

 

6. Maja i jej świat. Uczucia, Anna Obiols, Wydawnictwo Adamada

 

 

,,Wycieczka. Byłam szczęśliwa, widząc pole słoneczników. Byłam wolna, kiedy wiatr muskał mi buzię. Byłam przerażona, kiedy zgubiłam rodziców. Byłam spokojna, kiedy usłyszałam tatę. Ile różnych emocji!

Książka porusza temat skomplikowanych dziecięcych emocji. Pomaga je zrozumieć i okiełznać. Na końcu zamieszczone zostały dodatkowe materiały – poradnik dla rodziców oraz ćwiczenia, które można wykonać razem z dzieckiem. ’’

źródło: http://www.adamada.pl/maja-i-jej-swiat-uczucia.html

 

 

7. Mała książka o miłości, Pernilla Stalfelt, Wydawnictwo Czarna Owca

 

 

,,Autorka tworzy swoje książki bazując na kontaktach i rozmowach z dziećmi. Na pierwszym miejscu stawia ich zainteresowanie, myśli i reakcje na tematy tabu, których dorośli często chcą uniknąć. W Małej książce o miłości dogłębnie bada istotę miłości i w humorystyczny sposób przedstawia wszystkie jej aspekty. Podaje wiele praktycznych informacji, np. jak skutecznie flirtować i przygotować eliksir miłości.”

źródło: https://www.czarnaowca.pl/literatura_dla_dzieci/mala_ksiazka_o_milosci,p573008840

 

 

8. Miłość, Astrid Desbordes, Wydawnictwo Entliczek

 

 

,,Pewnego dnia Archibald pyta: „Powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie?” „Hmm, no cóż, zdradzę ci pewien sekret…”, odpowiada mama i czule wylicza chwile spędzone razem, kiedy wszystko jest okazją do wyrażenia miłości. Każda rozkładówka przedstawia przeciwstawne sytuacje z codziennego życia rodziny i odkrywa prostą prawdę, że miłość mamy do dziecka jest bezwarunkowa. Ale największy sekret poznajemy na końcu.”

źródło: http://www.entliczek.eu/glowna/28-milosc.html

 

 

9. Mój cień, Melanie Rutten, Wydawnictwo Wytwórnia

 

 

,,Napisana i zilustrowana przez Mélanie Rutten książka „Mój Cień” opowiada historię nietypowej pary, Jelenia i Króliczka, których pewnego dnia łączy los, a ich relacja ojciec-syn zostaje wkrótce poddana próbie. Króliczek poszukuje swojej niezależności i często zostawia swojego kompana w tyle. Po drodze doświadcza różnych przygód, których tak bardzo szuka. Jednakże to wciąż ich wspólna podróż, w której często polegają na sobie i innych.

„Mój Cień” jest piękną, liryczną i filozoficzną opowieścią o dorastaniu dzieci, o rodzicach, którzy pewnego dnia muszą je „wypuścić w świat”, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Prosta poetycka narracja i olśniewające ilustracje czynią z niej kojącą lekturę, a historia ta wkrada się głęboko w nasze serca. Można do niej nieustannie wracać.”

źródło: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/61

 

 

10. Mój młodszy brat, Monika Krajewska, Wydawnictwo Media Rodzina

 

 

 

,,Młodszy brat Zuzanny ma zespół Downa. Chodzi do specjalnego przedszkola. Kolega Zuzanny nazwał go debilem, co Zuzannę zmartwiło i rozzłościło. Bo Zuzanna kocha swojego młodszego brata, choć nie jest taki jak wszyscy, czasem zapomina schować język, a czasem zdarza mu się nie zdążyć do łazienki. Lubi się za to przebierać, ma poczucie rytmu i uwielbia się bawić w wojnę poduszkową.”

źródło: https://mediarodzina.pl/prod/301/Moj-mlodszy-brat

 

 

11. Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, Sam McBratney, Wydawnictwo Egmont

 

 

,,Czasami szuka się słów, żeby komuś powiedzieć, jak bardzo go kochamy. Ale miłość niełatwo jest zmierzyć. Wiedzą o tym najlepiej Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając z tej pięknej i wzruszającej opowieści o uczuciach, cieple i zrozumieniu.

To książka o miłości – wszechwładnej, potrzebnej do życia każdemu.

To książka dla wszystkich kochających, kochanych i pragnących miłości.”

źródło: https://egmont.pl/Nawet-nie-wiesz-jak-bardzo-Cie-kocham,606979,p.html

 

 

12. Nie trzeba słów, Armando Quintero, Wydawnictwo Tako

 

 

,,Dotyk jako wyraz czułości ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju emocjonalnego: daje poczucie bezpieczeństwa, jest fundamentem tworzenia zaufania do siebie i innych, wspiera poczucie własnej wartości. Autorzy książki „Nie trzeba słów” skupiają się na tym aspekcie więzi rodzinnej. Ukazują bohaterów podczas codziennych zabaw. Wszyscy komunikują się za pomocą głosu: ludzie mówią, koty miauczą, psy szczekają, ptaki śpiewają . I tylko żyrafa oraz jej dziecko nie porozumiewają się werbalnie. Potrafią za to wyrażać emocje w inny sposób: gestem i dotykiem. Mała żyrafa, która bardzo lubi ten rodzaj czułości, postanawia nauczyć przyjaciół przytulania. Wkrótce wszyscy jej znajomi przekonują się, że nie trzeba słów, by powiedzieć „kocham cię”.”

źródło: http://tako.biz.pl/k,107,nie-trzeba-slow.html

 

 

13. Prezent dla Cebulki, Frida Nilsson, Zakamarki 

 

 

,,Zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia: dostać pod choinkę rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił sobie jakiś inny prezent. Nie wygląda też na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie. Cebulka bierze sprawy w swoje ręce – tylko jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?”

źródło: http://www.zakamarki.pl/index.php/prezent-dla-cebulki.html

 

 

14. Proszę mnie przytulić, Przemysław Wechterowicz, Wydawnictwo Ezop

 

 

,,Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?

Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w dłoni… 

Pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

źródło: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,prosze-mnie-przytulic

 

 

15. Przed twoim urodzeniem, Rascal, Wydawnictwo Czerwony konik

 

 

,,Skąd się biorą dzieci? Wielu dorosłym wciąż bywa trudno odpowiedzieć na to pytanie. Dość paradoksalnie okazuje się, że może być łatwiej, kiedy przestaje ono być bezosobowe, a staje się osobiste. Bardzo osobiste. Mamo, tato, skąd się wziąłem? Jak to było, kiedy mnie nie było? Jak to było, zanim się urodziłem? O tym właśnie opowiada ta książeczka. Namalowało ją słowem i obrazem dwoje ludzi – autor tekstu Rascal i autorka ilustracji Mandana Sadat. Bardzo mnie cieszy, że to damsko-męski harmonijny dwugłos. Może właśnie dzięki temu historia, do której kontemplacji jesteśmy zaproszeni, brzmi i wygląda tak prawdziwie, pięknie i prosto? A mali i duzi czytelnicy mogą się dowiedzieć nie tylko tego, skąd się biorą dzieci, ale także – skąd się biorą rodzice…

źródło: http://www.czerwonykonik.pl/s/ksiazka/22

 

 

16. Syfon i uczucia, Iwona Kamińska, Wydawnictwo Czterolistna Koniczyna

 

 

,,Syfon, pies taki jak Ty! To bohater fantastycznej, wciągającej i wkrótce ukochanej opowieści dla dzieci i dorosłych. Dla dziecka w każdym z nas…”

źródło: https://www.facebook.com/Syfon-pies-taki-jak-Ty-588432104527153/

 

 

17. ,,Uczucia, co to takiego?” Oscar Brenifier, Wydawnictwo Zakamarki

 

 

Recenzje przeczytacie na stronie już 14-ego lutego!

 

 

18. Uśmiech dla żabki, Przemysław Wechterowicz, Wydawnictwo Ezop

 

 

,,“Uśmiech dla Żabki” to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech… od ucha do ucha!”

źródło: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,usmiech-dla-zabki

 

 

19. W moim sercu, Jo Vitek, Wydawnictwo Mamania

 

 

,,Dziś otworzę szeroko drzwi do mojego serca i zobaczymy, co się w nim kryje.

Radość, smutek, odwaga, gniew – w każdym sercu mieszka wiele uczuć.

“W moim sercu” to piękna książka o uczuciach, która podbiła tysiące małych i dużych serc. „

źródło: http://mamania.pl/product-pol-65-W-moim-sercu.html

 

 

20. Zakochałem się w Milenie Per Nilsson, Wydawnictwo Zakamarki 

 

 

,,Dawid zakochał się w Milenie. Ona jednak go nie widzi. Co powinien zrobić, żeby zwróciła na niego uwagę? Czy ma być zabawny, czy grać twardziela, a może zaimponować wiedzą? Każdego dnia wypróbowuje nowy sposób. Czy któryś z nich zadziała?

Świetne opowiadanie o pierwszych krokach w relacjach damsko-męskich, z perspektywy 9-10-letniego chłopca. Na poważnie i z humorem.”

źródło: http://www.zakamarki.pl/index.php/zakochalem-sie-w-milenie.html

 

 

Jakim jeszcze tytułem uzupełnilibyście tę listę?

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--