O czym szumią wierzby. Tom 2 – recenzja komiksu dla dzieci

Tytuł: O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk. Tom 2
Seria: O czym szumią wierzby
 Scenariusz: Michel Plessix
➜ Rysunki: Michel Plessix
➜ Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Są takie książki, do których często się wraca, bez względu na to, ile ma się akurat lat. Jedną z nich jest ,,O czym szumią wierzby” – klasyk, który daje poczucie bezpieczeństwa, otula i zabiera do świata wyjątkowej przyrody oraz jeszcze piękniejszej przyjaźni.

Jakiś czas temu pisałam o pierwszej części nowej serii komiksowej od Wydawnictwa Egmont, które postanowiło wydać tę powieść w formie wizualnej. ,,O czym szumią wierzby. W puszczy. Tom 1” było zaledwie preludium, w którym poznaliśmy głównych bohaterów – Szczura oraz Kreta, a także bardzo niepokornego Ropucha. Autor (zarówno scenariusza jak i rysunków) Michel Plessix, zostawił czytelników wówczas w pewnym zawieszeniu.

Czas więc kontynuować podróż z bohaterami, którzy ledwo sięgają nam do kostek (wzrostem, nie osobowością 😉 ).

PRZYTULNE, PODZIEMNE KORYTARZE BORSUKA

,,O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk. Tom 2” tak jak poprzednia część, składa się na trzy różne opowiadania, które związane są nicią fabularną. Książka zaczyna się od odwiedzin Kreta i Szczura w niezwykłym, podziemnym domu Borsuka.

Zwierzakom w ostatniej chwili udaje się dotrzeć pod drzwi przyjaciela, zanim zamienią się w zimowe bałwanki. Borsuk ugaszcza ich po królewsku, a jego ciepła od paleniska kuchnia pełna smakołyków, wywołuje same pozytywne wrażenia także w czytelnikach.

To opowiadanie pozostawia również bardzo ładne przesłanie. Różnimy się od siebie. Niektórzy są domatorami, którzy cenią wyłącznie możliwość spędzania czasu w swoim miękkim fotelu – inni czują się szczęśliwi przemierzając kilometry i odwiedzając nowe miejsca.

CO SPOTKAŁO ROPUCHA?

Kolejne opowiadanie dotyczy tęsknoty Kreta za domem. Kontynuując wątek pobytu u Borsuka, zwierzaki postanawiają ruszać dalej. W drodze napotykają dawny domek Kreta. Postanawiają spędzić tam noc i przy okazji niespodziewani goście składają im wizytę.

Trzeci rozdział to powrót do Ropucha i jego motoryzacyjnych ekscesów. Komiks ,,O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk. Tom 2” kończy się bardzo poważnym akcentem. Okazuje się, że sprawiedliwość dogoniła najbardziej zamożnego (ale też najmniej roztropnego) z przyjaciół i teraz przyjdzie mu się przyzwyczajać do zupełnie nowego życia.

DLA KOGO JEST TO KOMIKS?

Oczywiście, Wydawnictwo Egmont już zapowiedziało kolejny tom tej serii. Będzie on świetną propozycją dla tych dzieci, które nie mają cierpliwości do długich, bogatych w opisy opowieści. ,,O czym szumią wierzby” w interpretacji Plessix’a z pewnością przypadnie im do gustu.

Polecam ten komiks wszystkim powyżej 6 roku życia. 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-O-czym-szumia-wierzby.-Auto-Ropuch-Borsuk.-Tom-2,62981123,p.html

Koniecznie sprawdźcie recenzje innych książek z cyklu ,,Mój pierwszy komiks 5+”:

 


Poprzedni wpis
Może – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Egmont, Ernest Kacperski, Kenneth Grahame, klasyka literatury w komiksie, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, książki dla przedszkolaków, książki na prezent, Michel Plessix, Mój pierwszy komiks 5+, O czym szumią wierzby, O czym szumią wierzby. Tom 2, recenzent książek, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja