Pola i Piotruś – nowe części serii dla dzieci

Tytuły: Pola i Piotruś. Urodziny, Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka
Seria: Pola i Piotruś
Tekst: Camilla Reid
Ilustracje: Axel Scheffler
Tłumaczenie: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Przy okazji dwóch pierwszych książek ,,Pola i Piotruś”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Wilga – absolutnie zauroczyłam się tą serią. ,,Pola i Piotruś. Plama” oraz ,,Pola i Piotruś. Hulajnoga” okazały się pozycjami świetnie napisanymi i rewelacyjnie zilustrowanymi. Zresztą, nie ma co się dziwić, ich twórcami jest duet: Camilla Reid oraz Axel Scheffler.

W najnowszych dwóch częściach – ,,Pola i Piotruś. Urodziny”, a także ,,Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka” autorzy wydają się poruszać jeszcze ciekawsze tematy, z którymi łatwo utożsami się każde dziecko powyżej 2 roku życia.

Seria o Poli i Piotrusiu

Choć bohaterami książek jest króliczek i myszka, narracja prowadzona jest w taki sposób, że doskonale rozpoznawalne są stany emocjonalne postaci, a także ich intencje czy obawy. Dzieci słuchając opowiastek o Poli i Piotrusiu, uczą się jak mają zachowywać się w danych sytuacjach. Dzięki nim lepiej rozumieją relacje, zależności i skutki niektórych decyzji.

Seria jest dodatkowo pięknie wydana. Charakteryzuje się śliskim papierem o dużej intensywności kolorów oraz gąbczastą okładką – miękką i chroniącą zawartość przed wielokrotnym oglądaniem. A jak pięknie prezentują się wszystkie części razem na regale!

Pola i Piotruś. Urodziny

Urodziny to zawsze wielkie przeżycie dla dzieci. Ale czego można spodziewać się po takim dniu? Jak się do niego przygotować? 

Pola, główna bohaterka świętuje swój kolejny rok od czasu narodzin. Jest bardzo podekscytowana i czeka na wyjątkowego gościa, czyli kolegę Piotrusia. On wkrótce zjawia się z pięknym prezentem. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem – maluchy się bawią i jest wesoło. Wkrótce jednak Piotruś przypadkowo upuszcza tort Poli. Jak ona się zachowa? Co wymyślą, żeby naprawić ten dzień?

,,Pola i Piotruś. Urodziny” to świetna bajka o tym, co należy zrobić w trudniej sytuacji. Dlaczego nie warto dać ponieść się emocjom, ale zastanowić jak czuje się druga osoba i czy to, co zrobiła, nie było tylko nieszczęśliwym wypadkiem.

Okazuje się również, że nawet kiedy nie wszystko idzie po naszej myśli w bardzo wyjątkowym dniu – może on skończyć się wielkim happy endem!

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/pola-i-piotrus-urodziny-camilla-reid-sku84cb627fb81f3eb69494.html


Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka

Wspólne nocowanki u rówieśników, czyli tzw. piżama-party urządza się często, kiedy dzieci chodzą już do szkoły. Wcześniej mogą jednak nocować u rodziny, zostać z babcią lub kuzynostwem. Często w takich sytuacjach zdarza się ogromna tragedia – tragedia, której skalę są w stanie zrozumieć tylko rodzice lub opiekunowie małego nieszczęśnika. Tragedią tą jest oczywiście brak ukochanej maskotki.

\

Dokładnie to przydarzyło się Poli, która została zaproszona na nocowanie do Piotrusia. Choć bardzo starała się dobrze spakować, zupełnie zapomniała o swojej ukochanej żabce-przytulance. Przypomniała sobie o niej dopiero, kiedy leżała w łóżku, po całym dniu pełnym wrażeń. Jak zachował się wtedy Piotruś? Jak skończyła się ta katastrofa dla samej Poli?

,,Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka” to pouczająca i mądra bajka o empatii, codziennych rytuałach i ukochanych przytulankach, które dla wielu dzieci są wsparciem podczas zasypiania.

Zarówno ta jak i poprzednia część serii będzie odpowiednia dla maluchów już powyżej 1 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/pola-i-piotrus-ulubiona-przytulanka-camilla-reid-sku73fb1ba707e39db54aee.html


Poprzedni wpis
Kajtek i Koko. Londyński kryminał – recenzja klasyki komiksu
Następny wpis
Pieskie sprawy Timona i Lusi – recenzja książki
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, 2022, Axel Scheffler, blog książkowy, blog książkowych, Camilla Reid, empatia, Ewa Borówka, książki dla dzieci, książki dla najmłodszych, nocowanie, Pola i Piotruś, Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka, Pola i Piotruś. Urodziny, przyjaźń, recenzent książek, seria książek dla dzieci, ulubiony pluszak, urodziny, Wilga, Wydawnictwo Wilga, wyrozumiałość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja