fbpx

Moja pierwsza książka o kolorach – recenzja

Moja pierwsza książka o kolorach – recenzja

Tytuł: ,,Moja pierwsza książka o kolorach”

Seria: Odkrywaj i baw się

Autor: Aimee Chapman, Natalie Munday, Amy Oliver

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo: Harper Collins Polska (Egmont Polska)

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

O serii ,,Odkrywaj i baw się” pisałam już jakiś czas temu. To książki dla najmłodszych z okienkami i zdjęciami zamiast ilustracji, które pozwalają odkrywać świat i poznawać nowe słowa.

 

Kilka lat temu zrecenzowałam ,,Moje pierwsze 100 zwierząt oraz ,,Moje pierwsze 100 słów. Ostatnio nakładem Wydawnictwa Harperkids Polska (nowy oddział Wydawnictwa Egmont) ukazała się ,,Moja pierwsza książka o kolorach”. 

 

Ma ona ten sam format i szatę graficzną co poprzednie tytuły z serii, ale skupia się przede wszystkim na nauce barw i przedstawieniu jak najciekawszych przykładów w wybranych zbiorach kolorystycznych.

 

 

 

Na niektórych rozkładówkach pojawiają się także proste zadania. Autorzy zachęcają do wspólnego liczenia, zidentyfikowania przedmiotów tylko na podstawie ich fragmentu czy przyłączenia się do zabawy w tradycyjnej grze w memory. 

 

Na wielu obrazkach znajdziemy nie tylko przedmioty, ale również zwierzęta czy rośliny, a nawet dzieci. Jest sporo zabawek czy rzeczy, z których maluchy korzystają na co dzień jak np. buty, nocnik lub miska. W niektórych kwadratach kryją się jednak także mniej popularne obiekty – jaszczurka, awokado czy flaming. Pod 47 okienkami można znaleźć różne niespodzianki! 

 

,,Moja pierwsza książka o kolorach” jest bardzo estetyczną i przejrzystą pozycją. Pomoże w prawidłowym rozwoju dziecka i zagwarantuje przyjemną rozrywkę maluchom oraz ich opiekunom. 

 

 

 

 

Często słyszę, że ta seria jest jedną z ulubionych dziecięcych serii. Bardzo często do niej wracają, a ze względu na śliski papier i twarde oprawy – są wytrzymałe na wielokrotne oglądanie i zabawę. 

 

Polecam je wszystkim dzieciom już powyżej 1. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moja-pierwsza-ksiazka-o-kolorach.-Akademia-madrego-dziecka.-Odkrywaj-i-baw-sie,28597250,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
  • Mój 4,5-latek ma taką książkę z pojazdami i do tej pory ją uwielbia. Teraz córci zamówiłam tę z kolorami – też ją bardzo lubi.

    10 sierpnia 2020 at 11:07

Post a Comment