Elementarz ważnych słów – recenzja serii

Tytuły: Elementarz ważnych słów. Przyjaźń, Elementarz ważnych słów. Nauka, Elementarz ważnych słów. Świętowanie, Elementarz ważnych słów. Zdrowie
Seria: Elementarz ważnych słów
Autorka: Helen Mortimer
Ilustracje: Cristina Trapanese
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Wydawnictwo: Słowne
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nakładem Wydawnictwa Słownego ukazała się ostatnio zupełnie nowa seria dla najmłodszych! ,,Elementarz ważnych słów” Helen Mortimer oraz Cristiny Trapanese składa się na cztery książki w kwadratowym formacie, które przybliżają dzieciom najbardziej istotne zagadnienia o życiu.

Do tej pory ukazały się:

  • Elementarz ważnych słów. Przyjaźń,
  • Elementarz ważnych słów. Nauka,
  • Elementarz ważnych słów. Świętowanie,
  • Elementarz ważnych słów. Zdrowie.

W planach są jeszcze m.in.: Miłość, Odwaga, Szacunek, Spokój, Życzliwość, Nasz świat lub Dajemy z siebie wszystko. Każda książka zawiera dużo obrazków, proste zarysy fabuł oraz hasłowe przekazy. Przedstawiając krótkie scenki rodzajowe w obrębie pewnego wydarzenia oraz z powtarzającymi się bohaterami, dziecko może lepiej utożsamić się z sytuacją i łatwiej przyjąć do siebie jej rezultaty.

Dużym ułatwieniem dla rodziców są także umieszczone na końcu każdej pozycji punkty ,,Dziesięć pomysłów na pracę z książką” oraz słowniczek z trudniejszymi pojęciami, wyjaśnionymi w przystępny sposób.

W Elementarzu ważnych słów. Przyjaźń przenosimy się z bohaterami do przedszkola lub szkoły. Obserwując bohaterów w ten sposób, dowiadujemy się jak pozytywny wpływ ma na nas zawiązywanie przyjaźni, ale i również z jakimi wyzwaniami trzeba się mierzyć, kiedy chce się być dobrym przyjacielem. 

Przy okazji przyjaźni autorzy poruszają także kwestie bycia szczerym i co to znaczy, bycia lojalnym lub potrafiącym się dzielić. Jest tutaj wspominane wiele istotnych cech, którymi powinni charakteryzować się przyjaciele. Za pomocą rozmowy z dorosłymi lub opiekunami, a może nawet dzięki dyskusji w przedszkolu czy szkole uda się je rozwinąć.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/elementarz-waznych-slow-przyjazn/


Kolejną książką jest Elementarz ważnych słów. Nauka, gdzie dziecko ma możliwość dowiedzieć się jak ważne i piękne jest eksplorowanie świata. Tutaj narracja opiera się na różnych porach dniach, ułożonych w kolejności chronologicznej. Początkowo towarzyszymy dziewczynce, która wstaje, następnie przenosimy się do szkoły lub przedszkola, jesteśmy na placu zabaw, żeby zakończyć dzień obserwowaniem nocnego nieba. 

Z tą książką mały czytelnik dowie się czym jest odkrywanie, jakie zmysły posiada człowiek, co pozwala się rozwijać czy dlaczego nie należy bać się technologii.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/elementarz-waznych-slow-nauka/


Wspólne spędzanie czasu, wspominanie i celebrowanie jakiegoś wydarzenia czy chwil, kiedy jest się razem to momenty, które na długo pozostają w pamięci dzieci. Razem z Elementarzem ważnych słów. Świętowanie maluchy będą mogły zobaczyć, jak wiele jest okazji do wspólnej zabawy.

W książce pojawia się pojęcie kamieni milowych, tradycji czy robienia razem nowych rzeczy. Są oczywiście i pokazane urodziny, muzyka, jedzenie lub na przykład festyn. Nie ma tego, czego na pierwszy rzut oka można byłoby się spodziewać, czyli świąt.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/elementarz-waznych-slow-nauka/


Moją ulubioną z całej serii jest Elementarz ważnych słów. Zdrowie, gdzie poruszone zostają wątki, które raczej rzadko wspomina się w książkach dla dzieci. Jednym z nich jest podkreślanie zbawiennego wpływu odpoczynku czy alergie.

Na kolorowych rozkładówkach nie brakuje także opowieści o kwestiach podstawowych jak dbanie o higienę, uprawiania sportu czy zdrowego odżywania się. Tym razem z bohaterami książki wybieramy się na biwak!

Zarówno tę jak i pozostałe pozycje polecam dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/elementarz-waznych-slow-zdrowie/


Poprzedni wpis
Wszystkie przygody Żabka i Ropucha – recenzja
Następny wpis
Wyszymory i inne bieszczadzkie stwory – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2022, Cristina Trapanese, Elementarz ważnych słów, Elementarz ważnych słów. Nauka, Elementarz ważnych słów. Przyjaźń, Elementarz ważnych słów. Świętowanie, Elementarz ważnych słów. Zdrowie, Helen Mortimer, Katarzyna Grzyb, książki dla przedszkolaków, nauka, przyjaźń, Słowne, święta, Wydawnictwo Słowne, zdrowie

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja