Mapy i labirynty – recenzja

Tytuł: ,,Disney. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw”

Autor: praca zbiorowa

Ilustracje: praca zbiorowa

Tłumaczenie: Magdalena Stojicic

Wydawnictwo: HarperKids (Egmont)

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Recenzja:

Jako dziecko bardzo lubiłam labirynty. Wędrowanie wzrokiem po kartce, w celu odnalezienia drogi do celu, sprawiało mi dużo przyjemności. Muszę przyznać, że od tego czasu niewiele się zmieniło. Z każdym rokiem przybywa coraz więcej fanów labiryntów i map. 

Zupełnie mnie więc nie dziwi nowość od Wydawnictwa HarperKids (Egmont Polska), czyli ,,Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw” (choć to nie jedyna ostatnia premiera o tej tematyce – niebawem pokażę kolejną książkę o labiryntach). 

 

 

 

Ta jest niezwykła, ponieważ dodatkowo sygnowana logiem Disneya. Na jej tekturowych i pogrubionych stronach spotkamy mnóstwo bohaterów z klasycznych filmów amerykańskiej wytwórni. 

 

Każda rozkładówka to jeden kinowy przebój. Znajduje się na niej tytuł filmu, krótki opis i oczywiście rozległy labirynt. Dodatkowo na brzegu prawej strony umieszczono lupki z wyciętymi fragmentami z ilustracji. Dzieci w ramach kolejnego zadania mogą je odszukać. 

 

,,Mapy i labirynty” zawierają wizualny skrót fabuł z takiej bajki jak: ,,Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, ,,Pinokio”, ,,Dumbo”, ,,Alicja w Krainie Czarów”, ,,Piotruś Pan”, ,,101 Dalmatyńczyków”, ,,Księga Dżungli”, ,,Mała Syrenka”, ,,Aladyn” oraz ,,Król Lew”.

 

Zadaniem czytelników jest pomóc bohaterom trafić do celu. Sprawa nie jest jednak taka łatwa, bo oprócz zawiłych ścieżek, na drodze czeka także wiele przeszkód – czarnych charakterów, porzuconych obiektów czy po prostu ślepych zaułków. 

 

 

 

Dzięki temu, że książka została wydana na twardych i solidnych stronach, śmiało można podróżować z dzieckiem paluszkiem po wytyczonych jasnych trasach. Prawdopodobnie, żeby dotrzeć do mety, trzeba będzie wiele razy zawrócić, ale w przypadku zrealizowania zadania – radość będzie jeszcze większa. Jeżeli byłaby trudność z odnalezieniem właściwej dróżki, na samym końcu książki znajduje się rozkładówka z prawidłową trasą. 

 

,,Mapy i labirynty” to pełna kolorów książka aktywnościowa, z której najwięcej skorzystają dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Z powodzeniem można połączyć ją z oglądaniem klasycznych filmów Disneya i każdy z nich na koniec podsumować kreatywnym labiryntem. 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Disney.-Mapy-i-labirynty.-Zakrecona-ksiega-zabaw,28597261,p.html

 

 

Poprzedni wpis
Książka o kupie – recenzja przedpremierowa!
Następny wpis
Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja