Bing – recenzja książek dla najmłodszych czytelników

Zwróciłam uwagę na pewne przeoczenie – jak to się stało, że do tej pory na tej stronie nie pojawiła się ani jedna pozycja z Bingiem?! Natychmiast poprawiam tę omyłkę, dzięki czemu poniżej możecie odnaleźć nie jedną, nie dwie, a 3 fantastyczne książki z tej serii! 

Dwie z nich to kartonówki z otwieranymi okienkami, a jedna jest zbiorem krótkich, ale bardzo ciekawych bajek do czytania przed snem. 

Tytuły: Bing w ogrodzie, Bing. Pada deszcz

Autor: Emma Drage, Stella Gurney

Tłumaczenie: Paulina Zagórska

Wydawnictwo: Harper Kids Polska

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

,,Bing w ogrodzie” jak i ,,Bing. Pada deszcz” to książki, które przede wszystkim opierają się na motywie poszukiwania. W pierwszej tytułowy króliczek bardzo chce odnaleźć biedronkę, idzie więc do ogrodu ze swoją przyjaciółką Sulą oraz opiekunem Flopem. Dziecko może wraz z nimi otwierać okienka i wypatrywać czerwonego owada w kropki przy okazji ucząc się także o innych obiektach, które można spotkać w ogrodzie. 


W książce ,,Bing. Pada deszcz” bohaterowie pozostają w domu, bo aura nie sprzyja by cieszyć się świeżym powietrzem. Wymyślają więc zabawę w poszukiwanie rzeczy. Tutaj także mali czytelnicy mogą przyłączyć się do podążania za Bingiem i Flopem, zaglądać wraz z nimi w każdy kąt, żeby odszukiwać ukryte przedmioty. Co ciekawe, ten tytuł pozwala także ćwiczyć pamięć i ma wspaniałe, bardzo optymistyczne zakończenie!


Tytuł: Bing. Bajki 5 minut przed snem

Autor: zbiorowy

Tłumaczenie: Beata Żmichowska

Wydawnictwo: Harper Kids Polska

Rok wydania: 2020

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

,,Bing. Bajki 5 minut przed snem” to z kolei idealna porcja lektury, żeby wyciszyć się przed snem. Każda historia ma łagodny wydźwięk, ale zarazem niesie ze sobą jakiś morał. Z książki można dowiedzieć się na przykład czym jest cień, dlaczego nie wolno wrzucać niczego do ubikacji, w jaki sposób ładnie się bawić z innymi, dlaczego tak ostrożnie trzeba obchodzić się z motylkami czy dlaczego nie warto przesadzać z płynem do kąpieli. 

Niektóre bajeczki wydają się poruszać trywialne problemy, ale jednak doskonale wpisują się w potrzeby rozumienia najmłodszych. Znajdziemy w nich wszystkie te zagadnienia, które mogą być pomocne w lepszym poznawaniu świata przez dzieci.

Niektóre pogrubione zdania w tekście zaznaczają, w którym miejscu rodzice powinni zaakcentować czytany tekst. Są to najbardziej kluczowe momenty dla historii, niosące największy ładunek emocjonalny lub treściowy. 

Dodatkowo po każdej bajce (co jest też bardzo charakterystyczne dla telewizyjnych animacji z tej serii) znajduje się krótkie podsumowanie z tezą oraz rozwiązaniem. Pozwala to na lepsze zapamiętanie historii oraz ujętego w niej przekazu.

Zarówno w ,,Bing. Bajki 5 minut przed snem” jak i ,,Bing w ogrodzie” oraz ,,Bing. Pada deszcz” wykorzystano ten sam styl ilustracji, co w bajkach animowanych, dlatego z powodzeniem można zachęcać dzieci do częstszego czytania, zamiast oglądania telewizji. To świetny sposób na oswajanie maluchów z książką!

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/szukaj?q=Bing


Poprzedni wpis
Przeszłość przyszłości – recenzja
Następny wpis
Z pozdrowieniami, Żyrafa – recenzja
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, 2020, Beata Żmichowska, Bing, Bing w ogrodzie, Bing. Bajki 5 minut przed snem, Bing. Pada deszcz, Emma Drage, Harper Kids Polska, kartonówki, książki dla najmłodszych, książki o bingu, książki z okienkami, Paulina Zagórska, recenzent książek dla dzieci, recenzje książkowe, Stella Gurney, Wydawnictwo Harper Kids Polska

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja