Czapu Czipu – nowa seria dla najmłodszych!

Tytuł: ,,Czapu Czipu. Co to tak kapie?”, ,,Czapu Czipu. Co to tak świszczy?”

Seria: Czapu Czipu

Autor: Bogna Sroka-Mucha

Ilustracje: Bogna Sroka-Mucha

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ostatnio sporo pojawiło się nowych kartonówek dla najmłodszych. Rodzice mogą swobodnie wybierać wśród przeróżnych formatów, kształtów, tematów czy kierując się stopniem interaktywności.

 

Seria ,,Czapu Czipu” od Wydawnictwa Harper Collins Polska wyróżnia się już na pierwszy rzut oka! Jej autorką jest Bogna Sroka-Mucha, której prace przywodzą na myśl przykłady klasycznej polskiej ilustracji. Cztery książeczki pomagają rozwijać mowę, zachęcają do mówienia i są pomocne na co dzień dla rodziców, pedagogów lub logopedów, którzy szukają ciekawych ćwiczeń. 

 

Ja pokażę dwie z nich – ,,Czapu Czipu. Co to tak kapie?” oraz ,,Czapu Czipu. Co tak świszczy”. Dostępne są także: ,,Czapu Czipu. Co tak człapie?” i ,,Czapu Czipu. Co tak skrobie?”. Wszystkie związane są postacią głównego bohatera oraz różnokolorowych czapeczek na okładkach.

 

 

Czapka Czapu Czipu jest zaczarowana więc każdego dnia wydobywają się z niej różne dźwięki lub czasami coś z niej wypada. Chłopiec próbuje zgadnąć, dlaczego tym razem z jej wnętrza lecą kropelki wody. Ma pewną teorię, ale szybko uznaje, że jest błędna, podając właściwie uzasadnienie. 

 

,,Czapu Czipu. Co tak kapie?” to bardzo ciekawe poznanie różnych postaci wody za pomocą dźwięku. Czapu Czipu zgadując, co może robić ,,kap kap” wpada na różne pomysły, ale dopiero ten ostatni jest właściwy! 

 

 

 

Szkoda, że nie jest to książka wodoodporna, bo byłaby świetna do zabawy podczas kąpieli! Można jednak czytać ją, odpowiednio intonując wyrazy dźwiękonaśladowcze, co na pewno przyczyni się do większego zaangażowania malucha w lekturę. 

 

 

Był czas na wodę, teraz skupimy się na dźwiękach związanych z powietrzem! W ,,Czapu Czipu. Co tak świszczy?” kolejny raz na początku zostało postawione pytanie-zagadka, do rozwiązania którego stopniowo dochodzimy z każdą stroną!

 

Tym razem zastanawiamy się, co wydaje dźwięki ,,fff fff śśś”. Namawiając dzieci do powtarzania ich, pomagamy im trenować buzie i poniekąd wykonujemy z nimi ćwiczenia logopedyczne! 

 

 

 

Obie książki mają tekturowe, twarde strony dodatkowe powlekane, dzięki czemu przy drobnych zabrudzeniach można swobodnie przetrzeć je wilgotną ściereczką. Pozycje są lekkie i mają pojedyncze kontrastowe elementy, będą więc ciekawą alternatywą dla malucha do samodzielnego przeglądania. 

 

Całą serię polecam dzieciom już od pierwszych miesięcy życia, chociaż najwięcej frajdy sprawi ona dzieciom powyżej 2 lat.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/szukaj?q=czapu+czipu

 

 

Poprzedni wpis
Leniwiec, który zmienił nasze życie – recenzja
Następny wpis
Jano i Wito. Na wakacjach – recenzja
Tags: +0, +1, +2, +3, +4, 2020, Bogna Sroka-Mucha, Czapu Czipu, Czapu Czipu. Co to tak kapie?, Czapu Czipu. Co to tak świszczy?, dźwięki, Harper Collins, Harper Collins Polska, kartonówki, książki dla dzieci, książki logopedyczne, logopedia, nauka mówienia, recenzje książek, Wydawnictwo Harper Collins Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja