Felek i Tola dla najmłodszych – recenzja książek dla dzieci

Tytuły: Felek i Tola i nowy sąsiad, Felek i Tola i balon Henia

Seria: Felek i Tola

Autor: Sylvia Vanden Heede

Ilustracje: The Tjong-Khing

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Felek i Tola” to seria książek dla początkujących czytelników o tytułowym lisie oraz zającu. Szczególną popularnością cieszy się w Belgii oraz Holandii, ale została także przetłumaczona na wiele języków i w kilkunastu tomach trafiła do krajów z różnych zakątków świata. 

Wydawnictwo Dwie Siostry wydało do tej pory 4 pozycje o tych bohaterach, a ostatnio do kolekcji dołączyły kolejne 2 książki – tym razem jako kartonówki w wersji dla najmłodszych. Są idealne, żeby zaprzyjaźnić się z Felkiem i Tolą. Kiedy dzieci urosną, będą mogły siegnąć po opowieści dla bardziej zaawansowanych słuchaczy i czytelników.

,,Felek i Tola i nowy sąsiad” to pierwsza książka (i od niej polecam zacząć) z ostatnich premier tej serii. Tuż obok przytulnej norki Felka i Toli, w samym środku nocy, słychać jakieś podejrzane dźwięki. Zwierzaki idą razem sprawdzić, kto tak hałasuje i okazało się, że stare drzewo ma nowego lokatora! 

Lis oraz zajęczyca będą miały teraz sąsiada puchacza, który właśnie wprowadził się do pobliskiej dziupli. Dzięki temu, że ma on dużo różnych przeprowadzkowych pudeł, dzieci będą mogły poćwiczyć z bohaterami znaczenie różnych przymiotników. 

Felek i Tola natychmiast się z nim zaprzyjaźniały – od razu widać, że to bardzo miły puchacz po tym jak zaproponował im mnóstwo upominków i zachowywał się cicho, chociaż bardzo chciał być głośno. 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-felek_i_tola_i_nowy_sasiad.html


,,Felek i Tola i balon Henia” to z kolei krótka instrukcja obsługi balonu. Henio – ten sam, co w poprzedniej części, pewnego dnia zauważa na swoim drzewie balon i dochodzi do wniosku, że musiał tam urosnąć. Postanawia zabrać go ze sobą. 

Kiedy po całym dniu balon flaczeje, a finalnie – pęka, Henio jest bardzo niepocieszony. Felek i Tola próbują go pocieszyć, że takie zachowanie jest bardzo powszechne dla balonów, ale puchacz i tak płacze. Rozwesela go jedynie myśl, że wraz z wiosną, na jego drzewie ponownie urośnie nowy balon.

,,Felek i Tola i balon Henia” to ciepła i humorystyczna opowiastka, która pokazuje dzieciom, że nawet jeżeli niektóre nasze ulubione przedmioty mogą się zniszczyć, to wciąż nic wielkiego. Balony pękają lub wypuszczają powietrze, jeżeli nie obchodzi się z nimi jak należy, ale to nie powód, żeby się smucić. 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-felek_i_tola_i_balon_henia.html


Największą zaletą obu tych książek jest duży format i niezwykle przyjemne ilustracje. Zawierają dużo rozmaitych elementów, ale składają się także z rozkładówek, które dają oczom odpocząć i podziwiać subtelne przenikanie barw. 

To pozycje, których celem nie jest edukowanie dzieci, ale miłe spędzenie czasu z lekturą o bardzo sympatycznych bohaterach. Polecam dla dzieci od 2 roku życia.

Poprzedni wpis
Duzi małym, czyli 2 recenzje nowości od Zakamarków
Następny wpis
Niezwykle kłopotliwe przygody Bronte Mettlestone – recenzja patronatu
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2020, balon, Dwie Siostry, Felek i Tola, Felek i Tola i balon Henia, Felek i Tola i nowy sąsiad, Jadwiga Jędryas, kartonówki, książki dla dzieci, książki kartonowe, książki na prezent, książki wielkoformatowe, przeprowadzka, recenzje książkowe, Sylvia Vanden Heede, Wydawnictwo Dwie Siostry

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja