Nowa seria ,,Czytamy sylabami” od Wydawnictwa Debit!

Tytuły: ,,Czytamy sylabami. Kupisz mi?” oraz ,,Czytamy sylabami. Ale smrodek!” 

Seria: Czytamy sylabami

Autor: Elisenda Roca

Ilustracje: Cristina Losantos

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją  , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

 

Recenzja:

Kilka dni temu w Wydawnictwie Debit miała miejsce premiera najnowszej serii ,,Czytamy sylabami”. W jej ramach zostały wydane 3 zeszytowe książki ze skrzydełkowymi okładkami, z których omówię dzisiaj 2 tytuły. 

 

Zarówno ,,Kupisz mi?” jak i ,,Ale smrodek!” to krótkie, bogato ilustrowane opowiastki, które poruszają jedne z ważniejszych zagadnień towarzyszących dzieciom przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 

 

Ich bohaterami są rodzeństwa w zbliżonym do siebie wieku – Franek, Maks, Zuzia w jednej oraz Ula, Janek i Staś w drugiej. W trójkę chodzą do szkoły i spędzają ze sobą dużo czasu. Lubią swoje towarzystwo, chociaż każdy z nich w pewien sposób różni się od siostry lub brata.

 

Książki łączy jedna ważna kwestia – jak głosi sama nazwa serii, są to lektury specjalnie przygotowane pod kątem nauki czytania dla najmłodszych. Tekst został w nich wyróżniony za pomocą czerni i czerwieni oraz automatycznie podzielony na sylaby, dzięki czemu wygodnie można próbować odszyfrować zdania, dzieląc wyrazy na części.  

 

 

W ,,Kupisz mi?” swoją uwagę skupiamy przede wszystkim na Maksie. Rodzeństwo nie ma pojęcia, co się z nim dzieje, ale od jakiegoś czasu chce, żeby ciągle mu coś kupowano. Zależy mu przede wszystkim na kolekcjonerskich kartach, jakie można dostać w kiosku. Co gorsza, kiedy trafiają mu się takie, które już ma, wpada w straszną złość!

 

Siostra Maksa Zuzia postanawia mu pomóc i podsuwa bratu pewien pomysł. Propozycja okazuje się być bardzo trafioną i chłopiec znajduje rozwiązanie na swoją ciągłą potrzebę nabywania nowych rzeczy. Rodzice są zadowoleni, a rodzeństwo spokojne!

 

 

 

 

 

Z kolei ,,Ale smrodek!” ma może nieco bardziej skrótową fabułę, ale również opowiada o ważnym zagadnieniu, jakim jest higiena osobista. 

 

Ula, Janek i Staś są rodziną, która nie przepada za czystością. Stronią od kąpieli, sprzątania pokoju i dbania o ubrania, w których chodzą do szkoły. Z każdym dniem mają więc mniej koleżanek i kolegów, którzy są w stanie przebywać w ich towarzystwie! 

 

W tej części serii rozwiązanie znajduje sam dyrektor szkoły, który urządza sobie z dziećmi pogadankę, dając im do zrozumienia, jak ważne jest dbanie o higienę osobistą. Świadczy to nie tylko o poważnym traktowaniu samego siebie, ale także jest to znak, że szanujemy osoby, którymi otaczamy się na co dzień. 

 

 

 

 

,,Czytamy sylabami. Kupisz mi?” oraz ,,Czytamy sylabami. Ale smrodek!” to z pewnością udane propozycje lektur do nauki czytania. Każda książka zawiera zakładkę to zaznaczania tekstu (wystarczy tylko ją wyciąć z fragmentu okładki). 

 

Polecam tę serię dzieciom powyżej 4. roku życia.

Linki do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/czytamy-sylabami-kupisz-mi

https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/czytamy-sylabami-ale-smrodek

 

 

Poprzedni wpis
Bombastica Naturalis – recenzja przedpremierowa!
Następny wpis
Pierwsze gry dla maluchów od Wydawnictwa Egmont
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2020, Ale smrodek!, bloger książkowy, Cristina Losantos, Czytamy sylabami, Czytamy sylabami. Ale smrodek!, Czytamy sylabami. Kupisz mi?, czytanie metodą sylabową, czytanie sylabami, dbanie o porządek, Debit, Elisenda Roca, higiena, higiena osobista, Karolina Jaszecka, książki dla dzieci, Kupisz mi?, mycie się, nauka czytania, porządek, postawa roszczeniowa, sylaby, Wydawnictwo Debit, wymienianie zabawek, zabawki

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja