Elementarz ważnych słów – recenzja serii dla dzieci cz.III

➜ Tytuły: Elementarz ważnych słów. Nasz świat, Elementarz ważnych słów. Dajemy z siebie wszystko, Elementarz ważnych słów. Szacunek, Elementarz ważnych słów. Życzliwość
➜ Seria: Elementarz ważnych słów
Cykl: Otwarci na świat
➜ Autorka: Helen Mortimer
➜ Ilustracje: Cristina Trapanese
➜ Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
➜ Wydawnictwo: Słowne Młode
➜ Rok wydania: 2022
➜ Objętość: chudzina
➜ Dla kogo: dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
➜ Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Pamiętacie serię ,,Elementarz ważnych słów” od Wydawnictwa Słowne Młode? Do tej pory ukazało się kilka wartościowych książek dla najmłodszych, skupiających się na istotnych zagadnieniach, takich jak np. spokój, odwaga, miłość, szczęście, świętowanie, przyjaźń, zdrowie czy nauka.

Jeżeli chcecie zajrzeć do środka i przeczytać na ich temat, zapraszam tutaj:

Otwarci na świat – nowa seria książek dla dzieci

Ostatnio miały premierę kolejne części – w nieco innym wydaniu, ale tym samym formacie! Wydawnictwo Słowne Młode zaprezentowało cztery zupełnie nowe książki w ramach cyklu ,,Otwarci na świat”, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju małych czytelników, poprzez przybliżanie sytuacji z życia codziennego rówieśników. Seria ta pomaga rozumieć otoczenie, własne emocje, budować empatię i wpływa na kreatywne myślenie!

W ramach ostatniej premiery ukazały się:

  • Elementarz ważnych słów. Szacunek,
  • Elementarz ważnych słów. Nasz świat,
  • Elementarz ważnych słów. Dajemy z siebie wszystko,
  • Elementarz ważnych słów. Życzliwość.

Autorkami są niezmiennie Helen Mortimer oraz Cristina Trapanese – ta druga odpowiada za ciepłe i bardzo graficzne ilustracje. Każda z książek zawiera praktyczne porady dla rodziców, w jaki sposób można pracować z tekstem oraz jak najlepiej zaprezentować go dzieciom. Seria dedykowana jest odbiorcom powyżej 4 roku życia.

Nasz świat

Tę książkę można byłoby równie dobrze zatytułować ,,Społeczeństwo”, albo ,,Ja razem z innymi”. To pozycja, która wprowadza takie pojęcia jak historia, ekologia, sprawiedliwość czy katastrofy naturalne. Nie brakuje jednak i rozkładówek skupiających się na poczuciu przynależności, zachwycaniu światem czy pokoju. 

To jedna z tych książek serii ,,Elementarza ważnych słów”, która bardzo dobrze sprawdzi się na zajęciach w przedszkolu czy w domowej edukacji. Pomaga rozpocząć dyskusję na czasami bardzo poważne tematy!

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/elementarz-waznych-slow-nasz-swiat/

Dajemy z siebie wszystko

Motywujący tom, który z jednej strony zachęca do podejmowanie wyzwań czy wyznaczania sobie ambitnych celów, ale z drugiej – wyjaśnia, że popełnianie błędów jest czymś naturalnym. W ,,Elementarzu ważnych słów. Dajemy z siebie wszystko” autorki podpowiadają również ciekawe zajęcia, które mogą zainspirować młodych odbiorców.

Bez względu na to czy maluch zainteresuje się nauką, muzyką czy inżynierią – warto, aby pozostawał pewnym siebie i optymistycznie nastawionym do świata.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/elementarz-waznych-slow-dajemy-z-siebie-wszystko/


Szacunek

Bardzo ważna książka tej serii! Wbrew pozorom nie jest tylko o szacunku do innych, ale także do samego siebie. Uczy dostrzegać wyjątkowość oraz indywidualność. Przy okazji przypomina jakie są zasady funkcjonowania w społeczeństwie, jak istotna jest życzliwość czy umiejętność przyznania się do błędu.

,,Elementarz ważnych słów. Szacunek” to również akceptowanie innych (bo tylko tak możemy darzyć kogoś szacunkiem), ale też wyznaczanie jasnych granic i respektowanie innych.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/elementarz-waznych-slow-szacunek/


Życzliwość

Być może pomyślicie, że ta część jest bardzo podobna do tej omawianej przeze mnie chwilę temu. Choć w ,,Elementarz ważnych słów. Szacunek” pojawiła się nawet rozkładówka z życzliwością, tak w tym tomie poruszonych zostało sporo nowych zagadnień. 

Książka skupia się na konkretnych przykładach bycia życzliwym. Pokazuje jak ważne jest wyciągnięcie ręki do kogoś nowego w grupie, dzielenie się czy słuchanie. Świat jest piękniejszy, gdy ludzie dbają o siebie, są wdzięczni za to, co otrzymują i potrafią darzyć innych uczuciem. To zdecydowanie moja ulubiona książka z całej serii, ale i tak najlepiej mieć je wszystkie – nie tylko pięknie prezentują się na regale, ale kształtują słownictwo oraz w prostych słowach wprowadzają dzieciom ważne zagadnienia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/elementarz-waznych-slow-zyczliwosc/


Poprzedni wpis
Afryka. Kontynent kolorów – recenzja książki
Następny wpis
Bethany i Bestia. Zemsta Bestii – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, Cristina Trapanese, Elementarz ważnych słów, Elementarz ważnych słów. Dajemy z siebie wszystko, Elementarz ważnych słów. Nasz świat, Elementarz ważnych słów. Szacunek, Elementarz ważnych słów. Życzliwość, Helen Mortimer, Katarzyna Grzyb, książki dla dzieci, książki obrazkowe, Otwarci na świat, recenzje książek, Słowne, Słowne młode, społeczeństwo, szacunek, Wydawnictwo Słowne Młode, życzliwość

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja