Bethany i Bestia. Zemsta Bestii – recenzja

Tytuł: Bethany i Bestia. Zemsta Bestii
Seria: Bethany i Bestia
Autor: Jack Meggitt-Phillips
Ilustracje: Isabelle Follath
Tłumaczenie: Magdalena Korobkiewicz
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kiedy budzi się bestia, dobrze mieć przy boku zaufanego przyjaciela, z którego pomocą uda się ją przezwyciężyć. Przekonała się o tym bohaterka, którą mieliście szansę już poznać przy okazji zeszłorocznej premiery Wydawnictwa Dwukropek. Teraz przyszedł czas na drugi tom ,,Bethany i Bestia” i coś czuję, że to jeszcze nie koniec historii…

Bethany chce się zmienić

Bethany nie jest typową główną bohaterką, z którą można sympatyzować i się utożsamiać. Już w pierwszej części poznaliśmy jej dość paskudny charakterek – ciągła chęć płatania innym psikusów, skupianie się tylko na własnych emocjach czy dogryzanie oraz przezywanie, nikomu jeszcze nie przysporzyły przyjaciół.

W ,,Bethany i Bestia. Zemsta Bestii” dziewczynka chce się jednak zmienić. Widząc jak wiele złego zrobiła Bestia, postanawia skupić się na dobrych uczynkach. Czy jednak sąsiedzi będą potrafili jej zaufać? Czy dzieci z sierocińca, z którymi mieszkała Bethany, szybko zapomną o jej dawnych przewinieniach?

Największa wartość ludzkiego życia

Jack Meggitt-Phillips napisał książkę (już kolejną w tej serii!), która pokazuje czytelnikom jak łatwo wpaść w pułapkę złych uczynków. Jak prosto robić przykre rzeczy, kiedy czujemy się niedocenieni, nielubiani i niesprawiedliwie traktowani. Tytułowa Bestia, która jest najprawdziwszą i dość straszną bestią, uosabia to, co w ludziach najgorsze. Zachęca bohaterów, aby oddawali się przyjemnościom, myśleli tylko o sobie i skupiali na własnej wygodzie.

Okazuje się jednak, że zarówno Bethany jak i jej nowy opiekun prawny Ebenezer, który formalnie ma już ponad 500 lat, wcale nie pragną najbardziej pięknych ubrań, bogatych sprzętów czy wymyślnych smakołyków. Wspólnie dochodzą do wniosku, że jedną z największych wartości ludzkiego życia jest… no właśnie, co takiego? Koniecznie sięgnijcie po ,,Bethany i Bestia. Zemsta Bestii”!

Zemsta w zemście

A jest po co sięgać, bo druga część to mnóstwo doskonałej fabuły oraz ekscytujących splotów akcji! Bethany razem ze swoją papuzią przyjaciółką Claudette postanawiają zorganizować ,,odbestwianie” domu. Początkowo rzeczom, które ofiarowała Ebenezerowi Bestia, udaje się znaleźć nowych właścicieli. Niestety szybko się okazuje, że nie do końca zachowały one swoje właściwości. 

Co gorsza, papuga zaczyna coraz dziwniej się zachowywać, a na przyjęcie przeprosinowe Bethany nikt nie przychodzi i dziewczynka zaczyna się załamywać. Kiedy okazuje się, że wszyscy od niej się odwrócili, główna bohaterka planuje zemstę… Nie wie jednak, że sama ma stać się ważną postacią w zemście kogoś zupełnie innego.

Dla kogo jest ta książka?

,,Bethany i Bestia. Zemsta Bestii” to doskonała książka z fragmentami wywołującymi delikatny dreszczyk emocji, która spodoba się czytelnikom powyżej 9 roku życia. Świetnie wpasuje się w okres zbliżającego się powoli Halloween, ale z powodzeniem można ją czytać w każdej porze roku!

Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/zemsta-bestii-bethany-i-bestia/


Poprzedni wpis
Elementarz ważnych słów – recenzja serii dla dzieci cz.III
Następny wpis
Pan Borsuk i pani Lisica. Ani chwili wytchnienia! – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +9, 2022, bestia, Bethany i Bestia, Bethany i Bestia. Zemsta Bestii, blog książkowy, Dwukropek, gniew, Isabelle Follath, Jack Meggitt-Phillips, książki dla dzieci, Magdalena Korobkiewicz, przyjaźń, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Dwukropek, zemsta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja