Kaloszem przez czas – recenzja patronatu

Tytuł: Kaloszem przez czas
Autor: Przemysław Hytroś
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2022
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kto nie marzył choć raz o możliwości podróżowania w czasie? Poznanie świata sprzed wielu setek lat lub wybieganie w futurystyczną przyszłość to pragnienia, które podobnie jak bycie niewidzialnym oraz nieśmiertelnym, pozostają póki co w sferze wyobraźni.

Mój nowy patronat

Przykład doskonałej fantazji zaprezentował jednak w nowej książce Przemysław Hytroś, autor wielokrotnie nagradzanej i uwielbianej przez czytelników w różnym wieku serii o Zaginionym Kontynencie. Aby poznać te książki bliżej, kliknijcie w wybrany tytuł poniżej:

Jego najnowszą pozycję – ,,Kaloszem przez czas”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Dwukropek, z wielką przyjemnością objęłam bajkochłonkowym patronatem! Jeżeli jesteście gotowi na podróże nie tylko w czasie, ale i przestrzeni (w dodatku bez obawy o chorobę lokomocyjną!) – koniecznie czytajcie dalej.

Goście z przyszłości i przyszłość

Głównymi bohaterami książki jest rodzeństwo – Szymon i Oliwka, którzy nieco się nudząc, spędzają wakacje u swojej babci na wsi. Doskwiera im brzydka pogoda, przez którą uwięzieni są w domu. Pewnej nocy dostrzegają jednak nad pobliską polanką tajemnicze światła. Już następnego dnia, nie zwlekając ani chwili dłużej niż to konieczne, wybierają się tam zobaczyć, co było źródłem tego nietypowego zjawiska. 

Właśnie w ten sposób mają szansę poznać oryginalnych gości z przeszłości oraz przyszłości zarazem – pana Jakuba Klekotka oraz robotkę Eurekę. Para podróżników porusza się w pojeździe w iście steampunkowym stylu – wehikułem przypominającym mechanicznego kalosza!

Bilet na wyprawę w czasie i przestrzeni

W ,,Kaloszem przez czas” nie tylko możecie liczyć na fabułę wciskającą w fotel i nie pozwalającą oderwać się od kartek książki. Odwiedziny różnych czasów oraz miejsc to dla autora także pretekst do uczenia się o otaczającym nas świecie.

Dzieci na pokładzie machiny mają szansę m.in.:

  • lepiej poznać naturę dinozaurów oraz charakterystyczne dla nich otoczenie,
  • dowiedzieć się, czym wyróżniała się starożytna Mezopotamia,
  • co kryje się za projektem o nazwie Apollo 11,
  • jak wyglądało życie w Krakowie wiele setek lat temu.

A to nie wszystkie atrakcje, jakie zapewnia bilet ,,Kaloszem przez czas”! Przygotujcie się również na skok w przyszłość i zwiedzanie futurystycznego miasta, a nawet odwiedzanie miejsc, których istnienie możemy umiejscowić tylko w naszej wyobraźni.

Bohaterowie, którzy świecą przykładem

A to jeszcze nie wszystko! Przemysław Hytroś postarał się bowiem, żeby książka przemycała również ważne informacje na temat ludzkich osobowości. Mamy tutaj np. czarny charakter, który nie jest w pełni zły. Jego motywy są dobrze uzasadnione, a powody zachowania wydają się być częściowo zrozumiałe, jeżeli znana jest nam jego historia.

Z drugiej strony mamy również Jakuba Klekotka, który podejmuje wiele trudnych decyzji, aby ocalić jedno istnienie lub przywrócić tory czasu na właściwe miejsce. W ,,Kaloszem przez czas” można z powodzeniem znaleźć wielu inspirujących bohaterów, którzy świecą przykładem dla młodych czytelników! 

Polecam tę książkę wszystkim dzieciom już powyżej 8 roku życia. Będzie świetna do czytania przez starsze rodzeństwo młodszemu, rodziców lub do samodzielnego pochłaniania w wakacyjne popołudnia!

Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/kaloszem-przez-czas/


Poprzedni wpis
Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb
Następny wpis
5 pytań do… Mateusza Kasprzyka – autora książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +8, +9, 2022, blog książkowy, Dwukropek, historia, kalosz, Kaloszem przez czas, książki dla dzieci, literatura dziecięca, patronat Bajkochłonki, patronat medialny, podróże w czasie, Przemysław Hytroś, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Dwukropek

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja