Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb

Tytuł: Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb. Tom 3
Seria: Opowieści z Bukowego Lasu
Scenariusz: Michel Plessix
Rysunki: Loic Jouannigot
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nie musieliście długo czekać na trzeci tom komiksowej serii ,,Opowieści z Bukowego Lasu”, bo Wydawnictwo Egmont postarało się, żeby dostarczyć go miłośnikom tego cyklu jak najszybciej!

Ta sama seria, nowy autor scenariusza

,,Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb” to moim zdaniem najbardziej udana część, opowiedziana w klasyczny sposób. Choć różni się okładką od poprzedniczek, wciąż opowiada historię rodziny Bratków. Zmiany w narracji oraz zdecydowanie bardziej złożona fabuła to wynik innego autora scenariusza. Za treść w tym tomie odpowiada Michel Plessix, który napisał również komiksową interpretację klasyka ,,O czym szumią wierzby”.

Zanim jednak opowiem o czym są ,,Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb”, zerknijcie do recenzji poprzednich części:

Wyprawa po skarb

Książka zaczyna się bardzo nietypowo jak na tę serię, ponieważ od zupełnie innych bohaterów, znajdujących się na pełnym morzu. Okazuje się, że to bajka, którą czyta Bratek reszcie swojego rodzeństwa. Opowieść jest o piratach, którzy przypadkowo odkrywają tajemniczy skarb. Przewrotnie jednak tym, co uznają za cenne, wcale nie jest złoto i kosztowności, ale… skrzynia! Dlaczego tak jest? Sprawdźcie koniecznie sami!

Ta kilkustronicowa bajka jest jednak zaledwie wstępem do właściwej historii rodziny królików. Tata dzieci słysząc jak bardzo są one podekscytowane wizją skarbu, postanawia im opowiedzieć o dawnym przodku-piracie, który w okolicy ukrył cenny pakunek. Nie potrzeba wiele czasu, żeby maluchy z ciekawością ruszyły na wyprawę!

Uwaga na nieznajomych

Dzieci znajdują mapę skarbów i postanawiają podążyć jej tropem. Fabuła ,,Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb” przygotowała jednak na nie różne zasadzki. Czasami będą musiały odważyć się wejść do starego młyna, innym razem spotkają bardzo głośne papugi. Największym niebezpieczeństwem okaże się jednak… przechodzień, który pod pozorem pomocy, będzie chciał skrzywdzić króliczki.

To oczywiście bardzo ważna informacja dla młodych czytelników, żeby nie ufać każdej napotkanej osobie. Choć intencje nieznajomego wydają się początkowe dobre, tak naprawdę chce on okraść króliczki ze skarbu, a następnie je… zjeść!

Podsumowanie wrażeń z komiksu

,,Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb” to klasyczna bajka, gdzie wyraźny jest podział na dobro i zło, ale również, gdzie silna więź rodziny Rabatków sprawia, że wszyscy wychodzą cało z opresji. Będzie odpowiednia dla wszystkich, którzy marzą czasami o odnalezieniu wyjątkowego skarbu, ale przede wszystkim – lubią się dobrze bawić w gronie swoich bliskich.

Polecam tę lekturę także ze względu na piękne ilustracje. Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-Opowiesci-z-Bukowego-Lasu.-Wyprawa-po-skarb.-Tom-3,66558993,p.html


Poprzedni wpis
Opowieści z Bukowego Lasu. Chór – recenzja komiksu
Następny wpis
Kaloszem przez czas – recenzja patronatu
Tags: +10, +11, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, czarny charakter, Egmont, Egmont Polska, Ernest Kacperski, komiksy dla dzieci, króliki, książki dla dzieci, Loic Jouannigot, Michel Plessix, niebezpieczeństwo, Opowieści z Bukowego Lasu, Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb, Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb. Tom 3, piraci, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Egmont, Wydawnictwo Egmont Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja