Opowieści z Bukowego Lasu. Chór – recenzja komiksu

Tytuł: Opowieści z Bukowego Lasu. Chór. Tom 2
Seria: Opowieści z Bukowego Lasu
Scenariusz: Loic Jouannigot
Rysunki: Loic Jouannigot
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

O pierwszym tomie komiksu dla najmłodszych ,,Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny” pisałam niemal rok temu. Od tego czasu ukazały się dwie kolejne części i ciągle zapowiadane są nowe historie. Nic dziwnego, że mali czytelnicy pokochali uroczą rodziną Rabatków – królików, których łączą wyjątkowe, rodzinne relacje.

,,Opowieści z Bukowego Lasu. Chór. Tom 2” to drugi tom pozycji należącej do serii ,,Mój pierwszym komiks 5+”. Nakładem Wydawnictwa Egmont ukazały się również w tym cyklu, m.in.:

WIELKIE MARZENIE O WSPÓLNYM WYSTĘPIE

Kolejna opowiastka z Bukowego Lasu przedstawia historię Różyczki, jednej z pięciorga rodzeństwa królików, której wielkim marzeniem jest zaśpiewać obok swojego idola. Ogólnie cała fabuła komiksu toczy się wokół różnych, muzycznych umiejętności. Oprócz wątku z chórem, jest także scena np. z perkusją. 

Króliczątka dowiadują się, że bycie muzykiem to długa droga i niestety możliwe, że pełna rozczarowań. Ważne jednak, żeby nie poddawać się w próbowaniu oraz bez względu na wszystko, starać się spełniać swoje marzenia.

RODZINA I WSPARCIE

W ,,Opowieści z Bukowego Lasu. Chór” mamy dość nietypową historię. Autor nie rezygnuje z pokazywania porażek. Sugeruje, że czasami nie wszystko może pójść zgodnie z planem, ale dzięki wsparciu rodziny/bliskich i odrobinie szczęścia – jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę wiele.

Jak zawsze w tej serii, szczególny punkt ciężkości został postawiony na relacje rodzinne. Wspieranie się rodzeństwa, wspólne przebywanie ze sobą i ponad wszystko – wyraźne różnice w charakterach bohaterów sprawiają, że ,,Opowieści z Bukowego Lasu” stają się w niezwykły sposób rzeczywiste.

DLA KOGO JEST TEN KOMIKS?

Jeżeli poszukujecie komiksu dla bardzo młodych czytelników, to ta pozycja z pewnością trafi w ich gust. Perypetie Różyczki, Bratka, Koniczynka, Bławatka i Stokrotka pozwolą odpłynąć do świata fantazji oraz miejsca, gdzie wszystko dobrze się kończy.

Pozycja będzie odpowiednia dla wszystkich powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-Opowiesci-z-Bukowego-Lasu.-Chor.-Tom-2,64365573,p.html


Poprzedni wpis
Magią i odwagą – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb
Tags: +10, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, chór, Egmont, Egmont Polska, Ernest Kacperski, komiks, komiks dla najmłodszych, komiksy dla dzieci, króliki, książki dla dzieci, Loic Jouannigot, Mój pierwszym komiks 5+, muzyka, Opowieści z Bukowego Lasu, Opowieści z Bukowego Lasu. Chór. Tom 2, recenzje książek dla dzieci, śpiewanie, talent, Wydawnictwo Egmont, Wydawnictwo Egmont Polska

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja