Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia – recenzja

Tytuł: Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia. Tom 4
Seria: Opowieści z Bukowego Lasu
Scenariusz: Michel Plessix
Rysunki: Loic Jouannigot
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Gotowi na kolejną, komiksową część przygód o rodzeństwie małych króliczątek? Seria ,,Opowieści z Bukowego Lasu” to pełne ciepła historie, które uczą najmłodszych życia w społeczeństwie i pozwalają polubić się z bajkami graficznymi.

Cykl należy do kategorii ,,Mój pierwszy komiks 5+” Wydawnictwa Egmont, gdzie ukazują się komiksy dedykowane najmłodszym. O wielu z nich pisałam już wcześniej, m.in.:

Koniecznie zajrzyjcie także do recenzji poprzednich części ,,Opowieści z Bukowego Lasu”:

Najnowszy tom serii Opowieści z Bukowego Lasu

Czwarty tom ,,Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia” powstał w wyniku kolejnej współpracy Michela Plessix oraz Loica Jouannigot. Zarówno ta, jak i poprzednia część, charakteryzują się bardziej złożoną fabułą, która łączy ze sobą kilka wątków. 

Akcja rozgrywa się przede wszystkim wokół miejscowego kiermaszu, gdzie ma odbyć się konkurs muzyczny, kulinarny oraz ogrodniczy. Rodzeństwo królików także pragnie spróbować swoich sił, wykonując wybraną wcześniej piosenkę. Do konkurencji zgłasza się jednak banda z Doremi Fasido na czele, który odgrażają się, że nie pozwolą wygrać maluchom.

Jak rozpoznać czarny charakter?

W najnowszej części ,,Opowieści z Bukowego Lasu” mamy wyraźnie przedstawione sylwetki czarnych charakterów – nieprzyjemni, pozbawieni skrupułów są utrapieniem dla całej społeczności. Choć jest też postać sąsiada-niedźwiedzia pana Patisona, który wydaje się bardzo groźny i nieprzystępny, ale w rzeczywistości…

Nie będę zdradzać fabuły, mogę jednak zapewnić, że autorzy w tej historii uczą, że nie należy ulegać pierwszemu wrażeniu. Czasami osoba, która wydaje się zła i pozbawiona empatii, może okazać się przy bliższym spotkaniu zupełnie kimś innym.

Czasami przegrana to też wygrana

Drugim bardzo ważnym wątkiem w ,,Króliczej melodii” jest ten traktujący o samym konkursie. Autorzy podkreślają, że istotne jest wzięcie udziału w jakiejś inicjatywie, ćwiczenia oraz starania. Są jednak takie chwile – niezależne od nas samych, które uniemożliwiają wygraną. 

Ważne, aby nauczyć się cieszyć z cudzych zwycięstw. By wygrana naszych bliskich była także powodem naszego osobistego szczęścia.

,,Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia” to bardzo wartościowy tom, który zaskakuje zakończeniem i niesztampowo porusza różne zagadnienia, zachowując jednocześnie bajkowy wydźwięk historii. 

Polecam ten komiks dzieciom powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-pierwszy-komiks-5-.-Opowiesci-z-Bukowego-Lasu.-Krolicza-melodia.-Tom-4,66991106,p.htmlPoprzedni wpis
10 najciekawszych gier planszowych i karcianych na jesień – zestawienie
Następny wpis
Poznaj z bliska dinozaury – recenzja premierowa
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Egmont, Egmont Polska, Ernest Kacperski, jak nauczyć dzieci przegrywać, jak przegrywać, komiksy dla dzieci, konkursy, książki dla dzieci, Loic Jouannigot, Michel Plessix, Mój pierwszy komiks, muzyka, Opowieści z Bukowego Lasu, Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia, recenzje komiksów dla dzieci, rodzeństwo, Wydawnictwo Egmont Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja