Louca. Twarzą w twarz. Tom 2 – recenzja komiksu dla dzieci

Tytuł: Louca. Twarzą w twarz. Tom 2
Seria: Louca
Scenariusz: Bruno Dequier
Rysunki: Bruno Dequier
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna +

Wyobraźcie sobie, że Waszą wielką pasją jest sport zespołowy, np. piłka nożna. Przydarza Wam się jednak straszny wypadek i umieracie… a potem stajecie się duchem. Jak wtedy grać, żeby nikt nie widział piłki? I przede wszystkim – co się stanie, jeżeli traficie na kogoś, kto wreszcie może Was zobaczyć, ale… jest zupełnie beznadziejny w nogę?

HUMORYSTYCZNA, BŁYSKOTLIWA I NAGRADZANA SERIA KOMIKSOWA DLA DZIECI

Komiksowa seria ,,Louca” to książki, które zupełnie niespodziewanie zachwyciły mnie już od pierwszej części. Po ,,Louca. Piłka w grze. Tom 1” sięgnęłam bardziej z obowiązku (często prosicie mnie o propozycje albo książek o piłce, albo dla osób, które lubią sport, ale unikają czytania jak ognia). Okazało się, że ,,Louca” nie tylko może zainteresować osoby grające w piłkę nożną, ale to wielowymiarowa, humorystyczna i błyskotliwa opowieść o pewnym nastolatku, która spodoba się każdemu!

Autorem tej serii jest Bruno Dequier, który odpowiada zarówno za scenariusz jak i rysunki. Warto odnotować, że ,,Louca” szybko stał się bestsellerem we Francji (co wcale mnie nie dziwi), a jego trzeci tom (który ma ukazać się już wkrótce) wyróżniono belgijską nagrodą Saint-Michel w 2014 roku w kategorii komiksu dla młodych czytelników.

KONTYNUACJA PRZYGÓD CHŁOPCA O IMIENIU LOUCA

Drugi tom o tytule ,,Louca. Twarzą w twarz. Tom 2” rozpoczyna się naprawdę intrygująco!

Jeżeli nie znacie jeszcze tej serii, polecam szybciutko nadrobić pierwszą część, żeby sobie nie popsuć sobie niespodzianki.

Po lekturze ,,Louca. Piłka w grze. Tom 1” wiemy już, że tytułowy bohater poznaje nowego, nietypowego kolegę. Louca nie jest czempionem sportu. Uczy się dobrze, ale niestety w zadaniach aktywnościowych jest dość ciamajdowaty. Duch jego rówieśnika-piłkarza o imieniu Nathan stawia sobie za cel, uczynić z niego prawdziwego zawodowca!

Druga część zaczyna się jednak od tego, czego czytelnicy są najbardziej ciekawi – dlaczego Nathan umarł i w jaki sposób jego duch pozostał na szkolnym boisku.

Zanim jednak fabuła wyjawi nam wszystkie swoje tajemnice, musimy najpierw uzbroić się w cierpliwość.

GRA DOPIERO SIĘ ZACZYNA

Ta część komiksu jest tak naprawdę preludium do tego, co ma wydarzyć się w tomie trzecie. Chłopcy przygotowują się do niezwykle ważnego meczu o mistrzostwa. Staną w szranki z mocną drużyną, a ich wygrana lub przegrana może przechylić szalę nie tylko w związku ze szkolną popularnością, ale i w o wiele ważniejszej sprawie.

,,Louca. Twarzą w twarz. Tom 2” to świetnie napisany oraz narysowany komiks. Ciekawostki ze świata piłki przeplatają się płynnie z emocjonującą fabułą, pierwszymi zauroczeniami oraz zwyczajnym życiem nastolatka.

Polecam tę serię wszystkim powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Louca.-Twarza-w-twarz.-Tom-2,63891457,p.html


Poprzedni wpis
Kto to będzie? – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Safari. A Photicular Book – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2022, blog książkowy, Bruno Dequier, duch, Egmont, komiksy dla dzieci, komiksy młodzieżowe, książki dla dzieci o piłce nożnej, Louca, Louca. Twarzą w twarz. Tom 2, Maria Mosiewicz, piłka nożna, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, sport, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja