Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka
Autorka: Karin Erlandsson
Tłumaczenie: Anna Czernow
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2022
Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Większość ludzi czegoś pragnie. Tęsknota za czymś lub za kimś wielokrotnie popycha nas do przodu i dodaje naszym działaniom energii. Gorzej, kiedy pragnienia przysłaniają wszystko inne. Stają się obsesją, od której trudno oderwać myśli i równolegle prowadzić normalne życie.

,,Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka” to powieść Karin Erlandsson z hipnotyzującą okładką Sami Saramaki i zarazem pierwsza część fascynującej serii! Nakładem Wydawnictwa Dwukropek ukazuje się corocznie wiele doskonałych historii przygodowych, a ta ostatnia premiera jest tego doskonałym przykładem. Na stronie znajdziecie wiele recenzji świetnych powieści, ja polecam od Dwukropka szczególnie:

MIRANDA – POŁAWIACZKA PEREŁ

Główną bohaterką książki jest dziewczynka o imieniu Miranda. Jej wiek nie jest sprecyzowany, ale można odczuć, że to ktoś na pograniczu bycia dzieckiem, a dorosłym. Mirandą jest poławiaczką pereł. Uważa się za specjalistkę w swojej dziedzinie. W Południowym Mieście Portowym zawsze ma najbardziej imponujące zbiory i wynajduje najciekawsze okazy.

Dziewczynka sama dba o siebie, po tym jak jej tato zaginął podczas poszukiwania tajemniczej perły o nazwie Źrenica Oka. Miranda pogodziła się ze stratą i żyje, czerpiąc szczęście z nurkowania w ciepłych, morskich wodach.

POSZUKIWANIA ŹRENICY OKA

Wszystko się zmienia, kiedy zostaje wydane królewskie obwieszczenie. Każdy, kto odnajdzie Źrenicę Oka, otrzyma wielokrotną równowartość jej wagi w złocie. Poza tym, będą śpiewać o tym śmiałku pieśni i… już nigdy nie będzie on niczego pragnął.

Jest jednak pewne niedopowiedzenie. Do tej pory każdy, kto wyruszył na poszukiwania tej perły, nigdy już z tych poszukiwań nie powrócił lub odmienił się o 180 stopni.

Miranda jednak zamierza zaryzykować. Los splata ją z o wiele młodszą, bardzo głośną, ale i obdarzoną niezwykle rzadkimi umiejętnościami – Syrsą.

  • Czy dziewczynki połączy przyjaźń?
  • Czy Mirandzie uda się uniknąć obsesji na punkcie Źrenicy Oka?
  • Jakie przeszkody czekają bohaterki na morzu?
  • Jakie jeszcze zagadki skrywa fabuła ,,Poławiaczki pereł”?

WRAŻENIA Z LEKTURY

Jest to książka, w której można zanurzyć się jak w gładkiej tafli spokojnego oceanu. ,,Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka” nie tylko oferuje czytelnikowi fabułę, która rozwija się i zaskakuje niemal z każdym rozdziałem. Pozostawia w odbiorcy cenną i mądrą lekcję. Pozwala zastanowić się nad znaczeniem tego, co mamy. Uczy powściągliwości, rozsądku oraz docenienia drugiego człowieka w naszym otoczeniu.

Poza tym ,,Poławiaczka pereł” jest trochę jak baśń, której akcja mogłaby się toczyć w dowolnych czasach i w dowolnym miejscu na świecie. To uniwersalna opowieść, która zachwyci czytelników powyżej 9 roku życia.

A jeżeli ktoś z Was dowie się, gdzie znajduje się Północne Miasto Portowe – niech koniecznie da mi o tym znać, z wielką chęcią się tam przeprowadzę!

Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/polawiaczka-perel-legenda-o-zrenicy-oka/


Poprzedni wpis
Gwiazdooki i Rozbójniczka – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ. 51
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2022, Anna Czernow, baśń, blog książkowy, Dwukropek, Karin Erlandsson, książki dla dzieci, perły, Poławiacze Pereł, Poławiaczka pereł, Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka, powieść z elementami baśni, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Dwukropek

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja