Ta książka jest… – nowy uroczy duet od Naszej Księgarni!

 

Dwie nowości, które w zależności od preferencji najmłodszych czytelników mogą snuć opowieść z perspektywy kota lub psa (a najlepiej wybrać obie, bo choć ich forma jest podobna, to różnią się ze względu na charakter głównych bohaterów). 

 

Co ciekawe, każda jest dziełem innego twórcy, jednak zachowały tę samą formę, ilość rozkładówek, obie zostały wydrukowane na twardych stronach i z zaokrąglonymi rogami. Są świetną propozycją dla najmłodszych – jako pierwsze spotkanie z książką, ponieważ mają niewiele elementów graficznych na stronach i brak szczegółowych ilustracji, dzięki czemu łatwo się skupić dziecku na słuchaniu tekstu i wykonywaniu poleceń narratora. 

 

To jednak książki, które przede wszystkim już od najmłodszych lat wykształcają w dziecku empatię. Pokazują jak należy obchodzić się ze zwierzętami, jakiego ,,języka” użyć w komunikacji z nimi. Pozostawiają zwierzętom (nawet tym książkowym) przestrzeń. Dają do zrozumienia czytelnikom, że są to żywe istoty i należy szanować ich zdanie, nastrój oraz osobowość. 

 

 

Tytuł: ,,Ta książka jest psem”

Autor: Lorenzo Clerici

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Szczerze mówiąc, będąc dzieckiem, zawsze marzyłam o takiej książce! Rodzice długo nie chcieli się zgodzić na czworonożnego pupila, dlatego jako maluch szukałam sposobu, żeby mieć choć namiastkę wrażenia z posiadania sierściucha. 

 

,,Ta książka jest psem” pozwala na to doświadczenie już najmłodszym! Wspólnie możemy nadać imię bohaterowi i wejść z nim w interakcje. Przy okazji uczymy się ważnych kwestii – nie zaskakujemy psa podczas drzemki, tylko delikatnie go wybudzamy powtarzając jego imię. Kiedy macha ogonkiem – znaczy, że jest w dobrym nastroju i ma ochotę na zabawę. 

 

Mamy możliwość także nauczyć się kilku podstawowych komend, które z powodzeniem można stosować później na ,,żywych modelach”. 

 

To naprawdę rewelacyjna książka, która pomoże przygotować dziecko na pojawienie się psa w domu, ale choćby i wizyta u kogoś, kto ma psa, przebiegnie dużo bardziej spokojnie po takiej ,,lekcji” obchodzenia się ze zwierzakiem.

 

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/ta-ksiazka-jest-psem/2762/ksiazka.html#.Xmt5uS16Mnc

 

 

Tytuł: ,,Ta książka jest kotem”

Autor: Silvia Borando

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

W tej części wiele spraw przedstawia się bardzo podobnie. Tutaj także rozpoczynamy od śpiącego bohatera i wołając go po imieniu, powoli pozwalamy mu się obudzić. 

 

Na przykładzie kota uczymy się, kiedy jest zadowolony. Mamy tutaj interaktywne zadanie z przeganianiem pcheł, a co się za tym kryje – całą kwestię dbania o higienę zwierzaka. Jest to bardzo wyraźne zaznaczenie, że koty lubią być czyste, a ludzie powinni im pomagać tę czystość utrzymać. 

 

W ,,Ta książka jest kotem” jest też wątek humorystyczny oraz pokazanie łowieckiej natury sierściucha. 

 

 

 

 

Obie książki mają niewątpliwie bardzo wiele uroku i z pewnością każda trafi w gust swoich odbiorców, ja jednak ze względu na osobiste preferencje jestem zachwycona ,,Ta książka jest psem” i dlatego polecam ją wszystkim młodym czytelnikom już od 1. roku życia!

 

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/ta-ksiazka-jest-kotem/2763/ksiazka.html#.Xmt5uS16Mnc

 

Poprzedni wpis
Na placu budowy. Zawody, maszyny i pojazdy – recenzja
Następny wpis
Filiżankowy domek. Przyjęcie u Króliczków – recenzja przedpremierowa!
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja