Autor: Sally Nicholls
Ilustracje: Bethan Woollvin
Tłumaczenie: Katarzyna Piętka
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2020
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: wybitna
Recenzja:
Guziki cieszą się w bajkach ogromną popularnością! Przygody Kuby Guzika można oglądać w animowanym serialu, a w Akademii Pana Kleksa w magiczny guzik zmieniał się sam Pan Kleks, gdzie wcześniej za jego pomocą bohaterowie przeobrażali się w dowolne zwierzę.
Nic dziwnego, że guziki cieszą się takim zainteresowaniem. Nie tylko łączą ze sobą różne warstwy tkanin, ale także ich naciśnięcie wywołuje rozmaite reakcje!
,,Guzikowa książka” to książka aktywnościowa, której celem jest zainteresowanie najmłodszych literaturą, rozwijanie ich zmysłów oraz zwracanie uwagi na funkcjonalność niektórych przedmiotów.
Dużą rolę odgrywają tutaj także kolory, dlatego może to być ciekawy sposób na naukę podstawowych barw.
Bohaterami ,,Guzikowej książki” są ciekawe świata zwierzaki, które sprawdzają użyteczność różnych przycisków. Naciskając czerwony włącznik, uwolnimy z niego trąbkę wydającą dźwięk. Z kolei po dotknięciu pomarańczowego trójkąta, wszyscy zaczynają klaskać.
Treść książki sama zachęca najmłodszych, do włączenia się do zabawy i robienia dokładnie tego, co robią bohaterowie. Wspólnie podczas lektury będziemy śpiewać, pokazywać język, skakać, przytulać się i łaskotać!
Czasami jeden guzik można nacisnąć dwa razy, szczególnie kiedy to nasz ulubiony przycisk.
Na sam koniec pozostawiono włącznik, który jest wszystkim dobrze znany. Ma niezwykłą właściwość… gaszenia światła! Dzięki niemu, bohaterowie usypiają.
Nie polecam jednak tej książki tuż przed snem – energia wyzwolona podczas czytania i oglądania sprawi, że później komukolwiek trudno będzie zasnąć!
,,Guzikowa książka” jest jednak doskonałą propozycją wspólnego spędzania czasu i dobrej zabawy. To lektura, która nie kojarzy się z nudnym czytaniem i biernym słuchaniem. Dzięki niej, maluch ma szansę trochę poszaleć, powygłupiać się, ale przy okazji nauczyć się nowych kolorów i miło spędzić czas z najbliższymi.
Ma twarde tekturowe strony i zaokrąglone rogi, dlatego jest rekomendowana także do samodzielnego korzystania.
Polecam ją już od 1. roku życia. Kto wie, może w przyszłości wyrośnie dzięki niej wielu nowych filobutonistyków*? 😉
Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/guzikowa-ksiazka/2758/ksiazka.html#.XkBJvy2BhGw
*Filobutonistyka – hobby polegające na kolekcjonowaniu guzików.