fbpx

Cyferkowa książka – recenzja

Cyferkowa książka – recenzja

Tytuł: ,,Cyferkowa książka”

Tekst: Alicja Krzanik

Wydziergała: Anna Salamon

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Ależ się ucieszyłam na wieść o tej książce! Pierwsza z tej serii, czyli ,,Literkowa książka w pełni mnie zauroczyła, sprawiając, że uznałam ją za jedną z najbardziej udanych pozycji o abecadle. Tekturowe, twarde strony i dość duży format pozwalają na zanurzenie się w tym elementarzu i miłe spędzanie czasu (bez obawy o szybką eksploatację).

 

,,Cyferkowa książka” była także pewnikiem, bo została zrealizowana na kanwie tego samego pomysłu. Jej autorkami są Anna Salamon (odpowiedzialna za wydziergane cyferki) oraz Alicja Krzanik, która napisała tekst. 

Pod żółtą okładką kryje się jednak znacznie więcej niż w ,,Literkowej książce”. Zdecydowanie bardziej zarysowano tutaj fabułę, a same poznawanie kolejnych cyfr to proces, który kończy się wielkim finałem!

 

 

 

Bohaterem ,,Cyferkowej książki” jest chłopiec Franek oraz jego rodzina. Zadaniem czytelnika oraz słuchacza jest pomóc mu zapełnić biały regał różnymi przedmiotami. Co którąś rozkładówkę pojawiają się nowe zabawki – klocki, książki, samochody. Autorki pokazują w ten sposób upływ czasu, ale także – namawiają do odpowiadania na polecania i aktywnego włączenia się do zabaw z tej pozycji. Za pośrednictwem krótkich poleceń potrafią zainteresować najmłodszych liczeniem oraz pokazać im wygląd cyfr. 

 

A one są piękne i zaskakujące! Każda została wydziergana w innym wzorze. Moim zdaniem to świetne ćwiczenie na skojarzenia. Dużo prościej zapamiętać jakiś przedmiot lub znak, kiedy jest w charakterystycznym kolorze i ubogaca go inny deseń. 

 

Mamy tutaj, podobnie jak w części poprzedniej, rozkładówki z większą ilością białego tła, na których wyodrębniono przede wszystkim właśnie jakąś barwną cyfrę oraz – na prawej stronie, wspomniany wcześniej regał. Niektóre rozkładówki to z kolei pełne, misternie wydziergane plansze, które zachwycają kreatywnością i kryją w sobie mnóstwo smakowitych detali. 

 

 

 

,,Cyferkowa książka” to doskonała pozycja do nauki liczenia (a nawet wykonywania prostych działań) dla wszystkich maluchów oraz przedszkolaków. Będzie odpowiednia dla odbiorców już od 1 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/cyferkowa-ksiazka/p2884.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment