fbpx

Rok w przedszkolu – recenzja

Rok w przedszkolu – recenzja

Tytuł: ,,Rok w przedszkolu”

Seria: Rok w…

Ilustracje: Przemysław Liput

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2016

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Przede mną kolejna książka z serii ,,Rok w…”. Pisałam ostatnio o nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia, czyli ,,Rok na targu”, link do tej recenzji możecie znaleźć tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/07/27/rok-na-targu-recenzja-przedpremierowa/

 

,,Rok w przedszkolu” zilustrował Przemysław Liput. To duża książka kartonowa, która porusza temat funkcjonowania przedszkola.

Podobnie jak pozostałe części została podzielona na okresy czasu. Nie są to jednak miesiące, jak chociażby w przypadku ,,Rok na targu”, ale istotne wydarzenia w życiu przedszkolaka.

 

 

 

Pierwsza rozkładówka to swego rodzaju przedstawienie bohaterów książki. Są tutaj przede wszystkim dzieci, które chodzą do ,,Słonecznego przedszkola”, ale nie tylko. Wśród grona postaci znaleźli się także Ania, która jest wychowawczynią, Marcel, złota rączka oraz jego pies Bazyl.

 

Dzieci wyróżniają przede wszystkim pasje, osobowość oraz przyjaźnie. Charakteryzują się tym, że lubią robić różne rzeczy i lubią bawić się z różnymi osobami. Twórcy książki postarali się, żeby były one zróżnicowane, ale także, aby każdy czytelnik mógł utożsamić się z którymś z bohaterów.

 

 

 

Historia rozpoczyna się od początku roku szkolnego, czyli od września. Tego dnia do przedszkola przychodzi fotograf i robi pamiątkowe zdjęcie. Niektóre dzieci już się bawią, inne robią dekoracje z jarzębiny czy kasztanów – pierwszych oznak zbliżającej się jesieni.

 

,,Rok w przedszkolu” to książka bez słów. Czasami pojawiają się napisy, które są częścią historii. Strony zapełnione są wielowymiarowymi ilustracjami, i to od czytelnika zależy, która postać będzie grać pierwsze skrzypce.

 

Ta seria jest wyjątkowa właśnie dlatego, że można ją czytać lub oglądać na nieskończenie wiele sposób. To doskonałe książki dla maluchów, które jeszcze nie czytają, ale już potrafią mówić. Mogą samodzielnie wymyślać historie i spędzać czas z lekturą. Tym bardziej, że seria ma grube strony i zaokrąglone rogi, które są bezpieczne nawet dla najmłodszych.

 

 

 

 

,,Rok w przedszkolu” to także książka, która bardzo może się przydać, żeby pokazać plusy dziecku, które we wrześniu zacznie przygodę ze swoim własnym przedszkolem. Zawarte w niej sceny pomogą przekonać, że to miejsce jest pełne fantastycznej zabawy, przyjaciół oraz niespodzianek.

 

Polecam tę książkę wszystkich maluchom. To pięknie ilustrowana pozycja, która oprócz ćwiczenia wyobraźni, zachęcania do nauki opowiadania historii, będzie także rozwijać w małym obserwatorze poczucie estetyki i na pewno zachęci go do pójścia do przedszkola z większym entuzjazmem.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/rok-w-przedszkolu/2334/ksiazka.html#.W2LkHNgzZE4

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--