Przedszkole w serii ,,Mądra mysz” – recenzja dwóch książek

Seria ,,Mądra Mysz” to zbiór książek obrazkowych dla dzieci, które nie czytają jeszcze samodzielnie. Została ona podzielona na kilka kategorii. W jej ramach wydano ponad 20 tytułów związanych z zawodami, prawie 40 książeczek o przygodach małej Zuzi, związanych z codziennymi wyzwaniami (np. ,,Zuzia idzie do lekarza” czy ,,Zuzia idzie do fryzjera”), około 10 pozycji z Maksem w roli głównej i tzw. rozmaitości, w których uwzględniono pozostałe.

 

Jeżeli szukacie wartościowych, ładnych, ale jednocześnie w dobrej cenie książeczek, to seria ,,Mądra Mysz” spełnia wszystkie powyższe warunki. Każdą możecie kupić już za dosłownie kilka złotych.

 

Do tego wpisu wybrałam dwie pozycje, których głównym tematem jest przedszkole (więcej książek dla przyszłych przedszkolaków znajdziecie tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/08/01/lista-ksiazek-dla-przyszlych-przedszkolakow/ ).

 

 

Tytuł: ,,Maks idzie do przedszkola”

Autor: Christian Tielmann

Ilustracje: Sabine Kraushaar

Tłumaczenie: Emilia Kledzik

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2017

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Maks idzie do przedszkola” to jeden z wielu tytułów, opowiadających o małym, rezolutnym i odważnym chłopcu. W ramach serii możecie przeczytać także chociażby ,,Maks nie rozmawia z obcymi”, ,,Maksowi wypada ząb” czy ,,Maks idzie na basen”.

 

W tej książeczce opisywany jest dla niego wyjątkowy dzień. Po raz pierwszy zacznie chodzić do przedszkola, spędzi czas z innymi dziećmi i stanie się już trochę bardziej odpowiedzialny za siebie.

 

 

 

Rodzice odpowiednio go do tego przygotowali. Otrzymał wyjątkowe atrybuty, tylko dla przedszkolaka, czyli pudełko na śniadanie, kubek oraz kapcie. Te przedmioty pozwoliły mu poczuć, że wchodzi na nowy etap i staje się coraz starszy.

 

Do przedszkola będzie mógł zabrać także swoją ulubioną przytulankę, królika Adriana. To bardzo ważne dla malucha, żeby miał przy sobie jakiś przedmiot, który będzie mógł kojarzyć z bezpieczeństwem domowego ogniska.

Z Maksem tego dnia do przedszkola idzie także tata, jednak chłopiec szybko posyła go do domu. Nowe otoczenie i znajomi go fascynują. Dostaje swój wieszak z obrazkiem królika, ma własne miejsce w łazience.

Odpowiednie podejście przedszkolanki oraz ciepłe przyjęcie przez inne dzieci sprawiają, że Maks bardzo szybko odnajduje się w przedszkolu.

 

,,Maks idzie do przedszkola” to bardzo sympatyczna historia, która mówi maluszkowi, że przedszkole może być miejscem, gdzie ciągle trwa zabawa, wszyscy są bardzo mili, i z radością oczekują na kolejny dzień, żeby znowu je odwiedzić.

 

 

 

 

 

 

Tytuł: ,,Zuzia śpi w przedszkolu”

Autor: Liane Schneider

Ilustracje: Eva Wenzel – Burger

Tłumaczenie: Emilia Kledzik

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2012

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Zuzia śpi w przedszkolu” to książeczka opowiadająca o tym, co dzieje się, kiedy jest się już przedszkolakiem. Jestem jednak przekonana, że także zachęci małego słuchacza do radośniejszego pójścia do przedszkola.

 

W placówce Zuzi zapowiedziano święto nocnych marków, co oznacza, że dzieci spędzą jedną noc w przedszkolu. Dziewczynka jest bardzo podekscytowana, bo jeszcze nigdy dotąd nie nocowała poza domem.

 

 

 

Taka noc w przedszkolu jest doskonałym pomysłem, żeby przyzwyczaić trochę maluchy do samodzielności oraz podejmowania wyzwań. Opiekunowie zadbali, żeby ta noc była wyjątkowa. Przewidzieli spacer oraz ognisko.

 

,,Zuzia śpi w przedszkolu” pokazuje, że bycie przedszkolakiem, może być prawdziwą przygodą. Nawet, jeżeli czasami czegoś się boimy, warto strach przezwyciężyć, żeby przeżyć coś takiego, jak święto nocnych marków.

Zuzi ten pomysł tak się spodobał, że wspólnie z koleżanką zaplanowały już nocowanie u niej.

 

Te dwie książeczki pozwolą maluchowi na oswojenie się z myślą o przedszkolu, ale także dadzą obraz tego, jak może ono wyglądać. Nie od dzisiaj wiemy, że boimy się głównie tego, czego nie znamy.

 

 

 

 

,,Maks idzie do przedszkola” (z numerem serii 82) oraz ,,Zuzia śpi w przedszkolu” (z numerem 34) to ciekawe i bardzo ładne wizualnie książeczki (szczególnie ta o Zuzi przypomina mi pozycje z mojego dzieciństwa). Polecam je maluchom od 4-ego roku życia.

 

 

Linki do strony wydawnictwa:

https://mediarodzina.pl/prod/1507/Maks-idzie-do-przedszkola

https://mediarodzina.pl/prod/295/Zuzia-spi-w-przedszkolu

 

Poprzedni wpis
Lista książek dla przyszłych przedszkolaków (aktualizacja: 08.2020)
Następny wpis
Rok w przedszkolu – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja