Prezenty z okienka – recenzja

Tytuł: Prezenty z okienka

Autor: Taro Gomi

Ilustracje: Taro Gomi

Tłumaczenie: Anna Karpiuk

Wydawnictwo: Tako

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Święty Mikołaj zazwyczaj słynie z doskonałej organizacji i świetnego zmysłu orientacji w terenie. Co by było jednak, gdyby miał gorszy dzień i wszystko… mu się mocno pomyliło? 

,,Prezenty z okienka” to niezwykle błyskotliwa i urocza książka z wyciętymi dziurami na rozkładówkach! Jej autorem jest Taro Gomi – japoński, niezwykle znany i szanowny twórca książek dla dzieci. Na stronie pojawiła się kiedyś recenzja innej jego pozycji – ,,Gdzie jest rybka?.

Najnowsza idealnie wpisuje się w okres świąteczny! Głównym bohaterem jest bardzo nowoczesny Mikołaj, który przylatuje w helikopterze. Nie ma też tradycyjnie europejskiego czerwonego płaszcza, ale różowy kombinezon i uroczą różową czapkę z pomponem. Wiemy jednak, że bez wątpienia jest to Mikołaj – wszak na plecach ma wielki wór z prezentami!

Bohater chodzi od domu do domu i przez okna wrzuca różnym postaciom podarunki. Podobnie jak i on, widzimy lokatorów mieszkań tylko w niewielkiej ich części. Zaglądamy przez okna (czyli właśnie wycięte prostokąty) i możemy podejrzeć, kto śpi w swoim łóżku – choć niedokładnie.

W całej tej historii jest bowiem pewien haczyk! Okazuje się, że to, co nam się wydaje, że widzimy, niekoniecznie jest tym, czym powinno być w rzeczywistości! Coś, co wygląda jak paski zebry, jest smukłymi szyjami gęsi na tle czarnej ściany. Z kolei dwie, niemal identyczne buzie nie są bliźniakami, ale… Nie zdradzę tej niespodzianki, przekonajcie się sami!

,,Prezenty z okienka” to książka, przy której jest mnóstwo śmiechu! Nieuwaga Mikołaja, ale jednocześnie jego dobre intencje sprawiają, że wszystko staje na głowie. Jak zareagują mieszkańcy domków po przebudzeniu? Czy zdziwią się z otrzymanych prezentów? A może poczują się zawiedzeni?

Koniecznie przetestujcie tę pozycję w swoich domach! To jedna z najbardziej oryginalnych i zaskakujących książek świątecznych dla dzieci!

Proste ilustracje o ograniczonej palecie barw świetnie sprawdzają się także w przypadku młodszych odbiorców. Dziecko może ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną oraz obserwować iluzję ruchu Mikołaja na kolejnych stronach. 

,,Prezenty z okienka” oferują także bardzo fajne przesłanie – pośpiech może być szkodliwy! Lepiej realizować swoje zadania nieco wolniej, ale z pewnością, że nic się nie pomyli.

Polecam tę książkę wszystkim powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://tako.biz.pl/p,894,prezenty-z-okienka.html

 


Poprzedni wpis
Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów – recenzja
Następny wpis
Lusia. Opowieści o przygodach dzielnych urwisów – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, Anna Karpiuk, blog książkowy, Boże Narodzenie, książki na świąteczne wieczory, książki świąteczne, oryginalne książki świąteczne, poczucie niesprawiedliwości, pomyłki, pośpiech, prezenty, Prezenty z okienka, recenzent książkowy, recenzje książek, Święty Mikołaj, Tako, Taro Gomi, Wydawnictwo Tako

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja