fbpx

Muminki. Wielki Słownik Obrazkowy polsko-angielski – recenzja

Muminki. Wielki Słownik Obrazkowy polsko-angielski – recenzja

Tytuł: ,,Muminki. Wielki Słownik Obrazkowy polsko-angielski”

Autorzy: Päivi Kaataja, Riikka Turkulainen

Ilustracje: Tove Jansson

Tłumaczenie: Marta Stochmiałek

Wydawnictwo: Harper Kids, HarperCollins Polska

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Dlaczego akurat Muminki uczą dzieci języka obcego? Wystarczy spojrzeć na ich Dolinę, żeby zobaczyć jak wielu różnych bohaterów zamieszkuje jej okolice! Tak niezwykle odmienni od siebie, a jednocześnie zgodni i potrafiący doskonale się komunikować – Filifionki, Mimble, Hatifnatowie, Paszczak, Ryjek, Włóczykij czy w końcu Muminki. 

 

Książka ,,Muminki. Wielki Słownik Obrazkowy polsko-angielski” choć ze względu na charakter bardziej mogłaby się wydawać lekturą do nauki języka szwedzkiego lub fińskiego, to jednak dzięki niej, dzieci mogą poznawać najbardziej podstawowe pojęcia angielskojęzyczne. 

 

 

 

W tej niezwykle estetycznej pozycji przewidziano wiele rozdziałów, które grupują rozmaite pojęcia. Każda rozkładówka jest bogato ilustrowana oryginalnymi obrazkami Tove Jansson, zapewniając przejrzystą formę dla lepszych efektów nauki. 

 

Słownik rozpoczyna się od przedstawienia postaci – po polski i po angielsku. Następnie omówione zostają pory dnia poprzez nazwanie pojedynczych elementów, przedmiotów lub czynności. Gdzieniegdzie pojawiają się nawet całe zdania określające jakieś zjawiska. 

 

W książce znajdziemy także nazwy dni tygodnia, miesięcy czy pór roku. Odpowiednio dopasowane pastelowe kolory z pewnością pomogą w lepszym zapamiętywaniu słówek i przede wszystkim – ładnie eksponują ilustracje, które same w sobie są ogromną atrakcją zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. 

 

 

 

 

,,Muminki. Wielki Słownik Obrazkowy polsko-angielski” zawiera także omówienie rozmaitych aktywności, które bezwzględnie kojarzą się z sympatycznymi bohaterami z serii – łowienie ryb, urządzanie pikników czy dbanie o ogórek to tylko niektóre z nich. Nie brak oczywiście wymienionych kolorów, kształtów, cyfr oraz części ciała. 

 

Jestem przekonana, że ta pozycja będzie prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników Muminków (choć dla ich największych fanów powinna być wręcz pozycją obowiązkową)! Jej uniwersalna forma sprawia, że równie dobrze będzie nadawać się dla dzieci z przedszkola oraz pierwszych klas szkoły podstawowej jak i dla początkujących nastolatków. 

 

Zdecydowanie polecam, to jeden z bardziej uroczych słowników, jakie miałam do tej pory w rękach.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Muminki.-WIELKI-SLOWNIK-OBRAZKOWY-polsko-angielski,34405386,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment